reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

butelkowe mamy

moja malutka je 6x150ml, czasem muszę dorobić jej 30ml, zazwyczaj w nocy o 5-tej po tak długiej przerwie i mi się wydawało że to jest dużo! A widzę że i takie są dzieciaczki. magdzik A dlaczego zagęszczasz kleikiem?? To nie za wcześnie??

Tak mi jedna pani doktor powiedziała a dziś jak pisałam wcześniej pan doktor powiedział żebym nie przesadzała z tym kleikiem i bądź tu mądry jak każdy co innego :-( z jednej strony nie chce go głodzić ale z drugiej nie chce też mu rozepchać żołądka :-(ale Jeszcze z miesiąc i zaczniemy wprowadzać nowe pokarmy może to coś pomoże już nie mogę się doczekać :biggrin2:
 
reklama
Magdzik20 A jakie mleczko pije twój maluszek? I pediatra nie mówił ze za duzo dajesz?

My podajemy Bebiko HA i wczoraj na wizycie chciałam zeby to mleczko pani dr zmieniła bo Alek zle je znosi - oddaje luzne smierdzace stolce, bardzo ulewa i sie nim nie najada a ona ze ja przekarmiam dziecko i to jest przyczyna tych brzuszkowych problemów:( rece mi opadły normalnie jak to usłyszałam.... :baffled:
Ale dzis w nocy zrobilismy próbe przetrzymana malca cała noc bez mleczka i nawet sie udało:) jak sie obudził to dostal pic dwa razy i dalej zasnał:) a mleczko zjadł o 20 i potem o 5 rano.

mnie to samo lekarka mowila ze przekarmialam, wydawlo mi sie ze dzieci byly glodne i dawalam im jesc czesto i tyle ile zjedli, rezultata bole brzuszka placze, odkad wprowadzilam stale posilki o stalych godzinach, ilosc mniej wiecej 150ml na kg ciala jest po sprawie, dzieci maja sie super..poza tym lekarka wytlumaczyla mi jedna rzecz jak dziecko placze nie zawsze znaczy ze jest glodne, nawte jak je, jedzenie jest jedyna rzecza ktora potrafi wiec zeby zasnac ponowne np musi cos zjesc i wtedy odzyskuej rytm..i to jest prawda, jak budzi sie czesto mozna mu podac np wody czy tez jakiejs herbatki dla niemowlaczkow
 
Mój mały śpi 3-4 h dostaje mleka a jak idzie spać albo się przebudza to daję mu właśnie albo herbatkę albo najczęściej smoka i idzie dalej spać staram się nie karmić go częściej niż minimum co 3 h no chyba że je mniejsze porcję co się rzadko zdarza
Kasiona a ty karmisz samą butlą?? i ile ważą twoje pociechy?? i wprowadziłaś już jakąś marcheweczke czy jakieś jabłuszko??
 
Jak tak patrzę ile wasze maluchy jedzą to ja naprawdę nie wiem jak to się dzieje, że Nadka przy takich ilościach tak ładnie przybiera na wadze. Co do bebiko to moja jak dostała to mleczko to była tragedia... Ale to chyba zależy od dziecka :)
 
mnie to samo lekarka mowila ze przekarmialam, wydawlo mi sie ze dzieci byly glodne i dawalam im jesc czesto i tyle ile zjedli, rezultata bole brzuszka placze, odkad wprowadzilam stale posilki o stalych godzinach, ilosc mniej wiecej 150ml na kg ciala jest po sprawie, dzieci maja sie super..poza tym lekarka wytlumaczyla mi jedna rzecz jak dziecko placze nie zawsze znaczy ze jest glodne, nawte jak je, jedzenie jest jedyna rzecza ktora potrafi wiec zeby zasnac ponowne np musi cos zjesc i wtedy odzyskuej rytm..i to jest prawda, jak budzi sie czesto mozna mu podac np wody czy tez jakiejs herbatki dla niemowlaczkow

Moj szkrab wcale nie dostaje butli zawsze wtedy gdy płacze, ma stałe pory posiłków (min co 3h nie czesciej) a mimo to pomiedzy nimi wyraznie szuka jedzenia... jest marudny:( nie wiem z czego to wynika, ilosc mleka tez ma ograniczona- wcale nie je tyle ile chce bo by jadł chyba z 200ml jednorazowo ale jak po zjedzeniu 120ml jest pisk to chyba wyraznie jeszcze nie dojadł? jak zje 150ml to jest w miare zadowolony tyle ze potem mi strasznie ulewa... ze niby za duzo?I zadne zageszczacze nie pomagaja...
Dzis druga noc bez mleka ale to był koszmar:( mam nadzieje ze sie Olek przyzwyczaji niedługo i da mamie pospac....
 
Mój Igorek z powodu wolniejszego trawienia je co 2 godz po 80-90ml i jest ok. Bóle brzuszka zniknęły, do tej pory potrafił zjeść 150ml na raz.
Jeśli chodzi o noce to jest kochany. Zasypia najpóźniej koło 21 i śpi do 6 :-)
 
Witajcie:-)

mam pytanie, czy któraś z was wprowadziła już jakieś kaszki ? jak karmicie nasze wrzesnióweczki tylko mlekiem?
Proszę o porady jak wprowadzić kaszkę i kiedy , a kiedy jakieś jabłuszko czy soczek?
Czu któraś z mamuś sie orientuje już ?:-)
 
Ostatnia edycja:
kochana ivette my jeszcze mleczkujemy. Spytaj sie za miesiąc a nawet dwa.
Co do kaszek najpierw sie wprowadze je w formie bardzo płynnej. W sklepie znajdziesz specjalne smoczki do kaszki.
Jak chcesz być pewna prawidłowego wprowadzania pokarmu idź do pediatry i on ustali indywidualnie dla maluszka jak i kiedy wprowadzić nowości.
 
Ja mojemu dałam trochę soczku jabłkowego na spróbowanie i marchewczki ale jeszcze nie wprowadzam nic na stałe a i dodaje kleiku ryżowego rano i wieczorem do mleka:)
 
reklama
Do góry