reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

choroby dzieciaczków :(

Olus ulewa jak sie nalyka za duzo powietrza a nie odbije sie mu porzadnie....
A herbatke to pije tak lapczywie, ze czasami sie zakrztusi i niezle mamunie wystraszy.... wogole herbatke zaczal pic jak mu ja doslodzilam...
A tak wogole to nie wiecie czy glukoza slodzi sie tak samo jak cukrem... tzn 1 lyzeczka cukru = 1 lyzeczka glukozy??????
 
reklama
Z tym ulewaniem to tez juz mu przeszło jak sie przespał to juz tak nie miał potem. A jem prawie wszystko ale nie ostre i ciezkostrawne...no ale mogł sie zapowietrzyc czy cos mu nie pasowało. Moj mały tez potrafi tak łapczywie ssac ze az sie krztusi...Co do glukozy to raz jak podałam mu ok 40 wody to wsypałam taka malutka łyzeczke no i mu smakowało :)
 
Ja podaję Ani herbatkę z Hippa ułatwiającą trawienie. Naprawdę działa rewelacyjnie. Jeśli chodzi o ulewanie to ulewa wtedy kiedy jej się nie odbije po jedzeniu, a położę ją spać.
 
Moja Ala tej herbatki nie chce pic. Wypluwa ja. Raz sie zaciagnela na poczatku myslac, ze poleci mleczko, to po chwili zwymiotowala te 2 lyki :(
 
Witajcie!
Znow nie mam wogole czasu bo teraz znow sa problemy z mala! Ulewala ponad tydzien wszystko co tylko zjadla i w rezultacie byla strasznie ciagle glodna! na szczescie pomoglo zmiana mleka na AR.ogolnie nie przybrala nic na wadze od tygodnia! Tylko teraz zaczely sie wieksze problemy z brzuszkiem chyba od tego mleka(ono znacznie szybciej gestnieje w brzuszku wiec wydaje mis ie ze jest ciezsze).
Do tego dzis ma temperature 37.2. czy moglybyscie mi pow czy to juz grozna temp?i jak to mozna zbic u niej?martwimy sie strasznie tym bardziej ze lekarz pow ze jak sie nie poprawi to mala moze isc nawet do szpitala.i ze moze to byc tez cos od wziernikowe(nie pamietam) i to leczy sie operacyjnie:( mam nadzieje ze to poprostu bardzo silny refluks bo juz jest super-nie ulewa wogole.

Aha Gosiek mam pytanko do ciebie!!! wiem ze ty stosujesz bebilona!ja teraz tez! mala zaczela robic bardzo czesto kupki takie zadkie(ale nie biegunki tylko bardziej papkowate) a wczesniej na Nanie robila bardzo zadko....
pytam sie ciebie bo o ile sie nie myle cos o tym pisalas!!!

pozdrawiamy was serdecznie!!!!!!!!!

a ogolnie Judytka super spi w nocy zasypia kolo 21-22 a budzi sie dopiero kolo 4-5 po czym zje i odrazu idzie znow spac! w dzien tez jest juz lepiej i wszystko ladnie sie nam normuje!!!!!!
 
Lilith, jestes :) (jeszcze ewe cos zniknela :()
Z temp ja niestety nie wiem co i jak :( A powiedz - dokarmiasz mala z butli czy je tylko sztuczne mleczko? (jesli tak to czemu nie piers?)
Dobrze, ze sie u Was stabilizuje... :)

A w ogole to duzo zdrowka dla Judytki z okazji pierwszej miesiecznicy ;), a i Wy niedlugo rocznice slubu obchodzicie :)
 

Lilith - wkońcu jesteś - zastanawiałam się co z tobą
Mój jak był chory t o miała cały czas 37,1 i lekarka mówiła, ze to nie jest temperatura - powiedziała, ze powinniśmy zbijać dopiero jak będzie 38 - i powiedziała, zebyśmy stosowali paracetamol w czopkach dla niemowląt.

Mój Mirek jak jadł NAN - to też miał problemy z kupkami - przy Bebilonie robi rzadziutkie - a jest to spowodowane tym że Bebilon posiada prebiotyki, które działąją na układ pokarmowy jak osłonka.

Porozmawiaj z lekarzem, może to skaza białkowa - słyszałam, ze czasami wyskakuje wewnątrz organizmu ( nie ma krostek na ciałku) tylko właśnie dizecko ma problemy z kupkami i ulewaniem - ja swojemu daję Bebilon HA i Bebilon Pepti
 
Gosiek Judytka dostawala od samego poczatku HA!
Teraz zobaczymy jak wyjda badania i usg! wazne ze juz nie ulewa! lekarz pow ze jak przestanie na tym ulewac to wszystko powinno byc oki!!

Dziekuje ze pamietacie o nas!!!
Ostatnio tez strasznie szwankuje komp...wiec nawet jak mialam okazje to niestety on wspolpracowac nie chcial:( ale maz sie znow nameczyl i oby juz sie nie psul!

Co do temp to wyczytalam ze jak jest mierzona w pupce to moze byc do 37.6 :) tu na BB jest fajnie wytlumaczone co i jak!!

A+T bardzo dziekujemy za zyczonka!!!!No i owszem 19 czerwca 2 lata temu bralismy slub :)
Co do karmienia to przez to ze wszystko wyszlo tak jak wyszlo(porod) i ze pozniej w szpitalu lezalam na roznych prochach i opiatach :( a pozniej przez 3 tyg antybiotyki to w 4 dniu jak dostalam nawalu i wyskoczyla goraczka 40 stopniowa dali mi leki na wstrzymanie laktacji....:( goraczka i tak utrzymywala sie taka az 1 tydz ale najwazniejsze ze juz jest oki!!!:):)

caluski!
 
reklama
Mojej małej też się ulewa i to praktycznie od 2 dnia życia.... już mi ręce odpadają - lekarka kazała mi jej dawać przed jedzeniem i po trochę sztucznego mleka Enfamil AR i odbijać ( a w szpitalu nie kazli odbijac wiec myśle ze to moze z tego się jej ulewa)
 
Do góry