reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ciąża 35+

Hejka. Ja tez mam 35lat. Jestem w 28tc. Badania prenatalne robilam prywatnie bo w czasie kiedy wypadały nie miałam jeszczze skonczone 35 (jestem z konca maja). Wszystko ok. Usg połówkowe tez. Generalnie wszystko przebiega ksiazkowo. Wszystko poza moją głową. Pierwsza ciąże poroniłam.(puste jajo płodowe) potem miałam operacje onko. Potem chcieli mi usuwać wszystko bo histpat wyszedł niejasny wiec tak profilaktycznie... I jak juz udalo mi sie zajsc to cały czas mam obawy. To chyba największe obciążenie wieku. Że jestesmy bardziej świadome zagrożeń. Mój lekarz jest przy mnie biedny bo zadaje mase pytań. A i tak nie wszystko idzie jak powinno. Np. Wiem ze powinnam miec diete bogatą w wapń a mi nabiał w ogole ciezko przechodzi i sie ledwo zmuszam. Tak samo jak czytam ile litrów wody sie powinno pić... I mam wyrzuty że sie nie stosuje. Na szcczescie mam cudownego lekarza który mnie stopuje i jak sie nakręcam to każe wypić meliske i wyuzować 😄mam nadzieje ze jak sie mały urodzi to przestane tak panikowac bo jak nie to bede zdecydowanie nadopiekuńcza...
Super że u Ciebie wszystko dobrze idzie 🙂
A lekarza to masz podobnego do mojego, nawet z melisą to samo mi zalecił bo widzi ze sie nakręcam za bardzo chociaz ostatnio mnie pochwalil ze jestem juz bardzo spokojna tylko chce więcej usmiechu widzieć- ale w maseczce ciężko będzie mu zobaczyć 😉
Z wodą tez nie daję radę tyle wypic, ja mam problem z mięsem i rybami i tez za malo jem ale nie kazal mi sie zmuszac tylko że w tej diecie cukrzycowej jednak trzeba 🙈
 
reklama
Super że u Ciebie wszystko dobrze idzie 🙂
A lekarza to masz podobnego do mojego, nawet z melisą to samo mi zalecił bo widzi ze sie nakręcam za bardzo chociaz ostatnio mnie pochwalil ze jestem juz bardzo spokojna tylko chce więcej usmiechu widzieć- ale w maseczce ciężko będzie mu zobaczyć 😉
Z wodą tez nie daję radę tyle wypic, ja mam problem z mięsem i rybami i tez za malo jem ale nie kazal mi sie zmuszac tylko że w tej diecie cukrzycowej jednak trzeba 🙈
Taki lekarz który potrafi uspokoić jest na wage złota. Mój ciągle powtarza ze lepiej zebym zapytała jego niż szukała odpoowiedzi w internecie gdzie sie tylko niepotrzebnie nakręcę (bo to człowiek oczywiscie najczarniejszy scenariusz od razu wynajduje) No to go zasypuje pytaniami 🤣
 
Taki lekarz który potrafi uspokoić jest na wage złota. Mój ciągle powtarza ze lepiej zebym zapytała jego niż szukała odpoowiedzi w internecie gdzie sie tylko niepotrzebnie nakręcę (bo to człowiek oczywiscie najczarniejszy scenariusz od razu wynajduje) No to go zasypuje pytaniami 🤣
To chyba mamy tego samego lekarza bo to samo mi mój powiedzial 😆a nawet zakazal mi czytac internet tylko jak chce sie cos dowiedziec to kazal dzwonic do niego, nie nadużywam tego ale czasami jak cos mnie zaczyna niepokoic to rzeczywiscie dzwonie. Pewnie odetchnie z ulgą jak już urodzę 😉
 
Witajcie kobiety.Czy są tutaj mamusie po 35 roku życia? Ja mam 36 lat,moja ciąża uznana jest za ciążę wysokiego ryzyka że względu na wiek. Doszlo nadciśnienie i cukrzyca ciążowa....ciekawa jestem jak znosicie wy swoje oczekiwanie na malucha...u mnie raz lepiej, raz gorzej...mam nadzieję że donoszę jestem w 28 tygodniu :)
Witaj.36 lat kończę w grudniu,obecnie 18tc.ciążę przechodzę bardzo dobrze,nawet bez mdłości, wyniki też super,aż się Pani ginekolog dziwi.Do tego pracuję fizycznie na cały etat i wszystko jest ok.
 
Ja na zwolnieniu od 7 tygodnia niestety....nie mogłam pracować bo w pracy dźwigam plus kontakt z mięsem surowym groził listeriozą 😖
Oólnie to u mnie tez miała być 1 ciąża a jest druga ,a różnica wieku będzie 17 lat 😁
Aż się boje
U mnie różnica będzie 5 lat rocznikowo a kalendarzowo 4lata i 3 miesiące. 😏
 
Kochane dziewczyny,moje dziecko ułożyło się poprzecznie 🙈🙈🙈😱😱😱 czuje ruchy po bokach brzucha z dwóch stron na raz.....i to na samym dole.A tak się łudziłam że obróci się główka do dolu
 
Witaj.36 lat kończę w grudniu,obecnie 18tc.ciążę przechodzę bardzo dobrze,nawet bez mdłości, wyniki też super,aż się Pani ginekolog dziwi.Do tego pracuję fizycznie na cały etat i wszystko jest ok.
To super, też miałam na to nadzieję, że będzie wszystko ok, a od początku jakieś schodki niestety...
 
Kochane dziewczyny,moje dziecko ułożyło się poprzecznie 🙈🙈🙈😱😱😱 czuje ruchy po bokach brzucha z dwóch stron na raz.....i to na samym dole.A tak się łudziłam że obróci się główka do dolu
Może w tym kierunku własnie zmierza, ma jeszcze czas żeby się ułożyć prawidłowo...

Ja w tym tygodniu żadnych dolegliwosci nie mam wszystko jakos nagle ustalo poza wstrętem do jedzenia i aż mnie to zastanawia troche

A cukier na czczo 88 mimo ze czulam głód i weź tu bądź mądry🤷🏼‍♀️
 
Cukier na czczo 88 to bardzo dobry cukier.Ja na 16 jednostkach insuliny mam dziś 107 😖 zaczyna mi brakować słuchaj cierpliwości....
Wydaje mi się że mój synek już tak zostanie bo od 19 tygodnia jest tak dziwnie ułożony niestety
 
reklama
Cukier na czczo 88 to bardzo dobry cukier.Ja na 16 jednostkach insuliny mam dziś 107 😖 zaczyna mi brakować słuchaj cierpliwości....
No ale z wiekiem ciąży jest trudniej zapanowac nad nimi tak czytalam moze dlatego Ci tak wariuje...
Ja na początku ciąży mialam 80-82 a w lab i tak wyszlo 93 🙈
Caly poprzedni tydzien mialam tak samo 85, 86, 88 więc czemu na krzywej jak na zlosc znowu 93, powiem Ci ze tez mocno mnie to wkurza 🙈
 
Do góry