reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

kurcze..to jak piecze to mogą robić się hemoroidy..ja obecnie caly czas lecze hemoroidy bez przerwy..i to nie ma takich efektów jakbym chciała. Jakbyś miala hemoroidy to mozesz brać praktycznie caly czas czopki proctoglyvenol i krem. 2 razy dziennie rano i wieczorem po dokładnym umyciu odbytu. Jezeli sa bardziej dokuczliwe to posterisan tak samo dawkować. Byłam z tym problemem juz wszedzie i każdy lekarz mi mowił, że praktycznie wszystko można używać na hemoroidy. Leczenie na fest to dopiero po ciąży. Nie powinno sie uzywac lekow na hemoroidy tylko na początku ciąży ale i to nie jest wykluczone jezeli sa stany zapalne tych guzków..
Nigdy wcześniej nie miałam hemoroidów, w pierwszej ciąży też mnie ominęło a teraz na finiszu jeszcze i to dopadlo
 
reklama
Twardniał właśnie w 22 tc jak szyjka się skracała, i kiedy się położyłam cały czas skupiałam się na wszystkim wszystko czułam milon razy mocniej i oczywiście dużo sobie wkręcalam ( jak sobie przypomnę niektóre haha:-D:-D ) w 36 jak zdjęli szew leżałam już do końca w szpitalu pierwsze dni bałam się wstać niby chcialam urodzić ale przyzwyczaiłam się że leżę i tak ma być że aż dziwnie było mi normalnie funkcjonować :unsure: miałam tak słabe miesnie, że problemem było wejście na fotel do badania :/ nogi jak z waty :o jakoś pomału doszło do mnie że już jesteśmy bezpieczne i się zaczęło :-D długie gorące prysznice , jadłam wszystko ( w ciąży bałam się np kfc czy pizzy bo moje jelita sobie średnio radziły leżąc i bałam się że od tego twardniał mi brzuch) schody, spacery bałam się że jak będę taka słaba będzie mi ciężko urodzić i zaszkodzę tym maluszkowi , i od tego momentu wszystko przeszło gdyby nie to że brzuch był duży to bym go nie czuła na dole wszystko zamknięte ani pół skurczu :-D:-D
Niby mówią że jak słaba szyjka to i poród szybki mi zajął 34 godziny , może to przez leżenie , nie wiem ale gdybym była słaba jak zaraz po wstaniu było by na pewno dużo gorzej:oops:
A po jakim czasie od wstania urodziłas? Ja mam o tyle gorzej ze mam juz rozwarcie. 2 tygodnie temu było 2 cm, jutro wizyta więc zobaczymy co będzie.... Ale dzisiaj wstałam już kilka razy. Jutro postaram się więcej (chyba że dzisiaj jeszcze urodze ;))
 
O widzisz,ale wszystko ok u Ciebie? Wogole który tc u Ciebie? Jak szyjka?


O widzisz, to suuuuuuuper, bardzo się ciesze:) i już powoli możesz chodzić? Ekstra!!! Moja szyjka się trochę skraca, ale jestem dobrej myśli. Muszę byc:)
Ach doszła kolka nerkowa do mojego kompletu. Szyjka 16 mm, przepuszcza opuszek, przyparta (domyślam się, że chodzi o główkę). Ja obecnie 30+2, młody dwa dni temu wazyl 1600 gramow. U niego, na szczescie wszystko gra i buczy. Przepływy w mózgu i pępowinie wzorowe. Wczoraj wyszłam ze szpitala na żądanie, zmuszona sytuacją, ale to długa historia...
 
Ach doszła kolka nerkowa do mojego kompletu. Szyjka 16 mm, przepuszcza opuszek, przyparta (domyślam się, że chodzi o główkę). Ja obecnie 30+2, młody dwa dni temu wazyl 1600 gramow. U niego, na szczescie wszystko gra i buczy. Przepływy w mózgu i pępowinie wzorowe. Wczoraj wyszłam ze szpitala na żądanie, zmuszona sytuacją, ale to długa historia...
Ojej, domyślam się,że jest Ci ciężko ... Masz dzieci w domu jeśli mogę zapytać? U mnie ciężko w domu, bo strasznie kłócą się z mężem. Byłam na noc u siostry...I strasznie od wczoraj boli mnie brzuch, miewam skurcze, mocne bóle w podbrzuszu .. nie wiem, może to przez te trupy bo teraz trochę się nasila. Dodatkowo z jelitami dramat, bo jadłam tartę że smazonyni pieczarkami i mam skrety...nie mogę już rozróżnić czy to skurcz macicy czy jelit:/ jak do jutra nie przejdzie to się przejade na IP.
Echhh ciężka ta końcówka...
 
A po jakim czasie od wstania urodziłas? Ja mam o tyle gorzej ze mam juz rozwarcie. 2 tygodnie temu było 2 cm, jutro wizyta więc zobaczymy co będzie.... Ale dzisiaj wstałam już kilka razy. Jutro postaram się więcej (chyba że dzisiaj jeszcze urodze ;))

Kochana rozwarcie to ja miałam od 22 tc plus pęcherz płodowy wypuklony szyjka 0,5 mm potem że szwem 1,5mm
Najpierw 1 cm potem ok 3cm już w tym 36/37 tc. Urodziłam w 40 ( 39tc7 dni ) tylko dlatego, że zrobili test oksytocynowy po którym się zaczęło :)
 
Ojej, domyślam się,że jest Ci ciężko ... Masz dzieci w domu jeśli mogę zapytać? U mnie ciężko w domu, bo strasznie kłócą się z mężem. Byłam na noc u siostry...I strasznie od wczoraj boli mnie brzuch, miewam skurcze, mocne bóle w podbrzuszu .. nie wiem, może to przez te trupy bo teraz trochę się nasila. Dodatkowo z jelitami dramat, bo jadłam tartę że smazonyni pieczarkami i mam skrety...nie mogę już rozróżnić czy to skurcz macicy czy jelit:/ jak do jutra nie przejdzie to się przejade na IP.
Echhh ciężka ta końcówka...
Mam czterolatke, która nie do końca rozumie to, że muszę leżeć. Chciałaby na rower, na plac zabaw, a matka niestety nie daje rady :/ jedź na ip, lepiej skontrolować...
 
Mam czterolatke, która nie do końca rozumie to, że muszę leżeć. Chciałaby na rower, na plac zabaw, a matka niestety nie daje rady :/ jedź na ip, lepiej skontrolować...
Przechodzi, skurcze rzadsze, więc podejrzewam,że tak odreagowuje stres... już raz tak miałam. A widzisz, ja mam 3latka w domu, tzn chodzi do przedszkola, jak chory czy coś innego to w domu jest...No i też lekko nie jest wtedy. Ale damy rade, musimy!!!
 
reklama
Do góry