reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Dziewczyny za który tydzień Wasi lekarze uważają w miarę bezpieczny na poród przedwczesny? Mówią Wam coś o tym🙄🤔wiadomo, że najlepiej donosic do końca ale przy naszych problemach bywa różnie... Moj ostatnio wypalił, że bezpieczni to my będziemy w 35 tyg. Na pocieszenie dodał, że zna zdrowa dziewczynkę, która urodziła się z bardzo wczesnej ciąży (z nerwów nie zakodowałam tygodnia ani wagi dziecka) a zna przypadki, gdzie rodziły się dzieci np w 29 tyg z wagą 1200 i nie dawały rady... Może macie jakieś bardziej optymistyczne info w tym zakresie?
Nikt Ci nie odpowie na to pytanie, zależy od stanu dziecka. W szpitalu w którym rodziłam, urodziła się dziewczynka w 22 tc z wagą 450 gr., teraz kończy rok i jest zdrowa. Ale wiadomo, im wcześniej urodzisz dziecko, tym większy stres i potencjalnie dłuższy pobyt w szpitalu. Ja urodziłam dzieci w 33, 31 i 34 tc. W najgorszym stanie, ale stabilnym był pierwszy syn i z nim byłam w szpitalu 18 dni, w najlepszym stanie drugi syn z 31 tc, zdążyli mi podać sterydy na rozwój płuc. Z nim byłam w szpitalu 17 dni, bo musiał osiągnąć wagę 2 kg. Z córka z 34 tc spędziłam w szpitalu 10 dni. Wszystkie moje dzieci są zdrowe. Rozwój płuc dziecka kończy się niedziele 35-36 tc. Wiec po 36 tc jest napewno bezpieczniej.
 
reklama
Hej dziewczyny, orientujecie się czy jak już raz dostałam dwie dawki sterydow na rozwój plucek w 24tc czy jeszcze raz przed porodem jest szansa dostać dawkę czy juz raczej nie? Teraz jestem w 30 tc
Zapytaj lekarza, czytałam gdzieś, że w przypadku kiedy sterydy podawane są przed 26 tc czasami rozważa się podanie ich powtórnie.
 
Dziewczyny za który tydzień Wasi lekarze uważają w miarę bezpieczny na poród przedwczesny? Mówią Wam coś o tym🙄🤔wiadomo, że najlepiej donosic do końca ale przy naszych problemach bywa różnie... Moj ostatnio wypalił, że bezpieczni to my będziemy w 35 tyg. Na pocieszenie dodał, że zna zdrowa dziewczynkę, która urodziła się z bardzo wczesnej ciąży (z nerwów nie zakodowałam tygodnia ani wagi dziecka) a zna przypadki, gdzie rodziły się dzieci np w 29 tyg z wagą 1200 i nie dawały rady... Może macie jakieś bardziej optymistyczne info w tym zakresie?
Mój lekarz mówi żebym wytrzymała chociaż do 32 tygodnia a jak dam radę do 34 to będzie przeszczęśliwy 🤷
 
Dziewczyny za który tydzień Wasi lekarze uważają w miarę bezpieczny na poród przedwczesny? Mówią Wam coś o tym🙄🤔wiadomo, że najlepiej donosic do końca ale przy naszych problemach bywa różnie... Moj ostatnio wypalił, że bezpieczni to my będziemy w 35 tyg. Na pocieszenie dodał, że zna zdrowa dziewczynkę, która urodziła się z bardzo wczesnej ciąży (z nerwów nie zakodowałam tygodnia ani wagi dziecka) a zna przypadki, gdzie rodziły się dzieci np w 29 tyg z wagą 1200 i nie dawały rady... Może macie jakieś bardziej optymistyczne info w tym zakresie?
U mnie lekarz mówił, że pierwszy cel to dotrwac do 32 tc, a jak dotrwam do 35 to już mogę odetchnąć.
 
Dziewczyny za który tydzień Wasi lekarze uważają w miarę bezpieczny na poród przedwczesny? Mówią Wam coś o tym🙄🤔wiadomo, że najlepiej donosic do końca ale przy naszych problemach bywa różnie... Moj ostatnio wypalił, że bezpieczni to my będziemy w 35 tyg. Na pocieszenie dodał, że zna zdrowa dziewczynkę, która urodziła się z bardzo wczesnej ciąży (z nerwów nie zakodowałam tygodnia ani wagi dziecka) a zna przypadki, gdzie rodziły się dzieci np w 29 tyg z wagą 1200 i nie dawały rady... Może macie jakieś bardziej optymistyczne info w tym zakresie?
To wszystko zalezy, czy dziecko wczesniej dostawalo cos na rozwoj pluc, niektore wczesniaki radza sobie lepiej niz nie jedne dzieci urodzone w pozniejszm tygodniu.. Na to chyba nie ma zlotego srodka, slyszalam ze jak ma juz 2kg to jest calkiem ok
 
To wszystko zalezy, czy dziecko wczesniej dostawalo cos na rozwoj pluc, niektore wczesniaki radza sobie lepiej niz nie jedne dzieci urodzone w pozniejszm tygodniu.. Na to chyba nie ma zlotego srodka, slyszalam ze jak ma juz 2kg to jest calkiem ok
Ja tego 2 kg wypatruję. Jeszcze tak daleko.... Sama urodziłam się niby o czasie 2300.
 
reklama
Do góry