reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

No właśnie mi lekarz nigdy w centylach nie podawał, tylko w tygodniach. A tabele znam, ale zawsze mnie zastanawia, czy to centyle np dla 30+0, czy 30+6 [emoji14]
Kochana,a jak się czujesz po obklejaniu tejpami? Szyjka sie trzyma? Więcej możesz robić? Mi dziś mąż obkleil, zobaczymy jak to będzie u mnie funkcjonowało.
 
reklama
Kochana,a jak się czujesz po obklejaniu tejpami? Szyjka sie trzyma? Więcej możesz robić? Mi dziś mąż obkleil, zobaczymy jak to będzie u mnie funkcjonowało.
Niestety w czwartek wylądowałam w szpitalu na obserwacji, musiałam wszystko poodklejac. Było łatwiej i stanowczo mniej bolało, ale niestety :/
 
Cześć Dziewczyny! :)
Wczoraj miałam wizytę kontrolną, mialam się odezwać ale mamy gości od wczoraj i nie było kiedy...
W każdym razie mam na szczęście dobre wieści :D szyjka bez zmian 5mm, szew trzyma, z małym tez wszystko okej :)
Nie muszę już robić zastrzykow z clexane i mam powoli zacząć się ruszać :)
Kolejną wizytę mam za dwa tygodnie 07.07 i wtedy zdecydujemy kiedy ściągamy szew ale wstępnie 16.07 lub 23.07
07.07 mam mieć też pobrane wszystkie posiewy i zrobione badania do porodu.
@Menia2018 Ty chyba pytałaś o to rozpieranie w podbrzuszu, pytałam o to Pani doktor i powiedziała że to na tym etapie ciąży normalne także możesz być spokojna;)
 
A mi dodatkowo od tego leżenia zaparcia złapały:|mimo diety bogatej w błonnik. Macie jakieś rady?
lactulose MIP, żadna inna 3razy dziennie po lyżce, po 2-3dniach 2 razy dziennie a później zmniejszyć do 1 dziennie. Równolegle jeść jabłka, kiwi, truskawki. Odstawić calkowicie białe pieczywo jeżeli sie je i ograniczyć smażone potrawy lub zrezygnować całkiem. Jogurt naturalny + siemię lniane i to co najważniejsze bardzo dużo pić wody. Powidzenia i żeby szybko przeszło..wspolczuje to moja zmora..:/
 
Ja po wizycie. Aktualnie 29tc+6d. Szew od 13 tygodni ale co najważniejsze się trzyma na poziomie 19-20mm. Wskazań do założenia dodatkowo pessaru brak;)
Dziś miałam apogeum bo po załatwieniu krew sie pokazała i piecze odbyt,w tej ciąży to wszystkie dolegliwości mnie spotkają.

Mi krew i ból pojawiły się już w 20tc. Wtedy zaczęłam pić laktuloza 2-3 dni po 3 dawki tak aby zatwierdzenia minęło, dodatkowo przez tydzień podleczyłam hemoroidy czopkami( nie pamiętam teraz nazwy). Po tygodniu było już bez problemu. Rano zawsze na czczo piję laktuloze 15ml i tak od 10 tyg...krwawienia nie wracają. Jeśli zdarzy mi się od 2 dni nie być w toalecie to 3 dnia rano laktuloza potem tylko jedzenie "prokibelkowe";) dziś np. Activia + owoce a później kawa. Efekt był dosc szybki. Generalnie jesli do obiadu nie uda się odwiedzić toalety to przed jedzeniem znowu laktuloza -3 razy w ciągu dnia można brać.
 
