reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Witam się po raz pierwszy.

Krótki wstęp. 10.lat temu ciąża ze szwem okreznym, urodziłam w 36tc,od 30tc szyjka była zgładzoną i szew trzymał się na słowo honoru. Obecnie 19t5d i szew od 10 dni. Niby wszystko wiem, niby ogarniam, a jednak pojawiły się pytania.
Przyjmuję dużo leków i zastanawiam się jak dużo bierzecie magne b6. Ja mam brać 3x2. Do tego nospa 3x2 ta mocniejsza i scopolan 3x1. Luteina 100 2x1 dopochwowa. Miałam antybiotyk profilaktycznie po zabiegu przez tydzień a teraz lekarz prowadzący proponuje jeszcze 2 tygodnie. Mam wątpliwości co do tej ilości magne b6 i antybiotyku. Jak to u Was wygląda?

Wszystkim życzę powodzenia, minimum 34,lepiej 36 tygodni ciąży, a najlepiej donoszenia Waszych Dzieci
 
Witam się po raz pierwszy.

Krótki wstęp. 10.lat temu ciąża ze szwem okreznym, urodziłam w 36tc,od 30tc szyjka była zgładzoną i szew trzymał się na słowo honoru. Obecnie 19t5d i szew od 10 dni. Niby wszystko wiem, niby ogarniam, a jednak pojawiły się pytania.
Przyjmuję dużo leków i zastanawiam się jak dużo bierzecie magne b6. Ja mam brać 3x2. Do tego nospa 3x2 ta mocniejsza i scopolan 3x1. Luteina 100 2x1 dopochwowa. Miałam antybiotyk profilaktycznie po zabiegu przez tydzień a teraz lekarz prowadzący proponuje jeszcze 2 tygodnie. Mam wątpliwości co do tej ilości magne b6 i antybiotyku. Jak to u Was wygląda?

Wszystkim życzę powodzenia, minimum 34,lepiej 36 tygodni ciąży, a najlepiej donoszenia Waszych Dzieci

Ta ilość magnezu jest normalna, inaczej nic Ci przyjmowanie go nie da jak będziesz brała mniej. Możesz kupić sobie Magne b6 forte i brać tylko 3x1, bo tu jedna tabletka odpowiada dwóm tego zwykłego. Magnezu nie da się przedawkować. Antybiotyk biorę od 32 tygodnia, a teraz zaczęty 38 i lepiej go brać niż ma dojść do infekcji i pęknięcia jaja płodowego. Lekarz doskonale wie, co Ci przepisuje, więc bardziej mu zaufaj.
 
więc bardziej mu zaufaj.
Dziękuję. Ze szpitala wypuścili mnie z jednym zdaniem, a lekarz prowadzący drugie, więc się pogubiłam. 10 lat temu był stary dobry fenoterol.. Ale i tak brzuch twardnial wielokrotnie w ciągu dnia, wieczorami nawet co kilkanaście minut.

Czy po założeniu szwu macie regularnie kontrolę szyjki w usg przezpochwowym? Ja miałam tylko przy wypisie a teraz przez brzuch. Dopominac się?
 
Dziękuję. Ze szpitala wypuścili mnie z jednym zdaniem, a lekarz prowadzący drugie, więc się pogubiłam. 10 lat temu był stary dobry fenoterol.. Ale i tak brzuch twardnial wielokrotnie w ciągu dnia, wieczorami nawet co kilkanaście minut.

Czy po założeniu szwu macie regularnie kontrolę szyjki w usg przezpochwowym? Ja miałam tylko przy wypisie a teraz przez brzuch. Dopominac się?
U mnie po założeniu szwu w 22 tc, szyjka w najbardziej krytycznym momencie skróciła się do 5 mm, wiec kontrole miałam co tydzień, zawsze usg dopochwowe i przez powłoki, teraz mam kontrolę co dwa tygodnie i za każdym razem usg. Biorę 3*2 asparagin, nospę odstawiłam za zgoda lekarza, luteinę zmniejszyła do jednej 100, teraz 31 tc, szyjka ok 20 mm.
 
U mnie dopiero 19+1 😩 jeszcze sporo przed nami
Jak niewiele mniej mam do końca. Dopiero 21 tc mam. U mnie jak zwykle coś się dzieje: ogólnie w ciazy mam silne parcie na pecherz. Chodziłam i Hadze do łazienki bardzo często. Czasami tylko trochę poleci. A czasami trochę więcej. A dzisiaj to ciągle czuje takie parcie czy nawet bol podbrzusza. Staram się pić dużo i ostatnio sok z żurawiny i biorę femisept uro. Nie wiem czy to jakaś infekcja czy dziecko uciska mnie... najgorsze ze jutro idę na założenie pessara i ciekawe czy mi zurawibyaloY jak mu powiem o moich objawach. Wymaz z szyjki macicy pobrany 19 grudnia wyszedł ok. Co myślicie? T ez macie takie problemy?
 
Jak niewiele mniej mam do końca. Dopiero 21 tc mam. U mnie jak zwykle coś się dzieje: ogólnie w ciazy mam silne parcie na pecherz. Chodziłam i Hadze do łazienki bardzo często. Czasami tylko trochę poleci. A czasami trochę więcej. A dzisiaj to ciągle czuje takie parcie czy nawet bol podbrzusza. Staram się pić dużo i ostatnio sok z żurawiny i biorę femisept uro. Nie wiem czy to jakaś infekcja czy dziecko uciska mnie... najgorsze ze jutro idę na założenie pessara i ciekawe czy mi zurawibyaloY jak mu powiem o moich objawach. Wymaz z szyjki macicy pobrany 19 grudnia wyszedł ok. Co myślicie? T ez macie takie problemy?
Ja też mam takie dni, że czuję często parcie na pęcherz, ale dziecko ułożone jest posladkowo, więc może dlatego. Robiłam posiew moczu i wynik był ok, więc nie musi oznaczać, że to infekcja.
 
reklama
Jestem załamana. Dzisiaj miałam mieć założony pessar w szpitalu ale mówiłam wam ze mam te parcie na pecherz i bol brzucha i lekarz zrobił usg a tam szyjka skróciła się do 20 mm. A w wigilię przy wypisuje miała już 25 mm . Pomimo leżenia i brania leków skróciła się bardzo.... jestem załamana. To dopiero 21 tc czuje ze jest źle i będzie zle- nie donoszę tej ciazy 😢😢😢😢😢😢
 
Do góry