reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Naysan tak, ogólnie na ssanie.
@olamakota a ono jest sprawdzane po urodzeniu czy po jakimś czasie dopiero można stwierdzić, czy coś z nim jest nie tak? Padam z bólu przy ssaniu i teraz w takim razie nie wiem, czy to mój próg bólu na minusie czy może jednak wędzidełko...
u nas neurologopeda spr na obchodzie ale nic z tym nie zrobili. Teraz pediatra zauważył na wizycie i dał skieeowanie do poradni chirurg. Mamy termin za miesiąc
 
reklama
U nas podcięcie wędzidełka nic nie dało, ssanie dalej było marne. W ogóle to przeszłam mękę z małym i jego karmieniem, ale powoli dochodzę do siebie psychicznie. Marceli zaczyna częściej ssać samoistnie, jeszcze nie zdążyliśmy się wybrać do neurologopedy. Laktatorem odciągam jakieś mikro ilości pokarmu, podaję mu to i odrobinę mieszanki, a oprócz tego ssie, kiedy chce. I ładnie przybiera na wadze, aż się dziwię jak i skąd, ale najwyraźniej on sobie potrafi z tych piersi wyciągnąć więcej niż laktator. Przyszła nam dziś waga, będziemy go sprawdzać przed i po karmieniu, jeśli okaże się, że faktycznie dużo je, to odstawiam laktator i mieszankę.
 
A od którego tyg leżysz?
Ja teraz też nie sprzątam w ogóle, obiad zrobię. Robię takie rzeczy które nie wymagają schylania się :) teraz taka ładna pogoda to się chce na dworzu posiedzieć, w święta dałam się namówić na krótki spacer. Zastanawiam się co to będzie z majówka.

@Gannka leżę od 23 tygodnia. Czasami sie schyle ale to jak mi cos spadnie. Dzisiaj byłam na spacerze i padne spać od nadmiaru świeżego powietrza ;)
 
A od którego tyg leżysz?
Ja teraz też nie sprzątam w ogóle, obiad zrobię. Robię takie rzeczy które nie wymagają schylania się :) teraz taka ładna pogoda to się chce na dworzu posiedzieć, w święta dałam się namówić na krótki spacer. Zastanawiam się co to będzie z majówka.
A na majówkę to kochana leżaczek i grill ;) i ja bym tak mogła cały weekend.
 
Dziewczyny mam pytanie. Mam strasznie dużo pokarmu, co prawda urodziłam dopiero w poniedziałek i wiem ze laktacja musi się unormować, ale mam nawał pokarmu. Karmie mała i dosłownie cieknie mi z każdej strony i wszystko „zalewam” mlekiem... piersi nabrzmiałe ale aż tak bardzo nie bolą, odciągam trochę laktatorem i przykładam okłady z liści kapusty, co mogę zrobić żeby tego pokarmu było trochę mniej?
 
Najbezpieczniej to przeczekac. I odciagac ale nie przesadzaj z tym odciaganiem bo dajesz sygnał dslszej prodikcji. Jak dzidzi dlugo ssie to tak moze bycprzez jakis czas
 
reklama
Do góry