reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

justella w sumie nie odzywiam sie jakos wyjatkowo. jem duzo warzyw i owocow (chociaz owocow mam nie jesc za duzo wg lekarza bo maja cukier i on sie boi ze za duzo przytyje heh) staram sie jesc miesko no i przede wszystkim mam manie na zupy!! moglabym je jesc na okraglo. a tak poza tym pije bardzo duzo wody niegazowanej i zarzywam 2xfeminatal i 1xzelazo i moze dlatego. ale mysle ze tak na prawde to chyba kwestia genow bo ja do malutkich i moj M nie nalezymy. poki co przytylam 13 kg mieszcze sie w spodnie w ktorych chodzilam przed ciaza a w pasie mam jakies 107 wiec wszystko idzie w brzuszek.

ja mam upatrzone lozeczko z wyprawka na allegro na razie pozamawialam ubranek troche.mam juz 2 reczniczki z kapturkiem 3 kocyki, kupilismy tez wczoraj butelke lovi plus jedna gratis nawet pieluchy kupilismy bo promocja byla w realu:-) no i proszek. a tyle jeszcze zakupow przed nami ze szok
 
reklama
Jedynka,własnie u mnie z tym miesem to jest na sile.jem bo wiem ze trzeba,ale nie za duzo:(tez biore feminatal 400 i zelazo 4 razy dziennie.to juz masz troche rzeczy,a jakie masz łózeczko na allegro z szuflada czy bez?kupujesz jedno czy dwa?a butelki sa potzrebne od razu i jakie??
 
Justella spoko jest jeszcze troche czasu zdazymy sobie wszytsko kupic :) ja kolderki nie kupowalam bo na poczatku nie bedziemy uzywac, poduszek zreszta tez nie, mam kocyki i spiworki jak pisalam, co do butelek to tez kupuje, nastawiona jestem na karmienie piersia ale na pewno bede dokarmiac butelka, wic kupie z chico i z aventa.Piersia nie bede dlugo karmic tylko na poczatku.
Mam rwazenie ze mam za malo ciuszkow kurcze.. mysle ze cos przydaloby sie jeszce dokupic

Karolinkare tez myslalam nad spiderem, czytalam opinie i fajny jest, ostatecznie zostalam jednak przy jane twin two z matrixem :)

Ajesli chodzi o odzywianie to ostatnio caly czas tylko slodkie bym zarla masakra..a rybe to ostatnio chyba z dwa tygodnie temu jadlam..
 
hej dziewczyny!!!pisze z nad jeziorka jest super extra, pogoda dopisuje, ja tez sie nie czuje zle, dlatego juz mam schizy ze cos nie tak bo za dobrze sie czuje z biegiem ciazy, co tydzien to lepiej.....Jakby ktoras kiedys chciala przyjechac w zaciszne miejsce z maluchami odpoczywac na lonie natury itp tp moge dac namiary, rewelacyjne warunki, wszytsko pod reka, cuuuudo, tylko szkoda ze na rowerze jezdzic nie moge hehehehehe:)brzuchol nie rosnie, tez stanal i juz glupie mysli ze cos nie tak, poza tym martwia mnie te ruchy, raz wiecej raz mniej, nie wyczuwam gdzie jeden gdzie drugi czy oby nie za malo tych ruchow jak na blizniaki i takie delikatne....ciekawe czy lozysko mi nie przeszlo na przednia sciane, hmmmmmmm. no i czuje dzieciatka wrecz w kanale rodnych hehe tak nisko mi siedza!!!!!

malusia moje graulacje piekne duze dzieci, widzialam na nk:):):)gratuluje Ci!!!!!!! czy mialas przodujace lozysko, ze krwotoku dostalas?

