reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A zastanawiam się jeszcze nad jednym. Na wszelki wypadek dostałam od lekarza skierowanie do szpitala, z uwagi na te moje skurczowe bóle brzucha jak na okres. Jakby powtarzaly sie częściej, nie pomagala nospa i magnez to mam w szpitalu dostać kroplówki z magnezem.
Miała któraś z Was coś takiego? Działa to i warto na to iść?
Jak najbardziej warto, mi podnieśli dawki I mam o wiele mniej napinająvy się brzuch 🙂
 
reklama
A ja już po badaniu wieczornym, wszystko w porządku wyszło :) 32 tydzień i szyjka nie skróciła się, a nawet z 30 mm zwiększyła sie do 32 mm (chyba że błąd pomiaru). Nie ma rozwarcia, lejka, jest twarda. Ulżyło mi, że zwlaszcza, ze ostanio dość często brzuch mnie pobolewał jak na okres i mam kłucia w pochwie. Te kłucia to stąd, że Maluch jest nisko i główką uderza i wpycha się ...
Jedno co mnie niepokoi, że obwód główki wychodzi w pomiarach na 35 tydzień, a kość udowa i brzuszek na 32 tydzien +klika dni. Lekarz co prawda mówi, ze tak może sie zdarzać, a jak pytalam sie o wodogłowie, to mówi, że to byloby widać na usg, a jest ok. Waga Malucha ok. 2,1 kg, więc raczej duży, ale w normie☺
Super :) A jak Maluch jest główka nisko to też nie tak łatwo zmierzyć :)
 
A zastanawiam się jeszcze nad jednym. Na wszelki wypadek dostałam od lekarza skierowanie do szpitala, z uwagi na te moje skurczowe bóle brzucha jak na okres. Jakby powtarzaly sie częściej, nie pomagala nospa i magnez to mam w szpitalu dostać kroplówki z magnezem.
Miała któraś z Was coś takiego? Działa to i warto na to iść?
Oczywiście, bo kroplówka jest silniejsza niż tabletki. Koleżanka pojechała ze skurczami, dostała kroplówki i może dzięki temu zamiast w 33 tc urodziła idealnie w terminie.
 
Oczywiście, bo kroplówka jest silniejsza niż tabletki. Koleżanka pojechała ze skurczami, dostała kroplówki i może dzięki temu zamiast w 33 tc urodziła idealnie w terminie.
Zobaczę jak dzisiaj rozwinie się sytuacja. Pod wieczór pobolewał mnie brzuch, ale w nocy obudziły mnie już mocniejsze skurcze, caly brzuch obolały, nie moglam wyprostowac się (uczucie jakby doszły bóle jelit, jakaś dziwna kolka), mdłości... Przeszło po kilkunastu minutach, ale wystraszylam się. Moze to po tym badaniu, bo ucisk na brzuch jednak jest głowicą usg, może po później kolacji, sama nie wiem, bo czegoś takiego nie mialam jeszczeo_O
 
Na rozstępy i poród nie znasz dnia ani godziny (chyba że masz cc umówione) 🤣 już Wam pisałam, że byłam dumna z siebie w poprzedniej ciąży, że nie pojawił mi się żaden rozstęp jak jechałam do porodu. A następnego dnia jak się poszłam kąpać już po, to takie 4 prążki pod pępkiem. Skóra nie nadążyła się kurczyć razem z macicą.

A mnie dziś obudziły skurcze mocne ale nie macicy ani łydek. Tylko przy piszczelach w obu nogach. Jak prostowałam to chciały mnie łapać w łydkach bo się napinało. Kurcze, biorę 3x1 magne forte... A tu takie kwiatki, no tak bolały, że szok.
Tak z tymi rozstępami to najwyraźniej prawda. Robiłaś coś z nimi? Jakieś zabiegi? Podobno świeże można łatwo skorygować, bo usunąć całkiem to chyba nie
Weź potas i wapno.
 
Też nie mam żadnego rozstępu na brzuchu. Koleżanka z którą leżałam w szpitalu dostała rozstępów w okolicach pleców. Ja mam mnóstwo starych z okresu dojrzewania i byłam nastawiona, że w ciąży czeka mnie powtórka z rozrywki. Niech nikt nie pyta czemu tak późno piszę. Wszystko i wszyscy śpią. Znajoma straszy mnie, że mogą się pojawić nawet przy samym porodzie.
U mnie mimo pokaźnych rozmiarów brzucha też brak rozstępów, a rzadko smaruję sie czymś. Na piersiach pojawiły mi sie rozstępy na początku ciąży i zanim zorientowalam się to pozamiatane już było 😑 W tych drogeryjnych kremach na rozstępy, nawet dla kobiet w ciąży pełno chemii i w końcu kupiłam sobie olejek migdalowy 100%. Minus, ze wolno wchlania się, ale na noc jest w sam raz.
 
Zobaczę jak dzisiaj rozwinie się sytuacja. Pod wieczór pobolewał mnie brzuch, ale w nocy obudziły mnie już mocniejsze skurcze, caly brzuch obolały, nie moglam wyprostowac się (uczucie jakby doszły bóle jelit, jakaś dziwna kolka), mdłości... Przeszło po kilkunastu minutach, ale wystraszylam się. Moze to po tym badaniu, bo ucisk na brzuch jednak jest głowicą usg, może po później kolacji, sama nie wiem, bo czegoś takiego nie mialam jeszczeo_O
Dziwne. Dziwne, że tak mocne. Ja w nocy mam straszne twardnienie i wręcz mnie wykręca, spać nie da rady, ale to jeszcze jest do zniesienia tylko powoduje dyskomfort bo dokładnie nie można wstać, obrócić się itp. Nospa wychodzi mi już uszami i nie pomaga. Ale ja mam syndrom odstawienia progesteronu- tak się próbuje z tego śmiać.
Może lepiej jedz pod te kroplówki. Masz jeszcze czas na takie męczarnie.
 
Ale na jedno powiem wam dziewczyny że trochę to wszystko dziwne bo jedne mają szyjki jeszcze w miarę a mają leżeć plackiem a drugie w sumie gorsze a normalnie funkcjonują przy dzieciach i szyjka im się nie pogarsza
 
reklama
A dziewczyny mialyscie takie uczucie przy braniu luteiny po kilku dniach jakby wam się zrobiło tam trochę twardziej i gorzej wkładało się tabletkę?
 
Do góry