reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

A zastanawiam się jeszcze nad jednym. Na wszelki wypadek dostałam od lekarza skierowanie do szpitala, z uwagi na te moje skurczowe bóle brzucha jak na okres. Jakby powtarzaly sie częściej, nie pomagala nospa i magnez to mam w szpitalu dostać kroplówki z magnezem.
Miała któraś z Was coś takiego? Działa to i warto na to iść?
 
reklama
Hej, lepiej mi psychicznie. Przepływy mam idealne i nie mam zwapnienia w łożysku jak mi idiota w szpitalu powiedział. Widziałam sama na monitorze. Idealne łożysko. Dobrze, że poszłam na wizytę. Podobno szyjka jest maksymalnie miękka rozwarcia 3cm i pomimo tych bóli z krzyża facet mi wróży łatwy poród. Lepiej niech ma rację. Już 6dni się męczę i jedyne czego mi potrzeba to kilku mocniejszych skurczy hmmm😜 nawet podobno nie muszą być idealnie regularne, ale wtedy urodzę w tym aucie haha

Martwiłam się tym twardnieniem po skurczu, ale podobno Młodemu to nie szkodzi i uwaga mogę brać nospe przy skurczach bo to już na tym etapie nie zatrzyma skurczy, ale rozluźni szyjkę
 
Aaaaaaa rozstęp!
Boję się ich!
Ja od 6tc robię tak. Peeling enzymatyczny (by nie trzeć brzucha tylko spłukać, taki do twarzy), myju myju i...
Mgiełka z bielendy sexi mama, jakieś serum na rozstępy zazwyczaj coś z Rossmana z promocji ale najważniejsze olejki! Olejki kupuje w Rossmanie z Venus tylko patrz bez konserwantów, tłoczone na zimno! ( I po użyciu do lodówki) z konopi+awokado+rycynowy i sama je mieszam w butelce. To jest najlepsze. Rano. Wieczorem, ale przed USG nic nie daje bo podobno tłuszcz zakłóca obraz.
Serio te olejki i oliwki dla matek w ciąży mają głównie parafinę i wypełniacze
No to u mnie zostanie się z nimi pogodzić 😂 brzuszka od 20 tc nie mogę dotykać i nic wcierać, także będę piękna, bo już widzę 😁😂😂
 
On normalnie oddycha dopiero po drugiej stronie brzucha ;) Teraz tlen idzie z krwią do dziecka to tym się nie martw :) Jak marzysz o morfinie to coś się chyba szykuje
🤔
Napisałam głupotę wiem ale mózg mi nie stykał. Chodziło mi bo to, że przy skurczu mógł mnie gorsze przepływy. Ale ma doskonałe to luz
 
Ja myślę, że z tymi rozstępami to w bardzo dużej mierze kwestia genów. To moja 5 ciąża, a 4 tak zaawansowana i nie mam ani jednego rozstępu na brzuchu... Mam na piersiach bardzo stare okresu dojrzewania i na udach ze 3 z okresu dojrzewania. A smarowania nienawidzę.
Też nie mam żadnego rozstępu na brzuchu. Koleżanka z którą leżałam w szpitalu dostała rozstępów w okolicach pleców. Ja mam mnóstwo starych z okresu dojrzewania i byłam nastawiona, że w ciąży czeka mnie powtórka z rozrywki. Niech nikt nie pyta czemu tak późno piszę. Wszystko i wszyscy śpią. Znajoma straszy mnie, że mogą się pojawić nawet przy samym porodzie.
 
reklama
Też nie mam żadnego rozstępu na brzuchu. Koleżanka z którą leżałam w szpitalu dostała rozstępów w okolicach pleców. Ja mam mnóstwo starych z okresu dojrzewania i byłam nastawiona, że w ciąży czeka mnie powtórka z rozrywki. Niech nikt nie pyta czemu tak późno piszę. Wszystko i wszyscy śpią. Znajoma straszy mnie, że mogą się pojawić nawet przy samym porodzie.
Na rozstępy i poród nie znasz dnia ani godziny (chyba że masz cc umówione) 🤣 już Wam pisałam, że byłam dumna z siebie w poprzedniej ciąży, że nie pojawił mi się żaden rozstęp jak jechałam do porodu. A następnego dnia jak się poszłam kąpać już po, to takie 4 prążki pod pępkiem. Skóra nie nadążyła się kurczyć razem z macicą.

A mnie dziś obudziły skurcze mocne ale nie macicy ani łydek. Tylko przy piszczelach w obu nogach. Jak prostowałam to chciały mnie łapać w łydkach bo się napinało. Kurcze, biorę 3x1 magne forte... A tu takie kwiatki, no tak bolały, że szok.
 
Do góry