reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
[GROUP=][/GROUP]
Jestem po wizycie u lekarza. Po tygodniu leżenia i antybiotyku na bakterie szyjka z 20mm ma 29mm 🙂 czekamy jutro jeszcze na USG połówkowe 🙂 ale mi ulżyło. Ginekolog mi powiedziała, że nie obejdzie się bez podtrzymania, ale wszystko się wydłuży w czasie i pewnie pessar będzie 🙂
Rewelacja!!! 💪 Jak Wy dziewczyny to robicie, że polezycie sobie jakis czas i pach! szyjka dłuższa. Ja sumiennie leżę plackiem, zaszyta i wciąż mi się skraca 😖
 
Kurczę jak czytam te wasze długości szyjke to się zastanawiam czy moja doktorka nie bagatelizuje mojej... na ostatniej wizycie 2 tyg temu miałam 30mm... A miesiąc wcześniej 2.60mm... Ale po luteine się poprawiła... kończę opakowanie i mam odstawić... nie mam żadnych zaleceń żeby leżeć czy coś... jedynie mówiła żeby nie dwigac🤔
 
Kurczę jak czytam te wasze długości szyjke to się zastanawiam czy moja doktorka nie bagatelizuje mojej... na ostatniej wizycie 2 tyg temu miałam 30mm... A miesiąc wcześniej 2.60mm... Ale po luteine się poprawiła... kończę opakowanie i mam odstawić... nie mam żadnych zaleceń żeby leżeć czy coś... jedynie mówiła żeby nie dwigac🤔
A masz jakie skurcze?
 
[GROUP=][/GROUP]

Rewelacja!!! 💪 Jak Wy dziewczyny to robicie, że polezycie sobie jakis czas i pach! szyjka dłuższa. Ja sumiennie leżę plackiem, zaszyta i wciąż mi się skraca 😖


Nie martw się kochana 🙂 ja ostatnio tak miałam. Pomimo leżenia prawie tydzień szyjka poleciała w dół. Ale wiem, że wtedy bakteria mi zaczęła się rozwijać.
Nie będę zapeszać, leżę dalej i czekamy na koniec antybiotyku, wyniki posiewu i się okaże 🙂
 
[GROUP=][/GROUP]

Rewelacja!!! 💪 Jak Wy dziewczyny to robicie, że polezycie sobie jakis czas i pach! szyjka dłuższa. Ja sumiennie leżę plackiem, zaszyta i wciąż mi się skraca 😖
Mi nawet leżenie nie pomagało. To pewnie zależy od organizmu.


Dla pocieszenia powiem że z pierwszą córka leżałam od 8 do 36 tygodnia. Z drugą od 13 do tego 29
 
Kurczę jak czytam te wasze długości szyjke to się zastanawiam czy moja doktorka nie bagatelizuje mojej... na ostatniej wizycie 2 tyg temu miałam 30mm... A miesiąc wcześniej 2.60mm... Ale po luteine się poprawiła... kończę opakowanie i mam odstawić... nie mam żadnych zaleceń żeby leżeć czy coś... jedynie mówiła żeby nie dwigac🤔


Moja ginekolog przy 28mm już zaczęła panikować i wylądowałam w szpitalu.
Rozni lekarze, różne opinie i spojrzenia.
 
Kurczę jak czytam te wasze długości szyjke to się zastanawiam czy moja doktorka nie bagatelizuje mojej... na ostatniej wizycie 2 tyg temu miałam 30mm... A miesiąc wcześniej 2.60mm... Ale po luteine się poprawiła... kończę opakowanie i mam odstawić... nie mam żadnych zaleceń żeby leżeć czy coś... jedynie mówiła żeby nie dwigac🤔
Tylko lekarz zna przebieg Twojej ciąży, wywiad położniczy i wszystkie inne dodatkowe rzeczy, o których my nie wiemy i każda z nas ma inną historię. Inaczej będzie prowadzina kobieta z historią niewydolności w poorzedniej ciąży lub zabiegami na szyjce w przeszłości, niż kobieta bez takiej historii.
Szyjka > 25mn uznawana jest za normalną, nie wymagającą dodatkowego wsparcia nawet w postaci luteiny (rozumiem, że u Ciebie zadecydował ten wynik na granicy). Do tego dochodzi kwestia jak szyjka wygląda od wewnątrz i jakiej jest "konstystencji".
 
reklama
Kurczę jak czytam te wasze długości szyjke to się zastanawiam czy moja doktorka nie bagatelizuje mojej... na ostatniej wizycie 2 tyg temu miałam 30mm... A miesiąc wcześniej 2.60mm... Ale po luteine się poprawiła... kończę opakowanie i mam odstawić... nie mam żadnych zaleceń żeby leżeć czy coś... jedynie mówiła żeby nie dwigac🤔
A który to tydzień? Bo od tego też zależy czy trzeba leżeć i od powodu skracania
 
Do góry