reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

No właśnie ja trochę ubolewam nad tym bo chodzę do kliniki gdzie moja pani doktor nie ma nic wspólnego z żadnym szpitalem. Dostanę za niedługo skierowanie do szpitala i będę musiała iść chyba bezpośrednio do ordynatora oddziału się umówić na CC. Niby będę mieć wskazanie od kardiologia ale nie wiem do końca jak to wszystko będzie... Nie ukrywam że trochę mnie to stresuję :-(
A nie możesz zmienić lekarza? Mnie mój już oddał w ręce lekarki ze szpitala gdzie będę rodzić. Mam trochę żal, że tak późno, bo w 32 tyg no ale... Rozejrzyj się. Zawsze to pewniej iść do szpitala gdzie się kogoś ma[emoji4]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
A nie możesz zmienić lekarza? Mnie mój już oddał w ręce lekarki ze szpitala gdzie będę rodzić. Mam trochę żal, że tak późno, bo w 32 tyg no ale... Rozejrzyj się. Zawsze to pewniej iść do szpitala gdzie się kogoś ma[emoji4]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom

Wydaje mi się że trochę późno na zmiane lekarza, zostanę już tam gdzie jestem. Jak dostanę skierowanie do szpitala to pójdę do ordynatora oddziału i cos będzie musiał postanowić i jakiś termin wyznaczyć.
 
Dawno mnie nie było, bo robiłam remonty. Układałam panele, tapetowałam, malowałam itp :-) Widzę, że dużo podwójnych mam przybyło :-)
Ostatnio miałam wizytę u swojego lekarza po dwóch miesiącach i robione USG, bo baby z rejestracji nie wpisały mojej wizyty do zeszytu. Córcia ma powiększony pęcherz i muszę to monitorować, więc mam w czwartek kolejną. Trochę się martwię, ale lekarz powiedział, żebym absolutnie nic nie czytała w internecie i się nie martwiła. Synek waży 1200 g, córka ok 1000 g to chyba dobrze jak na 28 tydzień.
Strasznie zaczęły puchnąć mi ręce i nogi. Nie mogę założyć butów, a palce u rąk tak mi drętwieją, że ich nie czuję. Zapomniałam zgłosić tego dla lekarza z tego stresu. Też tak macie?
I kiedy pakujecie torby do szpitala?
Ja mam sypialnię nieskończoną, mąż wyjechał na 2 tyg do pracy. To jak wróci dopiero dokończymy i złożymy łóżeczka. Dzisiaj jadę po jakieś rzeczy na wyprawkę. I zaczynam się stresować, że nie zdążę ze wszystkim. Chociaż czuję się dobrze i przy remoncie non stop byłam na nogach od 8 do 22. Pewnie temu puchnąć zaczęłam.
 
Hej dziewczyny. Powodzenia na wizytach. Ja już mam dość na prawdę:( z prasowaniem to ja mam tak od kilku tygodni,myślałam,ze nie mam ciuszków a tu może z 3 razy tyle co ty @tusiaczzek1988 i tak po trochu,może skończę za tydzień,a u nas termin podobny. Tylko tu nikt nie planuje cc jak jest wszystko w porządkui jak będzie Ok to naturalnie będę rodzic.
Ja bólu pod łopatka nie doświadczam,ale już mi tak ciężko chodzić,bol w pachwinach i w kroczu,twardy brzuch i uciskanie maluchów na jajniki,pęcherz daje popalić No i kręgosłup,nogi tez bolą bardzo a do tego zgaga taka i dochodzi niepotrzebny stres jeszcze:( pomarudzilam... a buty to mi mąż już wiąże, bo ja ledwo założę ;) w tym tygodniu już chcemy wszystko skończyć,mąż złoży łóżeczko i zrobimy kącik,resztę zakupów dla maluchów i dla mnie a we wtorek w końcu jedziemy po wózek,mam nadzieje,ze będzie Ok i kupimy.
Miłego dnia i trzymajcie się podwójne mamusie. Ściskam!
 
