reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Jeszcze parę miesięcy temu modliłam się, żeby dociągnąć i zobaczyć 3 z przodu, a dziś jest 40+0 🎊🎉. O skończonym 40tym tygodniu, to ja nawet nie śmiałam marzyć 🥰 i że przyjdzie taki moment, że będę myśleć, " no kiedy w końcu i ja urodzę"🤩🤦‍♀️🤷‍♀️😀.
Suuuperowo gratulacje 🥰🥰 chociaż wiem że teraz to już takie oczekiwanie kiedy wkooooncu :)))))
 
Jeszcze parę miesięcy temu modliłam się, żeby dociągnąć i zobaczyć 3 z przodu, a dziś jest 40+0 🎊🎉. O skończonym 40tym tygodniu, to ja nawet nie śmiałam marzyć 🥰 i że przyjdzie taki moment, że będę myśleć, " no kiedy w końcu i ja urodzę"🤩🤦‍♀️🤷‍♀️😀.
Ale numer Ci wycina ta Twoja szyjka😁 żebyś chociaż te 3-4 miesiące temu wiedziała o tym że skończysz 40tc to ile mniej nerwów by było... A to co się działo w Twojej głowie wtedy było zapewne przerażające, zwłaszcza że swoje przeszlaś... Gratulacje!!! Już trzy tygodnie bez szwu a mieszkanka Twojej macicy się tam okopała i ani myśli wychodzić😉 to jest niewiarygodne!
A pamiętam jak napisałaś po wizycie następnej po tym wyciszaniu skurczy ok. 26-27tc jak miło i ciepło Cie przyjął personel bo bali się że wkrótce wrócisz znowu że skurczami.... To ja się zastanawiam jak oni Cie teraz witają😉 aż się łza w oku kręci...
 
Ale numer Ci wycina ta Twoja szyjka😁 żebyś chociaż te 3-4 miesiące temu wiedziała o tym że skończysz 40tc to ile mniej nerwów by było... A to co się działo w Twojej głowie wtedy było zapewne przerażające, zwłaszcza że swoje przeszlaś... Gratulacje!!! Już trzy tygodnie bez szwu a mieszkanka Twojej macicy się tam okopała i ani myśli wychodzić😉 to jest niewiarygodne!
A pamiętam jak napisałaś po wizycie następnej po tym wyciszaniu skurczy ok. 26-27tc jak miło i ciepło Cie przyjął personel bo bali się że wkrótce wrócisz znowu że skurczami.... To ja się zastanawiam jak oni Cie teraz witają😉 aż się łza w oku kręci...
No powiem Ci, że masz rację😀. Moja pani doktor w szpitalu, co prawda, nie kręci jej się łezka w oku, ale ma zawsze tak szerroki uśmiech jak mnie widzi i powtarza, że ona nie wierzy w to co ciągle jeszcze widzi... 🥰🤩. Ja mam nadzieję, że w ciągu tego tygodnia naprawdę urodzę i że już nie dojdzie do konsultacji 25.02 i potem wywoływania porodu...
Wczoraj poczytałam o sposobach wywoływania porodu i mam dreszcze jeszcze do dziś, choć masażu szyjki macicy np. to mi raczej nie zrobią, bo takowej to ja już raczej nie mam🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️.
Ja nie wiem co to moje dziecko jeszczce trzyma w brzuchu, chyba tylko nasza miłość do niej...❤❤❤. Ja jej kilka miesięcy temu tłumaczyłam, że musi tam jeszcze spokojnie posiedzieć trochę i ona chyba za bardzo to do siebie wzięła, a e jest maleńka i nie ma poczucia czasu...🥰🥰🥰😍
 
Suuuperowo gratulacje 🥰🥰 chociaż wiem że teraz to już takie oczekiwanie kiedy wkooooncu :)))))
Boję się tego porodu, ale już jestem zmęczona rym brzuchem i martwieniem się czy mała się rusza, czy ma jeszcze miejsce, czy nie okręciła się pępowiną.... teraz już mniej się rusza, więc ja mam takie teraz zmartwienia🤷‍♀️
 
Ja miałam wcześniej robione ogtt bo raz mi na czczo wyszedł podwyższony cukier, ale później krzywa wyszła ok. Niemniej jednak przez jakieś 2 tygodnie myślałam, że mam cukrzycę. Pierwszy dzień przepłakałam, a później ogarnęłam dietę, a poźniej okazalo się, że całe zamieszanie niepotrzebne. Teraz lekarz nie kazał mi powtarzać, ciekawe czy zapomniał czy nie trzeba 🤔 a miałaś jakieś objawy cukrzycy?
A duzo miałaś podwyższony? Ja nie mam żadnych objawów 🤷‍♀️ Więc się zdziwiłam. Zapytałam czy będziemy powtarzać badanie to stwierdziła że nie .Ze mam uważać na jedzenie i mierzyć cukier .Nie wiem czy synek nie jest za duży. Waży 880 gr.w 26 tygodniu.
 
Nie martw się na zapas, ja też mam cukrzycę ciążową i początkowo moja reakcja była taka sama „Co mi się jeszcze przypałęta w tej ciąży?!”. Ale teraz z perspektywy czasu gdy mam ją od miesiąca, to naprawdę można z tym dobrze funkcjonować, po prostu trzeba sobie wyrobić pewne nawyki. Polecam Ci grupę na Fb „Cukrzyca ciążowa bez strachu”, naprawdę kopalnia wiedzy :) Dietę wprowadź od razu, przykładowe jadłospisy i podstawowe informacje znajdziesz na stronie szpitala na Karowej.
Trzymam kciuki! :)
Dziękuję bardzo .Napewno poczytam 🤗 Ja ogarnęłam sobie dietetyka i jestem już na diecie ale jestem mega głodna 😋 Chce mi się słodkiego! Nie najadam się tym a wiem ze więcej nie mogę. Masakra dla mnie
 
reklama
Do góry