reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

klaudix oj gimnastyki przy tym co nie miara, mistrzostwo swiata normalnie:)::) ale wlasnie mi lipcowki napisaly ze do porodu nie mozna miec pomalowanych, bo przy problemach z tlenem wlasnie po sinych paznokciach od razu widac jakies wlasnie problemy tlenowe..takze nici z pieknych stopek na lozku porodowym:)

Hehe, przyznam się, że nigdy nie przyjmowałam tak interesujących pozycji jak właśnie teraz i nie mówię tylko o malowaniu, ale np. zapinaniu sandałków, zakładaniu rajstopek itp:p Wiem właśnie, że nie można miec pomalowanych, a na pewno na ciemne kolory. Dlatego, też pomalowałam french z delikatnym kremikiem:):)

misza hmm szczerze to właściwie czekam na poród:p Jestem w 40 tc o jeden tydzień dalej niż pokazuje suwaczek, a wg USG to już nawet w 42tc:p i termin mam w zasadzie właśnie na ten tydzień:) Ale coś czuje, że maluszkowi nie za bardzo się śpieszy na ten świat... Ja bynajmniej jestem strasznie niecierpliwa i już bym chciała go miec przy sobie...

mlodam nie denerwuj się Kochana, bo to jest Ci najmniej potrzebne... musisz teraz naprawdę odpoczywac i się oszczędzac, tak jak napisała Ci maqnio Wszystko będzie dobrze:-) Życzę wytrwałości i powodzenia:-)
3mam kciuczki:-)
 
reklama
Hej kobitki. Czy wam tez tak giry puchną, masakra?????????????
W nocy i nad ranem miałam jakies cholerne skurcze, bolące i nawet regularne. Było ich z siedem tak c 20 minut. Potem przeszły. Za to latam teraz do kibelka co chwilę i po głowie snują mi sie mysli o przedporodowym oczyszczaniu. Z drugiej strony objadłam się wczoraj owocami na noc i mlekiem kwaśnym to popiłam......... Brzuch nie boli, kilka twardnien było tylko na szczęście.
martucha częśc szyjki jest też jakby w środku więc chyba raczej paluchem ciężko......A może ona jest wyżej a nie krótsza. No ale jest zamknieta????????Jak się martwisz to się umów do gina bo stresy to tylko nas napedzają.
misza czasem tak i u mnie jest, ze się leje kilka dni i spokój. Połóż się na plecach, przyłóż czystą wkładkę i kaszlnij, jak to wody poleci więcej. Są tez te wkładki wykrywające wyciek płynu owodniowego ale dośc drogie

TEST Bobo Safe do wykr. płynu owodniowego 3szt | Testy diagnostyczne | Wykrywanie chorób | i-Apteka.pl
 
martucha, lepiej samemu nie sprawdzać, bo można się zestresować. Podczas aplikacji luteinki czasem wyczuwałam blisko i wyraźnie szyjkę, a czasem ledwo jej sięgnąć mogłam albo wcale - ale to nie miało wpływu na długość, w badaniu USG wszystko ok. Wydaje mi się też, ze ona raczej od strony dzieciaczka się skraca ...?

misza, kurcze, też czasem mam taką powódź, ale szyjka zamknięta i jest ok. Czasem w ciagu dnia i 6 wkładek zużywam. Może tak ma być?

Wisieńka, nie puchną mi nogi i nie bolą, ale mam wrażenie, że stopy troszkę urosły. Dobrze, że nadszedł czas klapków i sandałków, jakoś się mieszczę:)
 
Cześć Mamuśki

Szacun wielki dla wszystkich brzuchatek które zrobiły porządek z paznokciami u stóp- próbowałam dzisiaj i absolutnie nie jestem zadowolona z efektu:-)!!!!

Wisieńka mi też po kilku dniach tych upałów zaczęły nogi puchnąć. Jeszcze nie mocno, ale już widzę różnicę. To jest podobno normalne w ciąży- trzeba leżeć jak najwięcej z nogami w górze. Ja mam jeszcze jeden problem z kończynami. Z soboty na niedzielę chwycił mnie skurcz prawej łydki i do teraz boli. Jem dwie tabletki magnezu dziennie, ale może to za mało. Zapytam na wizycie 2 czerwca.
Jeżeli chodzi o wypróżnianie się to może to być miks owoców z mlekiem kwaśnym . Ostatnio popiłam truskawki maślanką truskawkową i też kibelek należał do mnie:-)! Nie przejmuj sie to na pewno po tym.
 
Hej Piłeczki!!!
martucha
ja tez jak wkladam luteine to nic nie czuje, tzn. nie wiem czy czuje szyjke czy nie, luteine wkladam dosc gleboko ale nie wyczulam nic co by szyjke przypominalo a poza tym nie ma pojecia czy szyjka na jakas ina fakture czy cos po czym moglabym ja rozpoznac.
mondy ale fajny dzionek mialas, super, zazdroszcze:) korzystaj z pieknej pogody i chwal sie brzuszkiem:)
olenka moje pazurki tez nie wygladaja jak od kosmetyczki ale zawsze to odmiana..ja mam wsciekla czerwien:)
klaudix ja chce juz byc w twoim terminie!!! trzymam kciuki zeby porod byl szybki i bezbolesny:)!!!

wlasnie zjadlam obiadek i mała chyba oszalała tak skacze, pewnie dziecku smakowało:)
 
