reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

jok gratuluję dwóch zdrowo rosnących chłopczyków. Już pokolorowałam Cię całą na naszej liście na niebiesko :-)
A co do wielkości brzucha... ja mam termin na 30 grudnia (z usg na 28.12) i czasem mierzę sobie obwód brzuszka na wysokości pępka (czyli tam, gdzie mam największy :)) Na dzień dzisiejszy ma 94cm ;-) A wygląda tak: Clipboard02.jpg (22t2d)
 

Załączniki

  • Clipboard02.jpg
    Clipboard02.jpg
    9,6 KB · Wyświetleń: 40
reklama
Hej dziewczyny, mnie też brzuszek coraz bardziej rośnie. Mam 90 cm na wysokości pępka, a wyglądam tak:
22 tydzień ciąży.jpg
 

Załączniki

  • 22 tydzień ciąży.jpg
    22 tydzień ciąży.jpg
    16,6 KB · Wyświetleń: 34
fajne macie brzuszki. Jak pstryknę sobie fotę to ją zaprezentuję tutaj na forum:-)

Coś widze, ze ostatanio wysyp samych chłopaków- lista też taka bardziej niebieska niż różowa.
 
Wcześniej nie mierzyłam obwodu brzuszka, ale z ciekawości może zacznę żeby wiedzieć ile np przyrasta tygodniowo. Kasiamama może w przyszłym tygodniu dorosnę do ciebie. Nie wiem jak u was, ale u mnie "wyprostował" sie kręgosłup, czytałam, że lordoza się pogłębia w ciąży, a u mnie się spłaszczyła jakby. Kręgosłup nie boli mnie w odcinku lędźwiowo-krzyżowym tylko na wysokości łopatek, wy też tak macie?
 
Napierajka mnie na razie (odpukać) omijają bóle kręgosłupa. A co do obwodu brzuszka to mnie w przeciągu tygodnia przybył 1cm, więc zobaczymy jak będzie dalej :-)
 
Ineska, moi chlopcy nie sa duzi, wiekszy ma moze teraz ok 2400 i on to w zasadzie zawsze byl w ulozeniu poprzecznym, raz mi powiedzieli ze miednicowym, a drugi, pewnie ma troszke ponad 1500 i to on do tej pory fika i zmienia polozenie, chociaz zawsze byl nisko, teraz to juz ostatecznie sie ulozyl chyba.

Co do brzuszkow, ja mam 109 w obwodzie, wszyscy mi mowia ze maly mam ten brzuszek jak na blizniaki, moja kolezanka dobila to 122 :)))) wiec nie ma porownania :) ale mysle ze wiekszy brzuch to nawet lepiej bo dzieci maja wiecej miejsca, a z drugiej strony latwiej wrocic do stanu sprzed ciazy jak sie za bardzo nie rozciagnie. Na szczescie zadnych rozstepow, zreszta przy pierwszym dziecku tez nie mialam.
 
reklama
Do góry