reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby dzieciaczków :(

a my od 4 tyg czyli jak Kinia skończyła 3 tyg dajemy 1 kroplę vigantolu i chyba mam dawac 3 cebionu,ale jeszcze nie zaczęłąm...Ewa brała więcej tej wit d,bo chyba ze 3 krople i to od 2 tyg,bo coś se ubrdali w szpitalu,że miała słabo uwapnione kości czaszki...poza tym strasznie jej się łebek pocił i dostawała aż do końca 2 roku życcia,a pediatra powiedziała,że to się powinno bra do 18:))))))))))))
 
reklama
a co do szczepionek to my Ewie dawaliśmy tą płatną,ale dlatego,ze ten hib i babka powiedziała,ze jest bezpieczniejsza dla dziecka,bo jakaś inna jest doustna i to są żywe cośtam,a w tej są zabite jakieś takie...nieważne w każdym razie wtedy nie było jeszze tej 6w1,a teraz pytałam o nią i baba powiedziała,że nie ma,ze musimy najpierw jak skońzy 6 tyg zaszczepic na wzwb,a potem dopiero za next 6tyg na hiba i inne czyli to 5w1?nie czaję warum,ale kit....pneumokoki nas nie stac,więc trudno...a co dogruźlicy to u ewy się nie babrało...zrobił się pęcherzyk,pękł,wylał się,strupek cyk i po krzyku....teraz kini już się robi...ale ten obsrany pępek nie chce odleciec,a we wtorek kończy 4 tyg!!!!!!!!!!!!
 
Hej dziewczyny
Może ktoras może wie więcej na temat "brzuszka" u maleństwa? Mój Michalek jutro skonczy 4 tygodnie, jest karmiony mieszanka mleczna i ma problem z kupka-juz 2 dni nie robil. Zaczelam sie juz martwic i nie wiem czy mam juz dzwonić do lekarza czy jeszcze poczekać. Przykładam mu ciepla pieluszkę na brzuszek ale efektu nie widać.
 
Nie wiem jak to jest z mieszanka ale przy karmieniu piersia wg mojej pediatry dopiero po 3 dniach bez qpy trzeba sie martwic.
Mysle, ze to zalezy czy widzisz, ze Twoj maluszek probuje cos wycisnnac i mu nie wychodzi czy po prostu kupy nie ma w jego organizmie. Jesli to pierwsze to sprobuj wcisnac 1/3 czopka glicerynowego (tak kazala nam lekarka). Ogolnie tez dziecko powinno wiecej pic jesli ma zatardzenia.
 
Aha dzieki za odpowiedzi. Tez juz daje tak jak lekarz kazał po 2 kropelki. Za to pojawił sie inny problem małemu wyskoczyło po kilka drobnych krostek tak na policzkach pod oczami. Nie wiem czy to wysypka i po czym. Wygladaja tak ze sa takie malutkie w skupieniu po kilka, biała krostka z otoczka zaczerwieniona... :p
Nie wiem czy tak wyglada typowa wysypka uczuleniowa...? Jesli tak to nie wiem po czym bo ostatnio sobie pozwoliłam na sałate i kawałek czekolady... :-[
 
sylvia - ponoć przy karmieniu sztucznym dzieci robia też kupkę raz na kilka dni - ważne, żeby się nie prężył z bólu i nie płakał, ale zawsze możesz zadzwonić do lekarza - może coś ci doradzi.
 
reklama

Amelka też ma tzw. trądzik niemowlęcy, dostaliśmy maść chłodzącą do zrobienia w aptece i nic nie pomaga. Oczywiście przemywam ruminakiem, wcześniej przemywałam przegotowaną wodą i nic !!! Lekarz powiedział, że mam się nie przejmować  :p

Antoś też ma, choć Pani doktor nazwała to łojotokowym zapaleniem skóry i też dostaliśmy maść robioną w aptece. Smarujemy od wczoraj zobaczymy jakie będą efekty...

Choć w wątku "karmienie piersią" forumki zasiały we mnie ziarno niepewności... bo objawy które Antoś ma dodatkowo (powiekszająca sie ciemnieniucha, krostki na buzi, jakby liszaj) wskazują wg opisu innych mam na alergię - sama już nie wiem.

19.06 będziemy na szczepieniu wiec zapytam o to napewno pediatrę
 
Do góry