reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Ciąża bliźniacza

jok gratuluję dwóch zdrowo rosnących chłopczyków. Już pokolorowałam Cię całą na naszej liście na niebiesko :-)
A co do wielkości brzucha... ja mam termin na 30 grudnia (z usg na 28.12) i czasem mierzę sobie obwód brzuszka na wysokości pępka (czyli tam, gdzie mam największy :)) Na dzień dzisiejszy ma 94cm ;-) A wygląda tak: Clipboard02.jpg (22t2d)
 

Załączniki

  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    9,6 KB · Wyświetleń: 45
reklama
Hej dziewczyny, mnie też brzuszek coraz bardziej rośnie. Mam 90 cm na wysokości pępka, a wyglądam tak:
22 tydzień ciąży.jpg
 

Załączniki

  • 22 tydzień ciąży.jpg
    22 tydzień ciąży.jpg
    16,6 KB · Wyświetleń: 39
fajne macie brzuszki. Jak pstryknę sobie fotę to ją zaprezentuję tutaj na forum:-)

Coś widze, ze ostatanio wysyp samych chłopaków- lista też taka bardziej niebieska niż różowa.
 
Wcześniej nie mierzyłam obwodu brzuszka, ale z ciekawości może zacznę żeby wiedzieć ile np przyrasta tygodniowo. Kasiamama może w przyszłym tygodniu dorosnę do ciebie. Nie wiem jak u was, ale u mnie "wyprostował" sie kręgosłup, czytałam, że lordoza się pogłębia w ciąży, a u mnie się spłaszczyła jakby. Kręgosłup nie boli mnie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym tylko na wysokości łopatek, wy też tak macie?
 
Napierajka mnie na razie (odpukać) omijają bóle kręgosłupa. A co do obwodu brzuszka to mnie w przeciągu tygodnia przybył 1cm, więc zobaczymy jak będzie dalej :-)
 
Ineska, moi chlopcy nie sa duzi, wiekszy ma moze teraz ok 2400 i on to w zasadzie zawsze byl w ulozeniu poprzecznym, raz mi powiedzieli ze miednicowym, a drugi, pewnie ma troszke ponad 1500 i to on do tej pory fika i zmienia polozenie, chociaz zawsze byl nisko, teraz to juz ostatecznie sie ulozyl chyba.

Co do brzuszkow, ja mam 109 w obwodzie, wszyscy mi mowia ze maly mam ten brzuszek jak na blizniaki, moja kolezanka dobila to 122 :)))) wiec nie ma porownania :) ale mysle ze wiekszy brzuch to nawet lepiej bo dzieci maja wiecej miejsca, a z drugiej strony latwiej wrocic do stanu sprzed ciazy jak sie za bardzo nie rozciagnie. Na szczescie zadnych rozstepow, zreszta przy pierwszym dziecku tez nie mialam.
 
reklama
Do góry