reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Łożysko może być na przedniej lub tylnej i jest co całkiem normalne. Jeżeli jest łożysko przodujące w tedy jest niebezpieczne. Sama mam na przedniej ścianie łożysko ale wysoko całe szczęście
Dziękuję za odpowiedź 😊 w poprzedniej ciazy niczym się nie przejmowalam. A w tej wszystko wydaje mi się nieprawidłowe zwłaszcza po ostatnich przejściach z szyjka. Czy mialyscie takie małe gułki pod pachą w czasie ciąży? Od pewnego czasu ja taki mam pod prawa pachą. Nie jest duży ale wyczuwalny. Miałam zapytać ginekologa na ostatniej wizycie ale byłam w szoku w związku z tą szyjka ze zapomniałam 😕 w szpitalu będę na założeniu pessara to powinni mi coś o tym powiedzieć. Czy trzeba do onkologa z tym iść?
 
reklama
Dziękuję za odpowiedź [emoji4] w poprzedniej ciazy niczym się nie przejmowalam. A w tej wszystko wydaje mi się nieprawidłowe zwłaszcza po ostatnich przejściach z szyjka. Czy mialyscie takie małe gułki pod pachą w czasie ciąży? Od pewnego czasu ja taki mam pod prawa pachą. Nie jest duży ale wyczuwalny. Miałam zapytać ginekologa na ostatniej wizycie ale byłam w szoku w związku z tą szyjka ze zapomniałam [emoji53] w szpitalu będę na założeniu pessara to powinni mi coś o tym powiedzieć. Czy trzeba do onkologa z tym iść?
Spokojnie, to powiększony węzeł chlonny. Czasem się zdarza jak organizm np walczy z infekcja[emoji6]
 
Witam wszystkich. Czytam to forum od 19go grudnia kiedy to dowiedziałam się że moja szyjka się skraca i miała na usg 25 mm. Lekarz wysłał do szpitala na założenie pessara. Zrobiono posiew podobno wyszedł ujemny. Dostałam leki na napinania brzucha i ciągle jego twardnienia. Po 5 dniach wyszłam bo nie było pessara i maja go zamówić. Jutro albo we wtorek mam znów iść do szpitala na jego założenie. Mam zalecane leżenie z wyjściem do WC tylko i leki magnez 3 razy 2 tabl. 2 razy luteina dopochwowo. Strasznie się boję ze nie donoszę ciąży albo urodze skrajnego wczesniak a. Dzisiaj zaczęłam dopiero 21 tydzień. Przeważnie szyjka zaczyna się później skracać i wtedy jest szansa duża na donoszenie. A u mnie szyjka kiepska to jeszcze wczesny tydzień ciąży. Leżę non stop i nie mam już siły. Przeraża mnie to wszystko. Do tego każdy bol, n A pięcie brzucha. Klucie w pochwie mnie martwi !!! To moja 2 ciąża i wtedy było ok a teraz takie problemy a gdzie do końca jeszcze i przecież tak wiele się może jeszcze wydarzyc....
Hej, czy w szpitalu zakładają jeszcze pessary? Mi coś lekarz wspominał, że od zeszłego roku rekomendowany przez szpitale jest tylko szew. W ogóle jak pytałam o pessar, to lekarz powiedział, że nie ma badań potwierdzających, że on działa i że on nie jest zwolennikiem :/ Każdy lekarz to inna teoria ehh.. :/
 
Dziewczyny jestem w 19tyhodniu i mam skurcze. Jeden dzień lepiej jeden dzień wiecej. Mam wrażenie ze nospa gowno pomaga. Dziś na wieczor wzielam relanium a jutro będę liczyć skurcze. Bardzo się boje po 23go szyjka miała 2,7cm i była lejkowata, 27 go miała 3,4cm i zamknięta czyli lepiej. Odpoczynek działa, ale boje się one skurcze czy znowu nie pogarszają sytuacji.
Dziś ogolnie miałam kilka razy uczucie jakby zaraz miało końców wypaść z pochwy, coś mnie dziś kłuje w podbrzuszu po prawej stronie. Jestem cała nerwowa :(
 
Hej, czy w szpitalu zakładają jeszcze pessary? Mi coś lekarz wspominał, że od zeszłego roku rekomendowany przez szpitale jest tylko szew. W ogóle jak pytałam o pessar, to lekarz powiedział, że nie ma badań potwierdzających, że on działa i że on nie jest zwolennikiem :/ Każdy lekarz to inna teoria ehh.. :/
Mi pessar zakładał mój lekarz w swoim gabinecie. Trwało to chwilkę tylko. Wcześniej praktykował szwy a od kilku lat pessar i ma dóbr zdanie o nich. Za jakiś mies. będę miała zdjęty i zostanie czekanie na akcje porodową.
 
