reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Olciakkk co u Ciebie?
@olamakota i @Paula_12345 trzymam za Was jutro kciuki :)
Hej, Ja dziś wyszłam do domu, dzięki leżeniu szyjka się poprawiła i jest 3,3 mm ( w wypisie mam napisane 4mm ) W poniedziałek zaczęliśmy 32 tc, więc już jest coraz lepiej... cieszę się bardzo,że po tych 10 tygodniach w końcu jestem w domu, ale z drugiej strony troszkę się boję, przyzwyczaiłam się, że jestem tam pod stałą kontrolą... mój lekarz dziś mówił że najlepiej jakbym poleżała jeszcze 3 tyg, później mogę powoli włączać aktywność. Więc mam zamiar grzecznie leżeć [emoji6]

Dziewczyny mam pytanko, od 18 tyg zawsze brałam luteinę podjęzykowo 3x2, w szpitalu też... A dziś lekarz przepisał mi dopochwową 2x2 ( receptę przepisywał mi inny, bo mój miał dziś zabieg za zabiegiem) czytałam, że ta dopochwowa jest dużo lepsza niż podjęzykowa ale boję się, czy teraz taka nagła zmiana nie spowoduje np. zmiejszonego działania? Jak myślicie?
 
reklama
@Paula_12345 szybkiego zdejmowanka :)
@Olciakkk tak to zlecialo?? Looo ale szybko Twoja ciąża pędzi :O wszystko zalezy od tego ile mg mialas bralas w tej jezykowej a ile prsepisal Ci lekarz. Ta dopochwowo lepiej sie wchlania podobno :) tylko wiadomo nie uzywac aplikatora (bo to zarazki) tylko paluszków dobrze umytych :)
 
A ja mam taka sinusoide hormonalną że szok. Raz chce bardzo rodzic i namawiam Zuze do wyjscia a po 3 minutach placze ze nie chce rodzic i jest mi smutno.
Przed chwila mnie bolalo w krzyżu i sie wystraszylam ze to skurcze i raz się ucieszylam a po chwili zrobiło mi sie smutno bo zdalam sobie sprawę że to boli i ze porod bedzie bolec milion razy bardziej. W dodatku sama nie wiem gdzie rodzic.
 
A ja mam taka sinusoide hormonalną że szok. Raz chce bardzo rodzic i namawiam Zuze do wyjscia a po 3 minutach placze ze nie chce rodzic i jest mi smutno.
Przed chwila mnie bolalo w krzyżu i sie wystraszylam ze to skurcze i raz się ucieszylam a po chwili zrobiło mi sie smutno bo zdalam sobie sprawę że to boli i ze porod bedzie bolec milion razy bardziej. W dodatku sama nie wiem gdzie rodzic.
Tylko spokój może Cię uratować :D Nawet jak idą skurcze - to sama radość :) W końcu wszyscy chcą zobaczyć Zuzę i przekonać się, co z niej za ziółko, że tak mamę przez całą ciążę kopała.
Jak to nie wiesz, gdzie rodzić??
 
reklama
Marzę, żeby mój dzieciak dobił do 2600g. Na razie w ciągu ostatnich 2 tygodni przybyło mu 250g. W tym tempie nie da rady tyle nadrobić. Najgorzej ten jego brzuszek, bo z pozostałych części ciała to jest nawet o kilka dni do przodu. Ale brzuszek nie rośnie prawie w ogóle, zatrzymał się na 28 tygodniu. Lekarz mi dołożył Polfilin - podobno ma rozrzedzić jeszcze bardziej krew, choć u mnie przepływy są dobre. Dostałam też żelazo i wpierniczam ten twaróg na przemian z espumisanem - dzięki niemu więcej mogę zjeść. Może coś to pomoże.
A co do sprzętu, to mój gin ma chyba słaby, a wzrok jeszcze słabszy :(
Jak patrzę na Twojego awatara to od razu sobie wyobrażam, że u Was te falujące w płynie owodniowym włoski na pewno są rude.
250 g w 2 tygodnie to prawidłowy przyrost :) Moja siostra urodziła się w 41 tc z wagą 2700, zdrowa jak koń. Ja Ci się przyznam, że wpie*dalam a nie jem...przytyłam 16 kg. Jedz mięsko, nabiał, makaron, dziecię musi mieć z czego budować masę :)
Ja blondynka, mąż brązowy, więc ciężko stwierdzić jakie kudełki będzie mieć Szymuś :)
 
Do góry