reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża a test z jedna kreseczką??Test pozytywny - ciąży brak??

dokładnie mi rowniez lekarka powiedziala, ze jesli test ciatzowy wykryewa hormon ktory jest ylwko w ciazay , wiec nawet jesli masz slabiutka kreseczke a jest aka mozliwosc ze jeses w ciazy, to zrob test za 3 dni i kreska bedzie wyrazniejsza , tak bylo u mnie
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź. Bardzo chciałabym, żeby to była ciąża. Ale aż boję się cieszyć. A czy bóle brzucha to normalne? Czasem jest ok, a czasem mnie boli, niby jak na okres, ale inaczej. Czasem dość mocno. I się martwię. Jakie powinnam zauważyć inne objawy ciąży na tym etapie? Będę wdzięczna za pomoc. Jestem pierwszy raz w takiej sytuacji.
 
Zgadzam się z koleżankami, moja testowa kreseczka była BARDZO blada już na 4 dni przed okresem, a tutaj popatrz - "lada moment" rodzę ;-)

Bóle brzucha są normalne na tym etapie, w końcu "coś się tam dzieje" w środku. Przynajmniej u mnie tak było, że brzuch pobolewał, chwilami nawet mocno... Co do innych objawów, możesz (ale nie jest to regułą!) odczuwać tkliwość piersi i/lub sutków, zwiększenie wydzieliny, nadmierną senność (u mnie na początku była BEZSENNOŚĆ nocna, a dnie mogłam przesypiać, co było dziwne...).

Skoro bierzesz lekarstwa, radziłabym się zgłosić na wizytę u lekarza, bo to bardzo istotne w przypadku ciąży! Jeśli jeszcze tego nie robisz, kup w aptece kwas foliowy i łykaj go już od dzisiaj. Jeśli chcesz mieć 100% pewności, czy to ciąża, możesz sama zrobić w najbliższym laboratorium badanie krwi BETA HCG na wykrycie hormonu ciążowego. Test ten jest najwiarygodniejszym z dostępnych, jego koszt w zależności od regionu to od 20zł do 40zł (zazwyczaj 25zł ;-) ). Na wynik czeka się zazwyczaj kilka godzin, maksymalnie dobę. Gdybyś wizytę u lekarza miała dopiero za kilka dni, możesz badanie BETA HCG powtórzyć po 2 dniach żeby zobaczyć, czy ładnie przyrasta wartość hormonu. Po jego poziomie można też w miarę precyzyjnie określić, który to dzień/tydzień ciąży. Z wynikami oczywiście do ginekologa :yes:

Powodzenia!
 
Serge ma rację z tym,że testy czasami płatają nam figla...ja już miała w 2 cyklach bladziochy a fasolki nie... :(
Najlepiej powtórz test lub właśnie BETA HCG
 
Kurcze, zrobiłam drugi test z innej firmy, ale wyszła mi jeszcze bledsza, prawie nie widoczna. Okresu dalej nie mam. Bolą mnie piersi, troszkę bardziej mam widoczne żyły na nich. Ten test zbił mnie z tropu. :baffled: Muszę poczekać do poniedziałku i pójde na badanie krwi. Ta niewiadoma jest straszna :-(
 
Prija skoro nie chcesz czekać do poniedziałku to idź do apteki po nastepny test ale taki o czułości 10mlU i zrób jutro rano z porannego moczu.Tego pierwszego,nie rozrzedzonego
 
Hej dziewczyny. Wczoraj i dzisiaj robiłam test ciążowy obydwa wyszły niby pozytywne - są dwie kreski ale ta jedna na obu testach jest bardzo jaśniutka. Widać że są dwie ale druga bardzo blada. Czy test mógł się pomylić ? czemu druga kreska jest taka słaba? juz zaczęłam bardzo się cieszyć ale nie wiem czy słusznie. Okres spóźnia mi się 5 dni ale pomyślałam że to przez stres bo ostatnio miałam bardzo dużo nerwów :( . czy zrobić trzeci test? i kiedy najlepiej udać się do lekarza?? pomóżcie..
 
Hej dziewczyny. Wczoraj i dzisiaj robiłam test ciążowy obydwa wyszły niby pozytywne - są dwie kreski ale ta jedna na obu testach jest bardzo jaśniutka. Widać że są dwie ale druga bardzo blada. Czy test mógł się pomylić ? czemu druga kreska jest taka słaba? juz zaczęłam bardzo się cieszyć ale nie wiem czy słusznie. Okres spóźnia mi się 5 dni ale pomyślałam że to przez stres bo ostatnio miałam bardzo dużo nerwów :( . czy zrobić trzeci test? i kiedy najlepiej udać się do lekarza?? pomóżcie..

Cienka czy gruba druga kreska jest:-)wynika to z tego ze poziom hormonu beta hcg jest jeszcze niski a test opiera sie wlasnie na tym hormonie....najlepiej jedz go laboratorium i go okresl nie musisz byc na czczo(zrob to dzisiaj i pojutrze i zobacz z jaka tendencja przyrasta)...on z dnia na dzien bedzie rosl a kreska bedzie stawala sie coraz wyrazniejsza....moja kreska w drugiej ciazy byla baaaaaaaardzo slaba...wynikiem czego jest moj prawie 3miesieczny synus tego rowniez ci zycze i mocno juz gratuluje:-)
 
jak koleżanka wyżej napisała
dodać mogę że na początku największe stężenie hormonu hcg jest w porannym moczu
do lekarza, moim zdaniem, im szybciej tym lepiej - ważna jest odpowiednia opieka lekarska od samego początku
radziłabym też jak najszybciej zacząć łykać kwas foliowy (jeśli jeszcze tego nie robisz)

no i wszystkiego dobrego :-)
 
reklama
PB151626.jpg
Witam Kochane Kobiety :) Zrobiłam dziś rano test ciążowy..(a stosunek był 7 dni temu) i nie mam pojęcia czy to wynik pozytywny, nawet jeśli "widać" taką kreseczkę (bo jak się przypatrzę to rzeczywiście coś tam widać..ale baaardzo delikatnie) to jest ciąża? Żeby nie było ciąży nie może być zupełnie nic widać? Po prostu dokładnie białe bez żadnego śladu? Bardzo proszę o odpowiedz, pozdrawiam i z góry dziękuję :*
 
Do góry