reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

hej młodam!!
na tym watku u wiekszosci mamusiek problemy z szyjka i skurczami zaczeły sie grubo przed 30 tc. Leki, które dostajesz na pewno pomagaja na skurcze (czesto tez szyjka sie skraca włąsnie przez te nieszczesne skurcze)a co do szyjki to najlepsze jest lezenie i mega oszczedny tryb zycia, zero dzwigania, wysilku itp. ja leze od 24 tc , mam zalozony szew i od tego 24tc szyjka ma 2 cm do teraz sie nie skróciła, takze lezeenie na pewno pomoze. duzo siły, wytrwałosci i pozytywnych mysli!! sciskam
 
reklama
maqnio dzięki za szybką odpowiedz :-) a powiedz mi jesteś na fenoterolu? i jaką dawkę bierzesz i od kiedy. Przepraszam,że taka ciekawa jestem, ale jesteś w 35t.c i ja też bym chciała tak donosić (PRZYNAJMNIEJ...).
Ja to przed szpitalem nie szalałam, oszczędzałam się itd. od lutego na zwolnieniu ale widoć i to za mało. We wtorek robili mu usg i wyszło, że szyjka 2,8 ciekawa jestem jak tam się ma teraz, w przyszłym tyg mają mi ponownie robić i mam nadzieję, że wypuszczą do domu.
 
mlodam ja fenoterolu nie biore, bo u mnie nie ma problemu ze skurczami tylko z krotka i rozwartą szyjką, wiec niestety w tym temacie nie pomoge. Jest tu kilka brzuszków, które biora fenoterol i na pewno pomoga:) a szyjka 2,8 to nie jest jeszcze tragicznie, spokojnie:) przy lezeniu moze sie wydluzyc, wiec na pewno bedzie dobrze. dasz rade Kochana!!!
 
Hej laski. Ja miałam w weekend gości. Miłych gości. Moją ulubioną psiapsiókę. Posiedzieli, pogadalismy a Ewelka nawet ugotowała dziś obiad. Rano ich córeczka @ latka weszła nam do łózkai bawiła się z Pawłem w A kuku. Mieliśmy przedsmak maleńkich, słodkich stópek:-)
maqnio, klaudix no ja tez idę się wziać za malowanie, nie będe gorsza od innych "szyjek"...Mam nadzieję, ze dosięgnę:-D
Swoją drogą Maqnio jak ty to zrobiłaś ze swoim pokaźnym mieszkankiem dla Rózyczki??????Szacun kochana jak mówi mój Maciek

misza a ja na odwrót zarastam, nawet na brzuchu mam taki meszek, mówię ci fujjjjj
wyczekany mam nadzieję, ze już lepiej u ciebie, taki upał i duchota a jeszcze te paskudne leki, trzymaj się
mlodam witaj, szkoda, ze musiałąś do nas dołaczyć
 
Witam mamusie:-)
co do paznokcie ja pomalowalam w pt tez sie nameczylam:tak:
Wyczekany mam nadzieje ze u Ciebie lepiej:tak:
Wisienka ja tak samo mam meszek...
Mlodam witam, nie martw sie ja trafilam do szpitala ze skurczami 26 tc ale biore tylko cordafen
Pokuje sie do szpitala na te sterydy jak wroce odezwe sie,trzymajcie sie;*
 
wisienka sama nie wiem jak ja to zrobiłam, moze w zeszlym zyciu byłam człowiekiem - gumą kto wie:-) i tez mam meszek na brzuchu wrr...
anula trzyma sie dzielnie kochana!!! tydzien szybko zleci!!!!
 
Ja brałam fenoterol i to od 25tygodnia.miałąm dawke najpierw 4tabletki a potem czym wyzsza ciaza tym wiecej,w 35 tyg doszłam do całej dawki co 3h.No ale nie obyło się bez 2 kroplówek na 2 rece mase tabletek, łuzku podniesionym do góry tak gdzie nogi,zakaz wychodzenia nawet do ubikacji i tak ze 3 tygodnie w szpitalu.w 38 tyg cesarka.tak wiec sie da nawet najpije''''''ciąza.
 
reklama
Hej, ale miałam miłe popołudnie wczoraj w browarku. Mąż z kolegą na piwie procentowym, a my z koleżanką przy bezalkoholowym. Smiesznie to wyglądało, przyszłe matki, dwa wielkie brzuchy (ona w 36 tygodniu) nad kufelkami...Ale dobrze mi było, czuję, że wracam do rzeczywistości.

maqnio, klaudix, Anula brawo za pazurki u stóp!:-D Wiosna, sandałki, lakier na paznokciach i ... duży brzuszek- coś pięknego. Wisieńka - udało się ?:)

mlodam, skurcze i twardnienia mam od 18 tc. Od kilku tyg. biorę fenoterol 3 x 1, na pewno pomaga, bo przed jego zazywaniem skurcze miałam, gdy tylko się podnioslam. Teraz bywają dni zupelnie spokojne, szzcególnie wówczas, gdy dużo wypoczywam i nie myślę o tym. Jesteś w 28 tygodniu, już prawie 3/4 ciąży za Tobą, będzie dobrze!

Wisienka, Anula, też mam więcej włoskow. I pieprzyków mi się wiecej pojawiło, a te stare (niektóre) chyba się powiększyły. Ponoć normalne w czasie ciąży, ale po porodzie idę na pewno do dermatologa (już kilka pieprzyków usunęłam przed ciążą).

Anula, trzymam kciuki za pobyt w szpitalu, wracaj do nas szybko!
 
Do góry