Wydaje mi się że trochę późno na zmiane lekarza, zostanę już tam gdzie jestem. Jak dostanę skierowanie do szpitala to pójdę do ordynatora oddziału i cos będzie musiał postanowić i jakiś termin wyznaczyć.
No to trzymam mocno kciuki żeby obyło się bezstresowo[emoji9] A Twoja lekarka nie może Ci jakoś pomóc? Nie ma tam znajomości w tym szpitalu?
Trzymam dziś kciuki za usg. To 3 trymestru prawda? Powodzenia [emoji9] [emoji9] [emoji9] [emoji9]

Napisane na SM-J710F w aplikacji Forum BabyBoom
 
Hej dziewczyny, mi juz nawet nie chce się wymieniac, co mnie boli:/ najbardziej martwią mnie moje bóle podbrzusza albo krzyża promieniujące na nogi. Tylko dziwne bo mam je głównie w nocy, w dzień zdarzą się 2 czy 3 razy. Idę w środę do lekarza, zobaczymy co powie. Nie wiem, czy to czasem nie skurcze..
W związku z porodem- u mnie wszystko się posypało- od początku chodzę do lekarza, który przyjmował też w szpitalu,w którym chciałam rodzić. A miesiąc temu zamknęli tam porodówkę i są marne szanse na to, że ja otworzą. A nawet jeśli, to będą sami nowi lekarze, więc nie jestem już pewna, czy chce tam rodzić. Nie chcę w 31 tyg zmieniać lekarza, zwłaszcza że ten wydaje się ok. Ale bardzo się boję,cze trafię do szpitala, gdzie jakis lekarz uprze się, że mam rodzić naturalnie i nie będę miała nic do gadania..
@tusiaczzek1988 jak masz od kardiologa papierek z zaleceniem cesarki, to nie masz czym się martwić- na pewno urodzisz przez CC, zwłaszcza przy bliźniakach.
A jeśli chodzi o dokarmianie dzieci po mm, u nas to bardzo powszechne, ale szczerze mówiąc nawet się tym nie martwie. Teraz dla mnie głównym zmartwieniem jest to, aby dzieciaczki posiedziały jak najdłużej w brzuchu, nie było żadnych komplikacji przy porodzie i urodziły się zdrowe:)
W sprawie pomocy na początku musimy radzić sobie sami- moi rodzice nie żyją, rodzeństwo mieszka daleko.mam tu tylko teściowa, świetna kobieta, ale też pracuje codziennie do 19, więc nie chcę jej obciążać. na dodatek mój maz w październiku zmienił pracę, więc za dużo wolnego nie weźmie..także jestem nastawiona że przez cały dzień będę z dziećmi sama, wiem że będzie ciężko ale muszę dać radę:)
 
Ostatnia edycja:
Hej dziewczyny :)
Widzę, że każdą już coś boli i coś dokucza. Mnie dziś w nocy bardzo bolały jajniki ale tylko w momencie przewracania się na drugi bok i chyba dziewczyny się jakoś przekręciły bo wcześniej z lewej stroni nic nie czułam a teraz tam mam kopniaki. Okaże się w przyszłym tygodniu na USG.
Może wtedy też się coś dowiem o porodzie bo na razie pani dr nie chce o tym ze mną rozmawiać a jestem w środku 30 tyg. Ale może to i lepiej, jak nie wiem to się mniej stresuję.
Dziś jedziemy z mężem po farby i dziś coś zaczniemy działać, okazało się, że jeszcze musimy zerwać podłogę i założyć płyty bo dom mamy dość stary a jak już robić remont to porządnie.
W kwestii pomocy to teściów mam na miejscu, nie pracują więc są cały czas w domu. Mąż też ma własną działalność więc większość czasu pracuje w domu, także o pomoc nie mam się co martwić, a może być jej aż za dużo( wiadomo jak to jest z teściowymi ;) ) Swoich rodziców też już nie mam ale czuwają nad wszystkim z góry :)
Dziewczyny dajcie dzisiaj znać jak po wizytach. Czekamy na same dobre wieści :D
 
A powiedz mi jesz może Żuravit? Bo w żuravicie właśnie pisze że zapobiega mnożeniu się e.coli. Ja właśnie dziś biorę ostatnia tabletkę urinalu i przechodzę na żuravit bo niestety u mnie też ciągle problemy z pęcherzem. Jak byłam na wizycie u urologa kiedyś bo ja ogółem często przed ciążą miałam problemy z pęcherzem i dziwię się bo całą ciążę miałam spokój i teraz się zaczęło, zjem antybiotyk i dwa tygodnie spokój i znowu to samo w posiewie nic nie wychodzi jedynie w ogólnym moczu ciągle mam obecnie ketony i bakterie też różnie raz nieliczne, raz b.liczne i w kółko to samo. Wiec wracając do urologa to raz mi powiedziała żeby po każdym wypróżnieniu się chodzi o stolec iść się podmyć bo bakterie stamtąd dostają się do układu moczowego i to może powodować ciągle dolegliwości...i może warto by było po umyciu miejsc intymnych nie używać zwykłego ręcznika tylko np ręczniki papierowe kuchenny. Bo na ręcznikach mnożą się bakterie.
Może to wszystko wiesz ale tak mówię, może jakoś Ci pomogę hehh ;-)
dzięki Kochana, nie wiedziałam tego wszystkiego
 
reklama
Do góry