reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Kurde a wy ten śluz macie cały czas? Ja np teraz wstalam i jakaś większa kropla wodna mi poleciała... rano była z luteina teraz luteina już chyba „wyparowała”... już schizuje czy to nie sączące się wody...
Luteina ma w sobie składniki które wchlaniaja się w jakimś procencie, reszta wylatuje z nas. Tak tłumaczył mi ginekolog, jak mu mówiłam, że mam duże wodniste uplawy. Więc głowa do góry, to jest normalne i nie wkrecajcie się, bo stres dobry nie jest w ciazy;)
 
reklama
@Ika88 szyjka mi poleciała od końca listopada do końca stycznia na 1,5 cm (a miałam 4,66 cm). Nie mam szwu ani pessara a pierwszego syna urodziłam w 35 tc po miesiącu leżenia. Sytuację mam identyczną jak w pierwszej ciąży. W 31 tc miałam 1,3 cm a w tej ciąży w 30 tc i 1,5 cm.
Dlatego nie liczę na poród w terminie chociaż nadzieję mam ze donoszę.
@Naysan hola hola ja mam suwaczek :p widać?
 
Kurde a wy ten śluz macie cały czas? Ja np teraz wstalam i jakaś większa kropla wodna mi poleciała... rano była z luteina teraz luteina już chyba „wyparowała”... już schizuje czy to nie sączące się wody...
Mi luteina wyplywa po paru godzinach nawet. Zaobserwowalam na bieliźnie bo zawsze pozostałości takie białe z tabletki są.
 
@Ika88 szyjka mi poleciała od końca listopada do końca stycznia na 1,5 cm (a miałam 4,66 cm). Nie mam szwu ani pessara a pierwszego syna urodziłam w 35 tc po miesiącu leżenia. Sytuację mam identyczną jak w pierwszej ciąży. W 31 tc miałam 1,3 cm a w tej ciąży w 30 tc i 1,5 cm.
Dlatego nie liczę na poród w terminie chociaż nadzieję mam ze donoszę.
@Naysan hola hola ja mam suwaczek :p widać?
masz nawet dwa <3
 
Co do tych wycieków, to pamietam, jak raz zasiadłam z rana na toalecie i jeszcze nie zaczęłam sikać, a coś ze mnie leci - no dosłownie jak mocz, taki króciutki strumień dużych kropel. Przeraziłam się, ze to wody odchodzą, cały dzień potem testowałam wkładką i nie wyszedł mi wyciek, więc się uspokoiłam.
 
Zaintrygowana tematem Crp, szukam i szukam coś na ten temat i patrzcie na co natrafiłam... dziwne to wszystko
3906D908-E904-4455-BB4B-6B12FA9A6131.png
 
@Ika88 szyjka mi poleciała od końca listopada do końca stycznia na 1,5 cm (a miałam 4,66 cm). Nie mam szwu ani pessara a pierwszego syna urodziłam w 35 tc po miesiącu leżenia. Sytuację mam identyczną jak w pierwszej ciąży. W 31 tc miałam 1,3 cm a w tej ciąży w 30 tc i 1,5 cm.
Dlatego nie liczę na poród w terminie chociaż nadzieję mam ze donoszę.
@Naysan hola hola ja mam suwaczek :p widać?
I nie proponowano Ci pesssara? Miałam 18mm i od razu wylądowałam w fotelu...

@Naysan mam cukrzycę ciążową, więc o dietę staram się jako tako dbać :p No i wtedy też ciążę rozwiązuje się szybciej... A będę walczyć o cesarkę.

Mam nadzieję, że moja ginka ma takie samo podejście co do CRP jak w wiadomości przytoczonej przez @olaa90 ... Ale właśnie też same tego typu rzeczy czytałam.

A jak się robi suwaczek? :D
 
I nie proponowano Ci pesssara? Miałam 18mm i od razu wylądowałam w fotelu...

@Naysan mam cukrzycę ciążową, więc o dietę staram się jako tako dbać :p No i wtedy też ciążę rozwiązuje się szybciej... A będę walczyć o cesarkę.

Mam nadzieję, że moja ginka ma takie samo podejście co do CRP jak w wiadomości przytoczonej przez @olaa90 ... Ale właśnie też same tego typu rzeczy czytałam.

A jak się robi suwaczek? :D
Ja dokładnie się nie znam, jaka dieta zakwasza mocz, ale dziewczyny tu dużo pisały o produktach kwaśnych i probiotycznych, nie wiem, czy dieta pod cukrzycę jest taka sama. Dla mnie ogólnie jedzenie jest w ciąży problemem, a co dopiero jeszcze odpowiednie jedzenie :)
Suwaczek sobie możesz wygenerować tu https://www.suwaczki.com, a potem otrzymany kod wklejasz w podpisie.
 
reklama
I nie proponowano Ci pesssara? Miałam 18mm i od razu wylądowałam w fotelu...

@Naysan mam cukrzycę ciążową, więc o dietę staram się jako tako dbać :p No i wtedy też ciążę rozwiązuje się szybciej... A będę walczyć o cesarkę.

Mam nadzieję, że moja ginka ma takie samo podejście co do CRP jak w wiadomości przytoczonej przez @olaa90 ... Ale właśnie też same tego typu rzeczy czytałam.

A jak się robi suwaczek? :D
Mój ginek nie wierzy w pessary i jakby było źle to wolałby szew. Stwierdził że nie jest zle. Dostałam sterydy na płuca. Żyjemy nadzieją że młody posiedzi jeszcze w brzuchu :) a do tego mój pierwszy syn urodził się z wagą 3400 g i bez problemów wczesniaka więc to też działa na plus.
Ogólnie ufam ginkowi (a nawet dwóm bo jeden jest od prenatalnych i usg szyjki a drugi na NFZ).
Suwaczek robisz na stronie np. Suwaczki.com i wklejasz prawdopodobnie w sygnaturze na profilu bb link który Ci się wygeneruje.
 
Do góry