justella u mnie ok, tak 6go ide na plec, ale teraz sie nie martwie plcia tylko czy wszystko ok, hmmmmm.....brzuch tak jak u ciebie stanal w miejscu;)

kasiona tutaj pogoda super ale we wloszech to moge sobie wyobrazic co jest, ale ty pewnie przyzwyczajona do upalow:)
 
ale dzis mi sie kiepsko spalo.budzilam sie non stop i myslalam o moich szkrabach.
Ja to sie wlasnie do ryby zmuszam. w sumie to moze z 6 razy jadlam rybe do tej pory. Ale tez mam na slodkie ochote i w ukryciu czasem podjadam maslo orzechowe:zawstydzona/y:.
Justella
lozeczko wypatrzylam takie http:////allegro.pl/item1096957787_wyprawka_lozeczko_4_kolory_gp_posciel_18_el.html
bez szufady. drugie lozeczko mam z szuflada od znajomych uzywane i tylko trzeba bedzie dokupic materac ale na razie i tak bedziemy uzywali jednego. pewnie na poczatku beda w rozkach spac bo przytulniej im bedzie:-).a kolderka z czasem. i wogoe to tez mam wrazenie ze mam za malo ciuszkow tych najmniejszych i caly czas zastanawiam sie czy kupowac wiecej na 50 czy 56 czy 62 bo kazdy mi mowi co innego.
Jak chodzi o butelki to ja podobnie jak Kasiona.Mysle ze butelki moga sie przydac juz na poczatku bo niewiadomo jak to bedzie z pokarmem. Chcialabym sprobowac chociaz ciezko mi sobie wyobrazic ze co 2 h mialabym karmic a jak dzieci kazdy w innym momencie sie budzic beda to piersi non stop zajete ... Po kilku rozmowach z kolezankami na temat butelek doszlam do wniosku ze te wszystkie antykolkowe to troche nie prawda i jak maluch mas sklonnosci do kolek to nawet butelka nie pomoze i dlatego na poczatek kupilismy butelki lovi poki co mam dwie i jedna zwykla canpola. i mysle ze jeszcze jeden taki zestaw na poczatek.zobaczymy czy sie sprawdzi.te lovi maja smoczki ktore nie odzwyczajaja od ssania piersi.
Justella a ten feminatal 400 ile ma tabletek? czy tak jak ten zwykly 60? a ile waza Twoje skarby bo moje w 23 tyg wazyy jeden jakies 750 a drugi 550 wiec przybraly tak w ciagu miesiaca.

ale sie rozpisalam...
Milego dnia dzieczynki!!
 
Czesc kochane;) Mialam pisac wczoraj ale wrocilam pozno od lekarza i juz sily mi zabrakło. W wielkopolsce pogoda masakryczna, dzisiaj jeszcze gorzej niz wczoraj a zaraz uciekam na badania do szpitala. Wczoraj miałam usg 37 tydzien waga małej 2500g, małego 2200gram. Niestety skurcze ;( dają znac o sobie wiec chyba duzo czasu mi juz nie pozostało....Od 2 tyg dzieci mają łożyska na 3 stopniu dojrzałosci, któras z was tez tak ma? troche sie martwie bo naczytalam sie ze jak jest "stare" przestaje pelnic swoje funkcje. Przytylam w tym tygodniu 2 kg, ale to chyba przez obrzeki bo nogi jak serdelki wyglądają.
Pisałyscie o ułożeniu dzieci ja bylam na usg w 33 tyg i jedno dziecko główkowo, drugie miednicowo, a kilka dni pozniej oba głowkowo...myslalam ze juz w tak zaawansowanej ciązy sie nie przemieszczają a jednak...cale szczescie moja lekarka tez popiera ciecie jako najlepsze rozwiazanie dla blizniat, wiec ja jestem nastawiona na CC.
trzymajcie się ;)
 
a...i pisałyscie o wozkach...ja oststecznie wybralam jumper duo, podobami sie ale jest duży.....nawet bardzo. dobre kilka centymetrow wiekszy niz implast. Jak ktos mieszka w domu i ma mozliwosci to wydaje mi sie ze jest lepszy dzieci mają w gondolkach wiecej miejsca ale gdybym musiala brac pod uwage windy autobusy to chyba bym sie na niego nie zdecydowała bo wielkosc jest imponująca:))) prowadzi sie super, chyba nawet lepiej niz implast jest bardzo zwrotny
buziaki
 
