reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Badania powtarzałam po ok. 2 miesiącach - tylko pierwszy dotyczył kanału szyjki a ten drugi sprzed kilku dni dotyczył przedsionka pochwy i okolicy odbytu czyli klasyczny GBS przedporodowy. Nie łudzę się że nagle z dolnego odcinka układu pokarmowego mi ten paciorkowiec zniknął i dlatego wolałabym mieć jednak podany antybiotyk żeby nie ryzykować ale to nie będzie raczej moja decyzja.... Doniosę Wam za tydzień co na to mój lekarz, bo może faktycznie się wyeliminował z całego organizmu ten zarazek😋
A Ty już wiesz, że będziesz miała podany nawet przy Twojej planowanej cesarce🙂
No ja właśnie dzwoniłam do szpitala w którym zamierzam rodzić, żeby się dowiedzieć wszystkiego odnośnie porodu i odrazu zapytałam jak jest z tym antybiotykiem. Tak mi powiedzieli ☺
 
reklama
Napewno 🤗😉 Ja właśnie dostałam wyniki badań na cukrzycę 😡 niestety jeszcze z tym bede się borykać 😡 Co jeszcze się wydarzy?
Ja miałam wcześniej robione ogtt bo raz mi na czczo wyszedł podwyższony cukier, ale później krzywa wyszła ok. Niemniej jednak przez jakieś 2 tygodnie myślałam, że mam cukrzycę. Pierwszy dzień przepłakałam, a później ogarnęłam dietę, a poźniej okazalo się, że całe zamieszanie niepotrzebne. Teraz lekarz nie kazał mi powtarzać, ciekawe czy zapomniał czy nie trzeba 🤔 a miałaś jakieś objawy cukrzycy?
 
Napewno 🤗😉 Ja właśnie dostałam wyniki badań na cukrzycę 😡 niestety jeszcze z tym bede się borykać 😡 Co jeszcze się wydarzy?

Nie martw się na zapas, ja też mam cukrzycę ciążową i początkowo moja reakcja była taka sama „Co mi się jeszcze przypałęta w tej ciąży?!”. Ale teraz z perspektywy czasu gdy mam ją od miesiąca, to naprawdę można z tym dobrze funkcjonować, po prostu trzeba sobie wyrobić pewne nawyki. Polecam Ci grupę na Fb „Cukrzyca ciążowa bez strachu”, naprawdę kopalnia wiedzy :) Dietę wprowadź od razu, przykładowe jadłospisy i podstawowe informacje znajdziesz na stronie szpitala na Karowej.
Trzymam kciuki! :)
 
Ale u mnie dziewczyny dzisiaj trochę atrakcji. .. Niby dzień jak co dzień, a nawet mniej aktywny niż zwykle bo obiadu nie robiłam, dziecka do przedszkola nie odstawiałam ani nie odbierałam, leżałam przez 70% czasu. Zjadłam kolację w łóżku i wstałam żeby młodego ogarnąc na spanie i dorwało mnie takie kłucie w pochwie że chodzić nie dałam rady, miałam wrażenie że zaraz coś mi stamtąd wypadnie🤨 zrobiłam co musiałam zgięta w pół i trzymająca ręką krocze, tak jeszcze mnie nie kłuło... Leżę teraz z poduszką pod tyłkiem, brzuch przygniata płuca a korbole cisną gardło 😋😁 zobaczymy co z tego będzie, już dziś nie wstaje! Chyba dostaje pstryczka w nos za myśli o zdjęciach ciążowych😉
 
A mnie za to kilka razy dość konkretnie postawiła się macica dziś. Kłucia u mnie to norma. Zwariować idzie 🙈
Ale zrobiłam sobie dzisiaj małą przyjemność i zamówiłam ciuszki przez internet 😊🥰
 
reklama
Ale u mnie dziewczyny dzisiaj trochę atrakcji. .. Niby dzień jak co dzień, a nawet mniej aktywny niż zwykle bo obiadu nie robiłam, dziecka do przedszkola nie odstawiałam ani nie odbierałam, leżałam przez 70% czasu. Zjadłam kolację w łóżku i wstałam żeby młodego ogarnąc na spanie i dorwało mnie takie kłucie w pochwie że chodzić nie dałam rady, miałam wrażenie że zaraz coś mi stamtąd wypadnie🤨 zrobiłam co musiałam zgięta w pół i trzymająca ręką krocze, tak jeszcze mnie nie kłuło... Leżę teraz z poduszką pod tyłkiem, brzuch przygniata płuca a korbole cisną gardło 😋😁 zobaczymy co z tego będzie, już dziś nie wstaje! Chyba dostaje pstryczka w nos za myśli o zdjęciach ciążowych😉
A mnie za to kilka razy dość konkretnie postawiła się macica dziś. Kłucia u mnie to norma. Zwariować idzie 🙈
Ale zrobiłam sobie dzisiaj małą przyjemność i zamówiłam ciuszki przez internet 😊🥰
A u mnie też dzisiaj jakoś taki dzień dziwny. Niby wszystko ok, niby nic się nie dzieje, ale gdzieś w plecach mnie zaczęło uwierać a już miałam prawie 2 tygodnie spokoju ... na razie przeszło, zobaczymy jak jutro. Jeszcze taka senna dzisiaj byłam nie wiem o co to chodzi. Może to od tej pogody bo u mnie dzisiaj odwilż 🤷‍♀️
 
Do góry