Hej dziewczyny, ja już po wizycie u gina. po jeździe autem i dłuugim usg (robiliśmy też 3i4d) jestem cała obolala. Wieści dobre szyja trzyma 43 mm, czyli moje dolegliwości przy takim stanie szyjki uznajemy jako normalne tak powiedział gin. Dopiero jak się pogorszy to będziemy reagować, ale wtedy to szpital i kroplówki a mój gin stwierdził, że on nie widzi takiej potrzeby. A mialam dziś powód do strachu. Noc mialam koszmarną, nie dość , że jestem przeziębiona, drapie w gardle i mam katar (na szczęście bez gorączki) to jeszcze była u nas burza i taka duchota, ze normalnie czulam jak mi woda po tyłku spływa i gromadzi się w każdym zakamarku ciała, włosy miałam oblepione od potu, dodatkowo bolała mnie brzuch glównie z lewej strony a raz przeszedł mnie jakby taki bardzo bolesny kilkusekundowy prąd przez brzuch, no i oczywiście brzuch twardniał. Nie był to ból jak na okres bo był stały i tępy. Mówiłam dziś o tym lekarzowi przed badaniem, bo sama nie wiedziałam czy to były skurcze czy co. Ale zbadał mnie i z szyjką ok więc prawdopodobnie mogło to być przez zaparcie. wczoraj nie mogłam się wypróżnić a dziś rano to normalnie to co ze mnie wyszło, albo inaczej to co urodziłam bo tak się czułam miało postać kamienia. Lekarz kazał pić syrop lactulosum 3 razy dziennie. mam nadzieję, że to pomoże i takich sensacji już uniknę. Bo wiecie jak pracuje mózg człowieka w nocy, stwarza najgorsze scenariusze. A no i okazało się, że w lewej pachwinie mam mocno wciśniętą główkę dziecka, więc może to tez przez to. zresztą jak to lekarz stwierdził wkraczam w taki okres ciąży, że coraz rzadziej będę się dobrze czuła.
kazał dalej leżeć, ale nie non stop, mogę trochę pochodzić na zasadzie godzinka chodzenia, godzinka leżenia.
Mam nadzieję, że spokojnie dojadę do końca. A jak wy znosicie te upały w nocy? możecie normalnie spać? buziaki

a i dzidzius waży już 1490:)
 
wyczekany spory już twój dzidziulek:-) I w ogóle cieszyc się tylko z takich wieści. Ja dzis miałam odwrotnośc zaparć i dzięki za to bo ostatnio było cięzko. Rozumie więc twój ból.Spać po nocach nie mogę od długiego czasu,dostaję wraz ze zmrokiem tego ataku niespokojnych nóg i zasypiam koło 2-3 w nocy. O 5 wstaję siku i nie spie do 7-8, potem zasypiam i spię do około 10 a w dzień zdycham. Teraz jak te upały to jeszcze gorzej. Czekam na 38tc jak na zbawienie.
Maqnio Emilka tez ostatnio po jedzeniu daje czadu
Oleńka no chyba tob było po tym bo juz przeszło. Dobrze mi zrobiło po tych paskudnych zaparciach. A z drugiej strony niedawno tez miałam taka mieszankę i nic się nie działo
 
Hej dziewczyny upał was poprzeganiał??? Potrzebuję rady


Wczoraj przeczytałam, ze cięcie cesarskie klasyczne, czyli pionowe, na części skurczowej macicy jest przeciwwskazaniem do porodu SN gdyż istnieje duże zagrożenie rozejściem się blizny macicy lub jej peknieciem w czasie skurczu i, ze wymaga się od pacjetki zgody pisemnej Ja 2 mam wizytę u gina opierdziucham go bo pytałam jak z moim porodem to mówił, ze mogę normalnie. Czytałam to w publikacji medycznej więc wiadomośc sprawdzona. Jasny gwint. I co ja mam teraz robić. Jak rodzić??? Co byście zrobiły na moim miejscu??
 
Hej dziewczyny!Dopiero teraz pisze bo od tygodnia nie miałam neta.W piątek byłam u innego gina i przepisał mi nowe leki aby wyciszyć macicę (Cordafen) oraz na infekcje układu moczowego. Ogólnie to powiedział że mam wykładniki zagrożenia porodem przedwczesnym,szyjka jest krótka i w poniedziałek będę miała zakładany pesser. Więc mam nadzieję że teraz już będzie lepiej i wytrwamy do końca ciąży :)
 
reklama
hej gwizadeczki :-D
u mnie bez zmian,wciąż twardnienia..dziwi mnie aktywnośc mojego dziecka bo wszędzie piszą, że od 34 tyg ciąży dziecko jest mniej ruchliwe i takie tam a j ajestem 36 a bąbel się normalnie rzuca w tym brzuchu. Gdy jade w windzie a wsomie gdzie kolwiek sie pojawie wszyscy patrzą się mi na brzuch co juz zaczyna mnie drażnic bo normalnie cały lata i przybera dziwczane kształty...jestem totalnie skopana od środka...maluszke nie daje mi nawet spać...jestem wykończona...a gorączkana dworze mi nie ułatwia końcówki ciąży...dodatkowo zastanawia mnie jedna rzecz...bardzo boli mnie macica od wczoraj tzn gdy ide siusiu to czuje że jest tak jakby poobijana, no wiecie tak troche ciągnie...Co to może oznaczać?? to taki podobny ból jak się za ostro kochało z partnerem...nie wiem czy wiecie co mam na myśli;-)
wizyte mam za tydzień w piątek więc jeszcze troche...
 
Do góry