hej,
Kasiona teraz juz rozumiem jak to jest u Ciebie z tymi wizytamia,fajnie ze usg masz co dwa tyg-to wazne.poznasz juz wszystkich lekarzy ze szpitala i bedziesz czula sie raźniej i i bezpieczniej.ja chodze na usg tez co dwa do lakarza z ktorym bym chciala rodzic,przy okazji jest rozmowa.raz mam takie lepsze usg(sprzet),raz w innym gabinecie usg z pelna wizyta,badanie itd.chodze tez do lekarki do ktorej zaczelam chodzic na poczatku,glownie dlatego ze tam mam pakiet z pracy i moge robic wszystkie badania za darmo.pozniej i tak oglada je ten lekarz tez:)moje maluchy strasznie sie wypychaja,szczegolnie tez co lezy glowka w dol(jesli takie ulozenie jest nadal),az sie boje czasami,bardzo mocno i nieruchomieje mi brzych-musze o tym pogadac na przyszłej wizycie.jak ty nie masz kupionych łozeczek jeszcze to ja sie nie martwie hehe;)tez nie mam i czekam az kupisz to sie przestarsze i polece.ty masz rowno 6 tyg bardziej zaawansowana ciaze:))tez mam upatrzone te łozeczka z takimi szufladami na dole.wozek ten zoom jak pisalam,poluje na razie na necie,moze kupie jakies foteliki do auta choc uzywane zobaczymy i tak zaraz trzeba kupowac nastepne,a w sumie chyba 3 foteliki maja dzieci i czwarta podkladke.tez kupilam juz poszewki na posciele,koce,przescieradła i poduszki.podobno mowila mi pani w sklepie ze dla takich maluchow nie kupuje sie kolderki tylko koc ubiera sie w poszewske,a ty jak masz?tez musze jeszcze dokupic te spiworki i reczniki z takich rzeczy.a butelki masz?a jak bedziemy karmic naturalnie to butelki od razu tez sie przydaja,jak to jest?
Karolinkare ty jak widzialam twoja wyprawke na zdjeciach to az zamarłam,ty juz masz bardzo duzo rzeczy i tak ladnie juz poukladane:)co ci jeszcze wlasciwie zostało??
Jedynka duze dzieciaczki juz masz,moze zdradzisz jak sie odzywiasz bo az sie boje ze moje kruszynki sa za male w porownaniu z towimi a tu tylko 4 tyg roznicy...moze jesz jakies fajne specyfiki??
POZDOWIENIA MAMUSIE
ojj zostalo jeszcze tyle ze nie wiem kiedy to bede kupowac bo o chcodzeniu n zakupy to juz chyba moge zapomniec wczoraj tak mi sie brzuszek stawial i skurcze ze dojsc do samochodu nie moglam.....i cale popoludnie lezalam i dzisiaj narzie jest dobrze.........musze butelki kupic, wyposazyc drugie ,lozeczko w posciel kosmetyki do pielegnacji wybrac foteliki........ oj miejca by zabraklo tyle jeszcze o kupienia zostalo :):-):-):-):-)

Justella spoko jest jeszcze troche czasu zdazymy sobie wszytsko kupic :) ja kolderki nie kupowalam bo na poczatku nie bedziemy uzywac, poduszek zreszta tez nie, mam kocyki i spiworki jak pisalam, co do butelek to tez kupuje, nastawiona jestem na karmienie piersia ale na pewno bede dokarmiac butelka, wic kupie z chico i z aventa.Piersia nie bede dlugo karmic tylko na poczatku.
Mam rwazenie ze mam za malo ciuszkow kurcze.. mysle ze cos przydaloby sie jeszce dokupic

Karolinkare tez myslalam nad spiderem, czytalam opinie i fajny jest, ostatecznie zostalam jednak przy jane twin two z matrixem :)

