reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Jest duża szansa, ze szyjka zatrzyma się na tych 30 mm i nie będzie się dalej skracała. Polegiwanie to nie jest leżenie plackiem, to po prostu oszczędzający tryb życia.

Tak jest. Moja szyjka miała pierwotnie 4 cm , później spadła na 3,3 . Na wizycie 15 stycznia było 2,6 cm . Byłam przedwczoraj i stoi w miejscu . I oby tak zostało jak najdłużej .
 
Vixen tak znam znam, dużo lekarzy tak uważa, mój w poprzedniej ciąży jak miałam ok 28mm też uważała ze jest ok i powiedział że nie wsUyzkie kobiety mają długi szyjke z natury, teraz po szwie mam nawet 29mm ale Ci z tego jak pęcherz się uwypukla, sam mówił, że długość nie stanowi już problemu tylko to nieszczęsne uwypuklenie. Także jakbym miała teraz 25mm ale twardą i zamknięta to byłabym happy. Swoją drogą znalazłam jakiś czas temu badania ale sprzed kilku lat, gdzie pisali, że są. Lekarze którzy uważają ze szyjka poniżej 20 mm to jest problem. Ale im bliżej porodu tym częściej się skraca i to jest też normalne.
 
Ja mam tak samo, byle do 30go. Ja jestem tydzień po Tobie. Też dziś straszna noc, mało spałam, dużo skurczy. Jak się dziś powtórzy taka ilość i częstotliwość to jadę do szpitala
Może to ta pogoda, ja od wczoraj czuje się ogólnie kiepsko, najchętniej bym spała non stop... A. Dzisiaj jeszcze córka rano wstała i wymiociki i biegunka... Przyniosla jakiegoś wirusa z przedszkola 😒
 
Może to ta pogoda, ja od wczoraj czuje się ogólnie kiepsko, najchętniej bym spała non stop... A. Dzisiaj jeszcze córka rano wstała i wymiociki i biegunka... Przyniosla jakiegoś wirusa z przedszkola 😒
Pełnia była. Śnieżny księżyc.

Co do szyjki ja się zgadzam że jak jest 30mm to nie ma co panikować. Jak jest 20mm w 34 tc to też nie ma co. To normalne jak wypadanie zębów u 7 latka. Ale tu większość z nas ma 25 w drugim trymestrze i dlatego te połówkowe obowiązkowo z mierzeniem. No i kwestia indywidualnych potrzeb. Ja leżę sumiennie, tylko wc, wizyty i jedzenie. W poprzedniej ciąży leżałam znacznie bardziej sumiennie a szyjke miałam w 30tc zero...
 
Leżę w szpitalu i wczoraj podali mi już sterydy, przeciwzakrzepowe i na noc magnez dożylnie a od rana pompa z kolejnym lekiem Niestety cukry wariują bardzo. Szew trzyma, ale szyjka krótka i mały napiera główką oraz brzuch spina się a po wczorajszym badaniu doszły plamienia. Staram się trzymać i zaciskać nogi 😉 ale noc nieprzespana niestety
Ehhh współczuję ale jestes na pewno pod dobra opieka, sytuacja na pewno się unormuje, trzymam kciuki
 
reklama
Do góry