reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Noo do koncowki mijeszcze troszki zostalo wiec i 120 pewnie przekrocze.Ale w sumie malo o dla mnie wazne.Wazne zeby dziewuchy sie urodzily zdrowe i nie za male.;-)
A ja lece za godzinke na wizytke ;-)


Tak debatujecie na temat obwodu w pasie.Ciekawe ile ja mam w pasie.Nie mam dokładnie czym zmierzyc,ale mi się wydaje,że ja mam więcej niż 120 cm:szok:Jak nie zapomnę w czwartek po wizycie pojadę do mamy i zmierzę z czystej ciekawości.
 
reklama
hej dziewczyny:)
Nie było mnie na forum z wami 3 dni i juz tyle nowych wpisów i wiesci od was:)))
MALUSIA88 bardzo gratuluje Ci pocieszek!!!pisz jak sie macie,jak sie chowaja maluchy.
GASTONE fajny masz brzuch,ehh kiedy jak bede w 33 tyg i taki bede miala-juz nie moge sie doczekac.
JUSTYSIA007 jak nad jeziorkiem mija czas?ja bylam teraz 3 dni nad morzemi bylo bardzo fajnie,słonecznie z wiaterkiem.ciezka jednak byla droga autem i teraz odpoczywam.mam nadzieje ze maluchy maja sie dobrze.teraz maja strasznie aktywny okres.ciagle sie ruszaja i podkopuja mnie na zmiane.wypychanie tez bardzo lubia.musza lezec i regenerowac siły po tej wycieczce.a ty chyba 6 masz isc na poznanie plci,tak?juz nie moge sie doczekac,czy dziewczynki czy chłopczyki?
Jak sie macie kochane mamusie,upały chyba wracaja...
POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH:)))
 
Hej dziewczyny! pewnie "biegaja"po sklepach i kupuja te male cudne ciuszki:)

Kasiona czy ze wzgledu na to lozysko masz jakies dolegliwosci i czy lekarz kazal ci sie bardziej oszczedzac? ja sie dowiem za tydz. czy poszlo do gory czy nie....oj wolalabym zeby poszlo, bo przy 3letniej iskierce to za bardzo oszczedzac sie nie da-w miare mozliwosci to robie, ale ciagle cos zalatwaic trzeba itd i sie jezdzi i sie chodzi,ech......juz chyba do konca ciazy bede brala ten duphaston....

Karolinakare jestes z Gdyni?czy moge wiedziec gdzie w trojmiescie chodzisz do gina no i gdzie zamierzaasz rodzic, bo ja chodze do trojmiasta i tam zamierzam rodzic...a co do tergo lania to u nas moze byc inny powod bo ty juz w 3ci trymestr weszlas, ale ja mialam takie uplawy ze masakra!!!! dostalam dwa rodzaje dopochwowych i po tych drugich leci mi normalnie jakby woda z ta tabletka i teraz juz tez zaczynam schizowac czy oby nie wody plodowe......:(
slyszalyscie o tych wkladkach na wody plodowe?bylam dzis w aptece, ale u nas oczywiscie nie maja i na zamowienie trzeba , a poza tym ona mi powiedzila ze to lekarz na recepte przepisuje chyba ze mam jakies sprawdzone i znam nazwe....

yenefer masz racje mamusia:) ja w 19tym tyg. i nie mam chceci na zakupy, jak cos zleci z polki to nawet sie nie schylam i nie podnosze, hehehehe:) a allegro i generalnie zakupy w necie fajna sparawa, dla mojej corci praktycznie wqszytsko kupowalam na necie:) nie dosc ze bez zbednego chodzenia po kilku sklepach, w szytsko pod reka w jednym miejscu to jeszcze taniej:)
p.s. masz cudne coreczki:)czy one sa jednojajowe?:)
czecJustysiu tak jestem z Gdyni i chodze do doktor Katarzyny Leszczynskiej... mega babka specjalista od blizniakow i pracuje na klinicznej w Gdansku gdzie zamierzam rodzic.... jest super mloda energicza usmiechnieta naprawde polecam :)) a co do tego "lania" to tez mi przepisala tablebleltki dowcipne bo jakies uplawy zwiekszone mam....

