reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
W tej sytuacji pewnie odgryzłabym palce razem z ciastkiem 😑 jak ja Ci zazdroszczę. No baby i to w ciąży nikt nie zrozumie i tak Ci zazdroszczę 🤤
 
Ja w ogole coś mało jem, nie mam aptytu 🤷🏼‍♀️ Śniadanie, obiad to połowa tego co zawsze jadłam ... potem jakieś lody bądź owoc i koniec. Mógłby mi już apetyt wrócić bo chyba trochę mało zdrowo... 😜
 
Opycham się w ciąży, bo jak Zosia wda się z alergiami w starszego brata to znowu matka o chlebie i wodzie kilka miesięcy będzie po porodzie 😂😂😂
 
Ale ja dziś kończę 21 tydzień i dla tych mam co martwią się kopaniem tak nisko w podbrzuszu to ja mam identycznie nigdzie indziej nie czuję tylko tam. Ciekawe czy ma to jakiś związek z szyjką
Ja dzisiaj mam 25+0 i czuje dzidzie coraz wyżej ostatnio bo wcześniej też tylko nisko jakby po szyjce skakała. Może to jest kwestia zaawansowania ciąży? Macica wyżej to i dzieci wyżej?😜
 
Ja myślę, że z tymi rozstępami to w bardzo dużej mierze kwestia genów. To moja 5 ciąża, a 4 tak zaawansowana i nie mam ani jednego rozstępu na brzuchu... Mam na piersiach bardzo stare okresu dojrzewania i na udach ze 3 z okresu dojrzewania. A smarowania nienawidzę.
 
A ja już po badaniu wieczornym, wszystko w porządku wyszło :) 32 tydzień i szyjka nie skróciła się, a nawet z 30 mm zwiększyła sie do 32 mm (chyba że błąd pomiaru). Nie ma rozwarcia, lejka, jest twarda. Ulżyło mi, że zwlaszcza, ze ostanio dość często brzuch mnie pobolewał jak na okres i mam kłucia w pochwie. Te kłucia to stąd, że Maluch jest nisko i główką uderza i wpycha się ...
Jedno co mnie niepokoi, że obwód główki wychodzi w pomiarach na 35 tydzień, a kość udowa i brzuszek na 32 tydzien +klika dni. Lekarz co prawda mówi, ze tak może sie zdarzać, a jak pytalam sie o wodogłowie, to mówi, że to byloby widać na usg, a jest ok. Waga Malucha ok. 2,1 kg, więc raczej duży, ale w normie☺
 
reklama
A ja już po badaniu wieczornym, wszystko w porządku wyszło :) 32 tydzień i szyjka nie skróciła się, a nawet z 30 mm zwiększyła sie do 32 mm (chyba że błąd pomiaru). Nie ma rozwarcia, lejka, jest twarda. Ulżyło mi, że zwlaszcza, ze ostanio dość często brzuch mnie pobolewał jak na okres i mam kłucia w pochwie. Te kłucia to stąd, że Maluch jest nisko i główką uderza i wpycha się ...
Jedno co mnie niepokoi, że obwód główki wychodzi w pomiarach na 35 tydzień, a kość udowa i brzuszek na 32 tydzien +klika dni. Lekarz co prawda mówi, ze tak może sie zdarzać, a jak pytalam sie o wodogłowie, to mówi, że to byloby widać na usg, a jest ok. Waga Malucha ok. 2,1 kg, więc raczej duży, ale w normie☺
Cudownie ❤️🥰
 
Do góry