reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

Co do wyparzania butelek już dawno nie wyparzam tylko myję gorącą wodą a przegotowuję jak mi się przypomni tak jak małpka. Zadnych pleśniawek jeszcze nie miał. To może zależy też od dziecka. Od samego początku nie gotowałam przed każdym karmieniem tylko raz na dzień.
 
reklama
ja myję butelkę płynem pod bierzącą wodą dośc ciepłą za każdym razem a wyparzam raz na kilka dni robiłąm rak odkąd się urodził, nie miał pleśniawek a z brudnych rąk też może dostać jak napisała Gaja :)
co do @ to ja nie kamię już 3,5 mies. ale u mnie trochę inaczej bo ja miałąm zastrzyk którego działanie podobno miało się skończyć na początku lutego jak byłąm teraz u gin po tabl. to powiedział że do miesiąca półtorej będzie @ :)

a takie pytanie do @ miałyście bardziej obfite niż przed ciążą czy na odwrót?? bo ja miałam dość skąpe i teraz se tak myślę że pewnie teraz mnie krew zaleje:-D:szok:
 
Cześć dziewczyny mam pytanie ostatnio zauważyłam że synek odstawia mi pierś lub się nią nie najada . Zawsze na noc dostawał butlę mm ( zjada ok. 180 ) a później jak się przebudzał dostawał cycusia w pewnym momencie zaczął się budzić z krzykiem budził się co godzinę , później przestawał krzyczeć ale za to budził się w środku nocy np. o 3 i bawił się zamiast spać teraz z mężem zauważyliśmy że jak podamy mu jeszcze butlę w nocy( ok. 150) to śpi do rana więc wychodzi na to że jest głodny choć ja w nocy mam pokarm w piersiach i nawet próbowałam dać mu dwie ale i tak za godzinę się obudzi i dopiero jak dostanie butlę to śpi dalej. Czy Wy też karmicie jeszcze butlą w środku nocy bo podobno dzieciaczki w tym wieku już nie potrzebują ale mój tak jak napisałam inaczej nie śpi.
Pozdrawiam
 
Ksiulka co do @ to pierwszy dzień to jest takie bardziej plamienie ale na drugi dzień to jakby ktoś kran odkręcił:-(
Ollga mój jest tylko na mm i na noc dostaję 180-210 z 4 łyżeczkami kleiku i udaję mu się przespać całą noc
 
ollga mój dostaje o 21.30 250ml wody+proszek+kleik i śpi do 5-tej, potem dostaje smoka (nie jeść!) i spi dalej do 8-smej i dopiero wtedy dostaje jeść. I nawet wtedy czasem nie ma głoda...
 
dzięki za odpowiedzi spróbuje dam mu mm z kleikiem a wtedy przez jaki smoczek karmić -zwykły czy taki do kaszek ?
 
ollga raczej przez taki do kaszek. Ale powiem Ci szczerze, że ja narazie wstrzymałam się z kaszkami na noc bo mały i tak je dwa razy w nocy, czy dostanie kaszkę czy nie. Tylko tyle że jak dostawał to jadł o 2 a nie o 24 a chyba przez te kaszki mieliśmy problemy z brzuchem. Może mu poprostu za dużo dawałam tego kleiku, ale jak dałam mniej i był bardziel lejący to przez smoczek do kaszki się krztusił a przez normalny nie poleci więc będę kombinowała może zrobię dziurkę ciut większą w smoczku takim jedynce.

 
napiszcie mi proszę czy wasze dzieci dalej ulewają w dużych ilościach? I jak nazywa sie ten zagęszczacz do mleka i ile kosztuje? Albo czy po kleiku mniej ulewają? I czy trzeba kupić większy smoczek do butelki?
 
reklama
ollga smoczek do kaszek. Przez normalny do mleka to Max musiał tak ssać, że po chwili miał dosyć. Nic nie przechodziło.
gaja23 Max generalnie nie ulewa ale jak jakiś czas po posiłku leży na brzuchu to w końcu mu się kiedyś tam ulewa.
 
Do góry