reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Moj teraz ma prawie 1,5 roku i dobija powoli do 9kg 🙈 ale on jest z 27tc. Jest bardzo drobny, ale wysoki. Na długoąc ubiera mi rozmiar 80, a krótkie spodenki ma teraz 68/74, bo inne mu z pupy spadają 😂😂😂
wygląda na 9/10m i zawsze na sali zabaw musze zapewniac, ze na pewno skończył już rok 😂
Mój syn urodził się duży, 3,750 a teraz jest malutki i dają mu rok mniej(ma 4lata). Ponieważ jest dosłownie na 3cim centylu to jest pod opieką poradni endokrynologicznej. Choroby wykluczone, rtg kości pokazało że jego kości rozwijają się rok wolniej. Każde dziecko rośnie w swoim tempie, jeszcze będą z nich duże chłopaki😊
 
Wagą się nie przejmujcie dzieciaki nadrobią i jeśli wy nie jesteście tędzy to po kim mają być pełniejsi 😉 Moje dzieciaki ważyły po urodzeniu odpowiednio 2650 g i 2700 g z czego syn to wcześniak. Na 2 latka ważyli po 11 i 12 kg. Syn już nastolatek do dziś "długi jak rok a chudy ja wypłata" a zjeść potrafi🤣 Córka prawie 4,5 r waży 16 kg. Oboje zdrowi, wszędzie ich pełno. Dawno już odpuściłam zawracanie sobie głowy waga. Taka ich uroda i geny. Oboje z mężem też za dzieciaka szczupli byliśmy i tak nam zostało (choć wiadomo z wiekiem i kg trochę przybyło).
 
Siatki centylowej to jakaś pomoc, ale nie wyrocznia i wyznacznik bo nikt nie jest pod linijkę zbudowany. Moi zawsze szli najniższymi centylami. Jeśli badania były ok, samopoczucie i apetyt mieli to z czasem odpuściłam zawracanie sobie nimi głowy.
 
Wagą się nie przejmujcie dzieciaki nadrobią i jeśli wy nie jesteście tędzy to po kim mają być pełniejsi 😉 Moje dzieciaki ważyły po urodzeniu odpowiednio 2650 g i 2700 g z czego syn to wcześniak. Na 2 latka ważyli po 11 i 12 kg. Syn już nastolatek do dziś "długi jak rok a chudy ja wypłata" a zjeść potrafi🤣 Córka prawie 4,5 r waży 16 kg. Oboje zdrowi, wszędzie ich pełno. Dawno już odpuściłam zawracanie sobie głowy waga. Taka ich uroda i geny. Oboje z mężem też za dzieciaka szczupli byliśmy i tak nam zostało (choć wiadomo z wiekiem i kg trochę przybyło).

To, że ktoś zmaga się z otyłością nie oznacza że jego dziecko powinno być również otyłe.
Ja już jako dziecko miałam otyłość III stopnia i moi rodzice mieli to gdzieś.

Moja córka ma 9 lat i waży 25kg. Od urodzenia jest na 3 centylu. Jej młodszy brat także. Ojca maja dużego (już wagę urodzeniowa 4.3kg miał słuszna) w sensie wzrostu bo z wagą to zależy od okresu czasu. Ale ja maxymalnie dbam o ich dietę (sama mam już niedowagę bo nadal moja relacja z jedzeniem jest do d*py).

Tak więc tęgi rodzic nie równa się otyłe dziecko.
 
Do góry