reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

reklama
Może w tym kierunku własnie zmierza, ma jeszcze czas żeby się ułożyć prawidłowo...

Ja w tym tygodniu żadnych dolegliwosci nie mam wszystko jakos nagle ustalo poza wstrętem do jedzenia i aż mnie to zastanawia troche

A cukier na czczo 88 mimo ze czulam głód i weź tu bądź mądry🤷🏼‍♀️
Cukier super tylko nie możesz czuć głodu bo ketony są jeszcze gorsze mierzycie sobie z porannego moczu ketony ja musiałam zwiększyć ilość węglowodanów na kolację żeby się nie pojawiały
 
Kochane dziewczyny,moje dziecko ułożyło się poprzecznie 🙈🙈🙈😱😱😱 czuje ruchy po bokach brzucha z dwóch stron na raz.....i to na samym dole.A tak się łudziłam że obróci się główka do dolu
Moj też ułożony poprzecznie I mam łożysko umiejscowione nisko na przedniej ścianie a dodatkowo nie czuje jeszcze ruchów a to już 20 tydz - stresuje mnie ta sytuacja
 
Cukier super tylko nie możesz czuć głodu bo ketony są jeszcze gorsze mierzycie sobie z porannego moczu ketony ja musiałam zwiększyć ilość węglowodanów na kolację żeby się nie pojawiały
Mam zalecenie mierzyć ketony codziennie rano. Jak do tej pory nic nie wskazuje na to by się pojawiły. W poprzedniej ciąży też mierzyłam i było wszystko ok.
 
Cukier super tylko nie możesz czuć głodu bo ketony są jeszcze gorsze mierzycie sobie z porannego moczu ketony ja musiałam zwiększyć ilość węglowodanów na kolację żeby się nie pojawiały
Ja mam wizyte u ginekologa dopiero w piątek, nie mam pasków ani skierowania do diabetologa, wtedy dopiero pewnie cos sie dowiem więcej i dostanę, ale ostatnie badanie moczu wyszlo ok bez glukozy i ketonów
 
Moj też ułożony poprzecznie I mam łożysko umiejscowione nisko na przedniej ścianie a dodatkowo nie czuje jeszcze ruchów a to już 20 tydz - stresuje mnie ta sytuacja

Przez to że masz łożysko na przedniej ścianie możesz słabo czuć ruchy.... spokojnie ja swojego czuje bardzo mało i to od początku 😖 na badaniach na szczęście ok
 
Witajcie kobiety.Czy są tutaj mamusie po 35 roku życia? Ja mam 36 lat,moja ciąża uznana jest za ciążę wysokiego ryzyka że względu na wiek. Doszlo nadciśnienie i cukrzyca ciążowa....ciekawa jestem jak znosicie wy swoje oczekiwanie na malucha...u mnie raz lepiej, raz gorzej...mam nadzieję że donoszę jestem w 28 tygodniu :)
Hej, ja w październiku kończę 35 lat jest to moja druga ciąża tym razem podwójna, jestem w 24tyg ciąży 2o2k. Mimo że to ciąża wysokiego ryzyka wszystko jest w porządku, dzieci rosną w zawrotnym tempie w 22 tyg syn miał 587g a córka 520, co w pierwszej ciąży w tym wieku cótka wazyła nieco ponad 420g.
Nie jest powiedziane, że po 35r.ż. muszą być komplikacje. Ja w pierwszej ciąży je miałam choć miałam 28lat, nadciśnienie, nadwaga, woda w organizmie, w 6mcu leżałam na podtrzymaniu, non stop miałam infekcje intymne, w 36tyg odeszły mi wody, zero akcji porodowej, żadnego rozwarcia. Córka została zaliczona do wcześniaków z wagą 2660 i 47cm. A u mnie przy porodzie łożyska doszło do krwotoku, przez pół roku po porodzie brałam Dopegyt.
 
reklama
Przez to że masz łożysko na przedniej ścianie możesz słabo czuć ruchy.... spokojnie ja swojego czuje bardzo mało i to od początku 😖 na badaniach na szczęście ok
Lekarz mówi że jest ok tylko jest zdziwiony że nic nie czuje bo dziecko jest podobno bardzo ruchliwe nawet stwierdził że to anormalna sytuacja😄
 
Do góry