reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Gratulacje! Jestem z Ciebie mega dumna, wspaniałe wieści :)
Dzięki, już pomalutku głowa odpuszcza i zaczynam wracać do siebie 😊 jej tyle tygodni , jedzenia na lezaco wstawiania tylko do łazienki i pełna kąpiel co 3 dni !!! Dziewuchy jesteśmy silne i damy radę że wszystkim dla dobra naszych dzieciaczków. Nie napiszę że było łatwo bo depresji się nabawilam niestety 😔 ale u mnie co chwilę coś było nie tak , lekarz powiedzial bardzo trudna i nerwowa ciaza ! Ale jesteśmy na dobrej drodze. NARESCIE !!! NIE PODDAWAJCIE SIE JESTESMY MEGA SILNE ❤🥰
 
reklama
Hejka , jestem po wizycie mała waży 1,5kg jest malutka ale mieści się w normie przepływy w główce oraz pepowinie idealne. przytuła mi 400 gram w niespełna 2 tygodnie , Jednak chyba coś w tym jest bo i ja też wzięłam się za jedzenie i przytylam łącznie 6kg😊 mamy już prawie 32 tydzien i za 2 tygodnie wstaje z wyra i mam zacząć normalnie funkcjonować!!! Jej ale się cieszę pojadę Od razu kupić wózek ❤ pessar trzyma idealnie i mój lekarz powiedział że będzie go wyjmować w 37tyg. Więc jeszcze 2 tygodnie i łącznie leżałam 14 tygodni 😱 od 20 tygodnia.
Super wiesci :)
 
Hejka , jestem po wizycie mała waży 1,5kg jest malutka ale mieści się w normie przepływy w główce oraz pepowinie idealne. przytuła mi 400 gram w niespełna 2 tygodnie , Jednak chyba coś w tym jest bo i ja też wzięłam się za jedzenie i przytylam łącznie 6kg😊 mamy już prawie 32 tydzien i za 2 tygodnie wstaje z wyra i mam zacząć normalnie funkcjonować!!! Jej ale się cieszę pojadę Od razu kupić wózek ❤ pessar trzyma idealnie i mój lekarz powiedział że będzie go wyjmować w 37tyg. Więc jeszcze 2 tygodnie i łącznie leżałam 14 tygodni 😱 od 20 tygodnia.
Rewelacyjne wieści 😊 widzisz jak dałaś radę 😉
 
Cześć dziewczyny;) jestem po wizycie u lekarza. Wczoraj na badaniu szyjka miała 30mm a 3 tyg temu 35mm. Obecnie skończony 32tc. Trochę się skrocila, ale niby jest zamknieta. Mój gin mówi, że po 30tyg ma prawo się skracac. Nie mam szwu ani krążka a też nic nie mówił że mam się jakoś szczególnie oszczędzać, nie mówiąc o lezeniu. Stąd moje pyt. Wasi lekarze też mówią, że po 30 tyg może się szyjka skrócić? Nie wiem czy ta długość jest ok. Następna wizyta za 3 tyg.
Zapomniałam zapytać, czy mogę spacerować a z moja 2,5 latka nie mam za bardzo jak zwolnić tempa
 
Cześć dziewczyny;) jestem po wizycie u lekarza. Wczoraj na badaniu szyjka miała 30mm a 3 tyg temu 35mm. Obecnie skończony 32tc. Trochę się skrocila, ale niby jest zamknieta. Mój gin mówi, że po 30tyg ma prawo się skracac. Nie mam szwu ani krążka a też nic nie mówił że mam się jakoś szczególnie oszczędzać, nie mówiąc o lezeniu. Stąd moje pyt. Wasi lekarze też mówią, że po 30 tyg może się szyjka skrócić? Nie wiem czy ta długość jest ok. Następna wizyta za 3 tyg.
Zapomniałam zapytać, czy mogę spacerować a z moja 2,5 latka nie mam za bardzo jak zwolnić tempa
30 mm w 32 tc to chyba całkiem dobrze. Na tym etapie juz może sie skracać - tak mi mówił w pierwszej ciąży, ale wartości nie znam, jakie byc powinny na tym etapie. Powyżej 25 mm to caly czas niby norma. Przemeczanie w ciąży w ogóle nie jest wskazane, ale spacery myślę, ze spokojnie. Sądzę, ze gdyby uważał, ze masz leżeć to by powiedział :)
 