21.06 przez cc na swiat przyszli
Adaś- 2010kg, 46cm dl, 8 pkt
Julia- 2000kg, 50cm dl, 8 pkt.
Wczoraj wrocilismy do domku..
:-):-)
to ppieknie jejeu jak cudne i pareczka to tak jak u mnie juz tez sie nie moge doczekac.... moje skarby z piatku wga: Wiktoria: 1100kg Oliwer 1000kg :))) fantastycznie rosna

Tak debatujecie na temat obwodu w pasie.Ciekawe ile ja mam w pasie.Nie mam dokładnie czym zmierzyc,ale mi się wydaje,że ja mam więcej niż 120 cm:szok:Jak nie zapomnę w czwartek po wizycie pojadę do mamy i zmierzę z czystej ciekawości.
no tez jestem ciekawa ile mi na koniec wyjdzie bo w czwartek o9siagnelam 100cm mamciu ile jjeszce

hej dziewczyny:)
Nie było mnie na forum z wami 3 dni i juz tyle nowych wpisów i wiesci od was:)))
MALUSIA88 bardzo gratuluje Ci pocieszek!!!pisz jak sie macie,jak sie chowaja maluchy.
GASTONE fajny masz brzuch,ehh kiedy jak bede w 33 tyg i taki bede miala-juz nie moge sie doczekac.
JUSTYSIA007 jak nad jeziorkiem mija czas?ja bylam teraz 3 dni nad morzemi bylo bardzo fajnie,słonecznie z wiaterkiem.ciezka jednak byla droga autem i teraz odpoczywam.mam nadzieje ze maluchy maja sie dobrze.teraz maja strasznie aktywny okres.ciagle sie ruszaja i podkopuja mnie na zmiane.wypychanie tez bardzo lubia.musza lezec i regenerowac siły po tej wycieczce.a ty chyba 6 masz isc na poznanie plci,tak?juz nie moge sie doczekac,czy dziewczynki czy chłopczyki?
Jak sie macie kochane mamusie,upały chyba wracaja...
POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH:)))
 
i znowu zaczynaja sie upaly...
dzis mam wizyte u lekarza i jak zwykle sie denerwuje. Ciekawa jestem czy kaze mi powtaarzac glukoze, bo madre panie laborantki podaly mi 75 zamiast 50 i jedna kazala 2 razy zbadac krew po jedniej i dwoch godzinacha dwie inne tylko raz po godzinie no bo na zleceniu byla glukoza 50g.paranoja jakas no i wynik wyszedl mi 149 a dopuszczalny jest 140... powiem lekarzowi jak bylo ale dla pewnosci pewnie jeszcze raz to swinstwo bede zmuszona wypic ehhh. poza tym martwi mnie to ze mam mokro i wodnisto i to moje twardnienie brzucha sie troche nasililo szczegolnie w nocy podczas zmiany pozycji z boku na bok. Normalnie brzuch kwadratowy sie robi a nospa nie dziala na mnie chyba..

a jak Wy sie czujecie. cos cicho na forum.

pozdrawiam
 
hej dziewczynki

dzis mialam usg kontrolne chlopaczki super rosna, obydwoje glowkami w dol, jeden wazy 1188g drugi 1270 g, w srode mam jeszcze wizyte u ginekologa mam nadzieje ze z szyjka ok.A maluchy sie tak rozpychaja ze szok, pewnie walcza o miejsce hihi, u nas jest tak goraco ze masakra, ja sie rozplywam po prostu, 3majcie sie dziewczynki
 
hej
Kasiona bardzo sie ciesze ze chlopaczki rosna tak dobrze,sa zdrowi,ze maja sie dobrze.mowilas ze ty tez masz jednokosmowkowa wiec tym bardziej lubie wiedziec co u Twoich maluchow słychac:)Sa juz duzi ci twoi synkowie.ty chodzisz na usg do szpitala a do lekarza gdzies indziej,jak to u Ciebie jest?co lekarz mowi co o porodzie?duzy masz juz brzuszek,ja mam wrażenie ze moj jest taki sam od dluzszego czasu,kiedy widac najwiekszy przyszrost brzuszka,ty pewnie juz masz spory;)jak przygotowania,masz juz łózeczka,wozek?
pozdrowienia
 
hej
Kasiona bardzo sie ciesze ze chlopaczki rosna tak dobrze,sa zdrowi,ze maja sie dobrze.mowilas ze ty tez masz jednokosmowkowa wiec tym bardziej lubie wiedziec co u Twoich maluchow słychac:)Sa juz duzi ci twoi synkowie.ty chodzisz na usg do szpitala a do lekarza gdzies indziej,jak to u Ciebie jest?co lekarz mowi co o porodzie?duzy masz juz brzuszek,ja mam wrażenie ze moj jest taki sam od dluzszego czasu,kiedy widac najwiekszy przyszrost brzuszka,ty pewnie juz masz spory;)jak przygotowania,masz juz łózeczka,wozek?
pozdrowienia