Ajesli chodzi o odzywianie to ostatnio caly czas tylko slodkie bym zarla masakra..a rybe to ostatnio chyba z dwa tygodnie temu jadlam..
Kasiu mysel ze kupimy tego spidera bo najbardziej nam pasuje a patrzalam na jane teraz chwile temu on jest taki duzy jak zoom????? bo xzoom dla mnie to jak przerosnieta kosiarka poradzic sobie z nim nie moglam:baffled::baffled:

ale dzis mi sie kiepsko spalo.budzilam sie non stop i myslalam o moich szkrabach.
Ja to sie wlasnie do ryby zmuszam. w sumie to moze z 6 razy jadlam rybe do tej pory. Ale tez mam na slodkie ochote i w ukryciu czasem podjadam maslo orzechowe:zawstydzona/y:.
Justella
lozeczko wypatrzylam takie http:////allegro.pl/item1096957787_wyprawka_lozeczko_4_kolory_gp_posciel_18_el.html
bez szufady. drugie lozeczko mam z szuflada od znajomych uzywane i tylko trzeba bedzie dokupic materac ale na razie i tak bedziemy uzywali jednego. pewnie na poczatku beda w rozkach spac bo przytulniej im bedzie:-).a kolderka z czasem. i wogoe to tez mam wrazenie ze mam za malo ciuszkow tych najmniejszych i caly czas zastanawiam sie czy kupowac wiecej na 50 czy 56 czy 62 bo kazdy mi mowi co innego.
Jak chodzi o butelki to ja podobnie jak Kasiona.Mysle ze butelki moga sie przydac juz na poczatku bo niewiadomo jak to bedzie z pokarmem. Chcialabym sprobowac chociaz ciezko mi sobie wyobrazic ze co 2 h mialabym karmic a jak dzieci kazdy w innym momencie sie budzic beda to piersi non stop zajete ... Po kilku rozmowach z kolezankami na temat butelek doszlam do wniosku ze te wszystkie antykolkowe to troche nie prawda i jak maluch mas sklonnosci do kolek to nawet butelka nie pomoze i dlatego na poczatek kupilismy butelki lovi poki co mam dwie i jedna zwykla canpola. i mysle ze jeszcze jeden taki zestaw na poczatek.zobaczymy czy sie sprawdzi.te lovi maja smoczki ktore nie odzwyczajaja od ssania piersi.
Justella a ten feminatal 400 ile ma tabletek? czy tak jak ten zwykly 60? a ile waza Twoje skarby bo moje w 23 tyg wazyy jeden jakies 750 a drugi 550 wiec przybraly tak w ciagu miesiaca.

ale sie rozpisalam...
Milego dnia dzieczynki!!
super ten komplet z ;lozeczkiem i tyle elementow duzo tniej niz ja zamowilam w akpolu

a...i pisałyscie o wozkach...ja oststecznie wybralam jumper duo, podobami sie ale jest duży.....nawet bardzo. dobre kilka centymetrow wiekszy niz implast. Jak ktos mieszka w domu i ma mozliwosci to wydaje mi sie ze jest lepszy dzieci mają w gondolkach wiecej miejsca ale gdybym musiala brac pod uwage windy autobusy to chyba bym sie na niego nie zdecydowała bo wielkosc jest imponująca:))) prowadzi sie super, chyba nawet lepiej niz implast jest bardzo zwrotny
buziaki
dziekuje za opinie mnie tez sie go bardzo latwo prowwadzilo no moze nie tak latwo jak Xlandera ael gondolki twarde i duuuzo miejsc dla maluszkow:-):-)
 
Ostatnia edycja:
bo xzoom dla mnie to jak przerosnieta kosiarka poradzic sobie z nim nie moglam:baffled::baffled:

no takiego porównania to jeszcze nie słyszałam ;-) Ja z kolei nie widzę się z szerokim - nie wiem dlaczego ale czuję się z nim jak gruba baryła :-D no i ta ciągła walka z drzwiami...
A z zoomem śmigam po drogach i bezdrożach więc ja polecam :tak:
 
reklama
Do góry