Hej, czy w szpitalu zakładają jeszcze pessary? Mi coś lekarz wspominał, że od zeszłego roku rekomendowany przez szpitale jest tylko szew. W ogóle jak pytałam o pessar, to lekarz powiedział, że nie ma badań potwierdzających, że on działa i że on nie jest zwolennikiem :/ Każdy lekarz to inna teoria ehh.. :/

Zakładają. W listopadzie miałam założony. Najpierw wymaz z pochwy, po ok. 5 dniach wynik i pessar jest zakładany, jeśli wynik jest ok. Teraz zaczęliśmy 38 tydzień i w czwartek będzie zdjęty. Mój lekarz za to mówi, że gdyby nie pessar to już dawno bym urodziła, bo maluszek leży głową na pessarze. Dodam, że w chwili założenia moja szyjka była zupełnie zgładzona, pessar trzyma się jakimś cudem na szczęście.
 
Ja tez mam mieć w tym tygodniu zakładany pessar. Dużo w necie opinii za i przeciw i to zależy od lekarza co wybierze. Jeden uważa że szew lepszy a drugi ze pessar. Ja ufam swojemu lekarzowi. Póki co to u mnie szew odpada. Wg lekarza nie jeszcze bardzo tragicznie... ja na skurcze biorę magnezu 3x2 i luteina dopochwowo 2x1. Napinania brzucha się lekko uspokoily ale do 5 dziennie to i tak coś czuje. Nie umiem tylko rozzróżnicowane czy to rzeczywiście napinania i twardnienia czy może dziecko się wypina tylko. Jak pytałam lekarza to i tak nie umiał mi do końca powiedzieć czy to napinania czy dzidziuś. U mnie to wygląda tak że od pepka w dol macica na chwile robi się twarda a boki są miękkie.
 
Dziękuję za odpowiedź 😊 w poprzedniej ciazy niczym się nie przejmowalam. A w tej wszystko wydaje mi się nieprawidłowe zwłaszcza po ostatnich przejściach z szyjka. Czy mialyscie takie małe gułki pod pachą w czasie ciąży? Od pewnego czasu ja taki mam pod prawa pachą. Nie jest duży ale wyczuwalny. Miałam zapytać ginekologa na ostatniej wizycie ale byłam w szoku w związku z tą szyjka ze zapomniałam 😕 w szpitalu będę na założeniu pessara to powinni mi coś o tym powiedzieć. Czy trzeba do onkologa z tym iść?
Może masz powiększone węzły chłonne. Nie jesteś teraz podziębiona?
 
reklama
Dziewczyny jestem w 19tyhodniu i mam skurcze. Jeden dzień lepiej jeden dzień wiecej. Mam wrażenie ze nospa gowno pomaga. Dziś na wieczor wzielam relanium a jutro będę liczyć skurcze. Bardzo się boje po 23go szyjka miała 2,7cm i była lejkowata, 27 go miała 3,4cm i zamknięta czyli lepiej. Odpoczynek działa, ale boje się one skurcze czy znowu nie pogarszają sytuacji.
Dziś ogolnie miałam kilka razy uczucie jakby zaraz miało końców wypaść z pochwy, coś mnie dziś kłuje w podbrzuszu po prawej stronie. Jestem cała nerwowa :(
Jak jesteś zdenerwowana i masz uczucicie, że coś się dzieje to jedz do szpitala na izbę przyjęć . Ja w 22 tygodniu miałam uczucie, ze coś mnie mocno uwiera i na wizycie w szpitalu (byłam umówiona na usg połówkowe) niemal zmusiła lekarza do zbadania szyjki. I całe szczęście, bo okazało się, że pęcherz uwypukla się do szyjki i jest 5 mm rozwarcia. Zostałam w szpitalu, założyli mi szew. Teraz jestem w 31 tc i sytuacja jest stabilna.
 
Do góry