reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża bliźniacza

Dziewczyny, cudne te Wasze Maluchy,
mam pytanie odnośnie ktg, czy u Was tez tak trudno wylapac te serduszka i tak ustawić żeby nie znikaly na zapisie, u mnie to jest jakis horror, już mnie położne szerokim łukiem omijają żeby nie musiały mnie podłączac a ostatnio mój mąż już siedzi przy mnie i trzyma peloty. Poza tym jeszcze słabo mi się robi jak się kłade w takiej pozycji.
 
reklama
Ver według mnie ma znaczenie sprzęt i położna, u mnie - a ostatnio byłam w 25 tygodniu - jednej położnej zawsze udawało się podłączyć dwa maluszki razem, innym raczej nie, niektóre nawet nie próbowały razem, a dla mnie była różnica leżenia jeden raz, a razy dwa. A u Ciebie już 10 tyg więcej jak ja wtedy miałam :eek: także wydaje mi się,że mają tam słaby sprzęt i położne nie mają "dobrej" ręki
 
U mnie zawsze podlaczaja dwa na raz, możliwe ze sprzęt kiepski bo raczej już swoje lata ma, taki sam mieli jak rodzilam 5 lat temu, ciekawe czy w innych szpitalach w Polsce maja lepsze, myślałam ze bielanski w Wwie powinien mieć niezły. W UK na pewno maja lepszy :)
 
ja dzisiaj mialam wizyte i ktg, nie wiem na jakim sprzecie robia w pl, a dzisiejsza maszyna do ktg w uk wygladala tak samo jak pokazala gotadora w ktoryms poscie, i chyba miala ktg robione w pl. Byla nowa polozna (1 dzien w nowej pracy) i na wydruku nie bylo 2 serduszka, a 2 polozna w ustawieniach przelaczyla na twins i byl wydruk 2 serduszek. moze polozne nie wiedza jak wlaczyc funkcje blizniat?
 
U mnie po prostu podlaczaja dwa peloty (czujniki) plus ten do skurczow i wtedy są dwa zapisy, najtrudniejsze jest zlokalizowanie dzieci, żeby wiedzieć gdzie przyłożyć, sama już nie wiem jak są ułożone bo na każdym usg inaczej. Czasami te czujniki łapią to samo tętno w dwóch miejscach i się okazuje ze pisze się jeden bliźniak :)
 
ver, jaka wage z usg maja twoje brzdace, ze sie jeszcze kreca? moj mlody( a jest wiekszy o jakies 800g od mlodej), krecil sie do 31 tygodnia i co usg mial inne ulozenie, mloda tak jak sie zagniezdzila, tak byla stala w uczuciach co do miejsca zamieszkania. A tutaj polozna i lekarz nie potrzebuja usg do zlokalizowania blizniat, bo robia to recznie(za kazdym razem jestem pod wrazeniem :-D) tak palcami potrafia wyczuc gdzie glowka, gdzie plecy, ze zeby sprawdzic serduszka to wiedza gdzie przylozyc peloty i takie przenosne male aparaty do sluchania serca.
 
Dzięki dziewczyny za tak miłe przyjęcie :-) Ja nadal jestem w szoku. Dowiedziałam się wczoraj, i troszkę ciężko jest mi nadal uwierzyć. Cieżko mi odnaleźć się w pojęciach, które piszecie, bo lekarka do mnie mówiła, a ja nie mogłam uwierzyć, że mam bliźniaki. Postaram się bardziej słuchać na kolejnej wizycie. Planowaliśmy trzecią ciążę, ale nigdy bym się nie spodziewała, że trafią mi się bliźniaki, choć w rodzinie jest ich sporo :-) Moje dzieciątka mają już 2 i 5 lat. Jak się urodzą bliźniaki to będą miały 3 i 6. Chcieliśmy, żeby mniej więcej różnica między dziećmi była 3 lata. Co do terminu, to według kalkulatorów mam na 2 kwietnia, według USG na 30 marca. Więc się okaże... Pozdrawiam Was serdecznie, no i mam nadzieję, że troszkę rozwieją się moje obawy czy poradzę sobie z czwóreczką :-)
 
aneszka81 ja mieszkam w Southampton więc jak masz jakies pyt co I jak tutaj to śmiało pytaj:) husky z winchesteru :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Misiarska w takim razie jeszcze raz gratuluję i z przyjemnością dodaję Cię do naszej listy :)

1.Ver760129.wrzesień.13
2.Ineska_uk04.październik.13 (18 września CC)
3.Nnatalie0405.październik.13 (21 września)
4.Gotadora23.październik.13 (09 października)
5.Rachel22324.październik.13
6.Flis1205315.listopad.13
7.Justynia88229.listopad.13
8.Paolka29.listopad.13
9.Kasiamama30.grudzień.13 (28 grudnia)
10.Aneszka812.styczeń.14 (30 grudnia)
11.Jjka5.styczeń.14
12.Jok6.styczeń.14
13.Karmelova7.styczeń.14
14.Napierajka8.styczeń.14 (20 grudnia)
15.Maya1215.marca.14
16.Misiarska2.kwiecień.14 (30 marca)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Czesc dziewczyny :-) Witam nowe podwoje mamusie. Ja po wczorajszej wizycie wiem juz, ze bedziemy mieli 2 chłopców:) Z dziecmi wszystko w porzadku, ja oprocz witamin mam brac magnez, bo dokuczaja mi troche bole i twardnienie brzucha. Duze macie brzuchy dziewczynki z terminem na styczen? Bo ja mam ostatnio wrazenie, ze ten moj to po kazdej nocy jest wiekszy;-)
 
Do góry