Cześć dziewczyny;) jestem po wizycie u lekarza. Wczoraj na badaniu szyjka miała 30mm a 3 tyg temu 35mm. Obecnie skończony 32tc. Trochę się skrocila, ale niby jest zamknieta. Mój gin mówi, że po 30tyg ma prawo się skracac. Nie mam szwu ani krążka a też nic nie mówił że mam się jakoś szczególnie oszczędzać, nie mówiąc o lezeniu. Stąd moje pyt. Wasi lekarze też mówią, że po 30 tyg może się szyjka skrócić? Nie wiem czy ta długość jest ok. Następna wizyta za 3 tyg.
Zapomniałam zapytać, czy mogę spacerować a z moja 2,5 latka nie mam za bardzo jak zwolnić tempa
Masz idealną szyjkę - jak dla mnie to możesz funkcjonować normalnie, w ramach rozsądku, jak w normalnej ciąży dbać o siebie i się nie forsować, nie dźwigać. Treningi po 2 razy dziennie w ciąży to chyba są dobre tylko dla Lewandowskiej, i to tylko na zdjęciach na Insta ;)
 
Masz idealną szyjkę - jak dla mnie to możesz funkcjonować normalnie, w ramach rozsądku, jak w normalnej ciąży dbać o siebie i się nie forsować, nie dźwigać. Treningi po 2 razy dziennie w ciąży to chyba są dobre tylko dla Lewandowskiej, i to tylko na zdjęciach na Insta ;)
Jakby ciąża nie byla wystarczająco męcząca, zeby sobie jeszcze treningi dokładać 🙄 i bez ćwiczeń człowiek sie poci, to po co sie męczyć 😂
 
Masz idealną szyjkę - jak dla mnie to możesz funkcjonować normalnie, w ramach rozsądku, jak w normalnej ciąży dbać o siebie i się nie forsować, nie dźwigać. Treningi po 2 razy dziennie w ciąży to chyba są dobre tylko dla Lewandowskiej, i to tylko na zdjęciach na Insta ;)
Długość szyjki mnie nie martwi tak bardzo jak to, że jednak się skrocila a do terminu jeszcze prawie 2mies.
 
@Ola2017 wiem, ze sie martwisz. Ja w 17 tc miałam 26 mm, a tydzien pozniej 30. Przy tych 26 mm byla mowa, ze jeszcze milimetr i będzie pessar. Dostałam leki i lezalam. Oszczędny tryb życia nie zaszkodzi, nawet w ciąży zdrowej. Nie dźwigaj, duzo odpoczywaj i sie nie stresuj, bo stres moze zaszkodzić bardziej niz sama skracająca się szyjka. Kiedy masz następna wizyte?

Dziewczyny, czy prawda jest, ze po 30 tc nie zakłada sie szwu ani pessara?
 
reklama
@Ola2017 wiem, ze sie martwisz. Ja w 17 tc miałam 26 mm, a tydzien pozniej 30. Przy tych 26 mm byla mowa, ze jeszcze milimetr i będzie pessar. Dostałam leki i lezalam. Oszczędny tryb życia nie zaszkodzi, nawet w ciąży zdrowej. Nie dźwigaj, duzo odpoczywaj i sie nie stresuj, bo stres moze zaszkodzić bardziej niz sama skracająca się szyjka. Kiedy masz następna wizyte?
Za 3 tyg, ale nie wiem czy nie przesune o tydz. Mój gin jakoś nie przejął się tym, że się skrocila. Poza lekami, które biorę nie dał mi żadnych zaleceń.
 
Do góry