U mnie w szpitalu tu we wloszech jest tak ze usg jest osobno a wizyta osobno, usg mam co dwa tygodnie za wizyty u ginekologa co miesiac mniej wiecej. Chodze na sluzbe zdrowia z tego wzgledu nie mam swojego lekarza tylko tego ktory akurat mi sie trafi bo ma dyzur, chyba ich wszytskich juz mialam okazje poznac :)Co do porodu to mysle ze w srode moze cos mi powiedza, ale widze ze tutaj lekarze obstaja przy tym zebym raczej rodzila naturalnie co mnie przeraza z lekka.. no nic zobaczymy...co do brzuszka to rosnie rosnie, i cieekawa jestem ile jeszcze urosnie :)ale tez w pewnym momencie sie zatrzymal, od tygodnia widze ze znow sie powieksza :) lozeczek i wozka jeszcze nie mam, ale juz mam wypatrzone do tego w jednym sklepie.teaz planujemy maly remoncik i jak uporzadkujemy wszytsko kupimy reszte rzeczy, przewijak dostaniemy od przyjaciol jako prezencik wiec to tez pewnie na koncu :)ja mam tylko wybrac jaki i dac im znac :) w sobote za to kupilam reczniki, kocyki, przescieradelka i posciel, i spiworki, takze powoli powoli kompletuje wszytsko tak by w 32 tygodniu miec wszytsko gotowe :)bo nigdy nic nie wiadomo
 
no m juz tez lozeczka zamowione posciel kupiona asorttyyment kapielowy czesciowo ale jeszcze tyle zosatalo...... aha widzialam tzn testowalam wozek Implasdt Spider i jeseem mega zadowolona bo gondolki twarde a nie jak w Xlanderze miekkie... duzo miejscz i dzieci moga jechac tylem lub przodem... chyba na ten wozek sie zdecyduje,my
 
jestem po wizycie i przezylam szok. moje maluchy wedlug pomiarow maja jeden 1020g a drugi 920g !!! male smoki hehe. ale dobrze niech rosna. w dodatku zrobily fikolki i teraz sa ulozone jeden posladkowo a drugi miednicowo chyba i maja glowki u gory a mialy u dolu wiec lekarz ucieszyl sie i powiedzial ze tak lepiej bo cc. ja tez sie ucieszylam bo przeraza mnie naturalne urodzenie dwojki dzieci, zreszta strach czy drugi bez problemu by sie urodzil. a tak poki co cc. wizyte mam za 2 tygodnie. lekarz stwierdzil ze jak brzuch bedzie mi twardnial bardziej to przepisze mi cordafen. poki co jestem zadowolona z wizyty oby tak dalej :-)
 
reklama
hej,
Kasiona teraz juz rozumiem jak to jest u Ciebie z tymi wizytamia,fajnie ze usg masz co dwa tyg-to wazne.poznasz juz wszystkich lekarzy ze szpitala i bedziesz czula sie raźniej i i bezpieczniej.ja chodze na usg tez co dwa do lakarza z ktorym bym chciala rodzic,przy okazji jest rozmowa.raz mam takie lepsze usg(sprzet),raz w innym gabinecie usg z pelna wizyta,badanie itd.chodze tez do lekarki do ktorej zaczelam chodzic na poczatku,glownie dlatego ze tam mam pakiet z pracy i moge robic wszystkie badania za darmo.pozniej i tak oglada je ten lekarz tez:)moje maluchy strasznie sie wypychaja,szczegolnie tez co lezy glowka w dol(jesli takie ulozenie jest nadal),az sie boje czasami,bardzo mocno i nieruchomieje mi brzych-musze o tym pogadac na przyszłej wizycie.jak ty nie masz kupionych łozeczek jeszcze to ja sie nie martwie hehe;)tez nie mam i czekam az kupisz to sie przestarsze i polece.ty masz rowno 6 tyg bardziej zaawansowana ciaze:))tez mam upatrzone te łozeczka z takimi szufladami na dole.wozek ten zoom jak pisalam,poluje na razie na necie,moze kupie jakies foteliki do auta choc uzywane zobaczymy i tak zaraz trzeba kupowac nastepne,a w sumie chyba 3 foteliki maja dzieci i czwarta podkladke.tez kupilam juz poszewki na posciele,koce,przescieradła i poduszki.podobno mowila mi pani w sklepie ze dla takich maluchow nie kupuje sie kolderki tylko koc ubiera sie w poszewske,a ty jak masz?tez musze jeszcze dokupic te spiworki i reczniki z takich rzeczy.a butelki masz?a jak bedziemy karmic naturalnie to butelki od razu tez sie przydaja,jak to jest?
Karolinkare ty jak widzialam twoja wyprawke na zdjeciach to az zamarłam,ty juz masz bardzo duzo rzeczy i tak ladnie juz poukladane:)co ci jeszcze wlasciwie zostało??
Jedynka duze dzieciaczki juz masz,moze zdradzisz jak sie odzywiasz bo az sie boje ze moje kruszynki sa za male w porownaniu z towimi a tu tylko 4 tyg roznicy...moze jesz jakies fajne specyfiki??
POZDOWIENIA MAMUSIE
 
Do góry