Cześć Dziewczyny! :)
Wczoraj miałam wizytę kontrolną, mialam się odezwać ale mamy gości od wczoraj i nie było kiedy...
W każdym razie mam na szczęście dobre wieści :D szyjka bez zmian 5mm, szew trzyma, z małym tez wszystko okej :)
Nie muszę już robić zastrzykow z clexane i mam powoli zacząć się ruszać :)
Kolejną wizytę mam za dwa tygodnie 07.07 i wtedy zdecydujemy kiedy ściągamy szew ale wstępnie 16.07 lub 23.07
07.07 mam mieć też pobrane wszystkie posiewy i zrobione badania do porodu.
@Menia2018 Ty chyba pytałaś o to rozpieranie w podbrzuszu, pytałam o to Pani doktor i powiedziała że to na tym etapie ciąży normalne także możesz być spokojna;)
no widzisz to super wieści!!! Teraz to już też cos wiesz kiedy co i jak:) Szyjka jak trzyma to extra, mimo swojej krótkości popatrz szew i pessar spełniają swoje zadanie:) Po mału mozesz zacząć sie ruszać jak Ci dr tak powiedział, ja teraz próbuje troche..i nie daje rady:/ jakbym nigdy nic nie robiła..kompletnie brak mi sił..moze gdybym sie skatowala..na zasadzie ostrych ćwiczeń to by cos to dalo..ale przecież aż tak nie można tym bardziej, że jeszcze tydzień to w ogóle na spokojnie ze wszystkim..
 
Dziś miałam apogeum bo po załatwieniu krew sie pokazała i piecze odbyt,w tej ciąży to wszystkie dolegliwości mnie spotkają.
kurcze..to jak piecze to mogą robić się hemoroidy..ja obecnie caly czas lecze hemoroidy bez przerwy..i to nie ma takich efektów jakbym chciała. Jakbyś miala hemoroidy to mozesz brać praktycznie caly czas czopki proctoglyvenol i krem. 2 razy dziennie rano i wieczorem po dokładnym umyciu odbytu. Jezeli sa bardziej dokuczliwe to posterisan tak samo dawkować. Byłam z tym problemem juz wszedzie i każdy lekarz mi mowił, że praktycznie wszystko można używać na hemoroidy. Leczenie na fest to dopiero po ciąży. Nie powinno sie uzywac lekow na hemoroidy tylko na początku ciąży ale i to nie jest wykluczone jezeli sa stany zapalne tych guzków..
 
Js tez chciałbym już wstać ale właśnie zawsze mi twardnieje brzuch i kładę sie z powrotem.... Ale tak to ja nigdy nie wstanę! Czyli rozumiem ze pomimo twardego brzucha chodziłas nadak i w końcu to minęło ?

Twardniał właśnie w 22 tc jak szyjka się skracała, i kiedy się położyłam cały czas skupiałam się na wszystkim wszystko czułam milon razy mocniej i oczywiście dużo sobie wkręcalam ( jak sobie przypomnę niektóre haha:-D:-D ) w 36 jak zdjęli szew leżałam już do końca w szpitalu pierwsze dni bałam się wstać niby chcialam urodzić ale przyzwyczaiłam się że leżę i tak ma być że aż dziwnie było mi normalnie funkcjonować :unsure: miałam tak słabe miesnie, że problemem było wejście na fotel do badania :/ nogi jak z waty :o jakoś pomału doszło do mnie że już jesteśmy bezpieczne i się zaczęło :-D długie gorące prysznice , jadłam wszystko ( w ciąży bałam się np kfc czy pizzy bo moje jelita sobie średnio radziły leżąc i bałam się że od tego twardniał mi brzuch) schody, spacery bałam się że jak będę taka słaba będzie mi ciężko urodzić i zaszkodzę tym maluszkowi , i od tego momentu wszystko przeszło gdyby nie to że brzuch był duży to bym go nie czuła na dole wszystko zamknięte ani pół skurczu :-D:-D
Niby mówią że jak słaba szyjka to i poród szybki mi zajął 34 godziny , może to przez leżenie , nie wiem ale gdybym była słaba jak zaraz po wstaniu było by na pewno dużo gorzej:oops:
 
Niestety w czwartek wylądowałam w szpitalu na obserwacji, musiałam wszystko poodklejac. Było łatwiej i stanowczo mniej bolało, ale niestety :/
O widzisz,ale wszystko ok u Ciebie? Wogole który tc u Ciebie? Jak szyjka?

Cześć Dziewczyny! :)
Wczoraj miałam wizytę kontrolną, mialam się odezwać ale mamy gości od wczoraj i nie było kiedy...
W każdym razie mam na szczęście dobre wieści :D szyjka bez zmian 5mm, szew trzyma, z małym tez wszystko okej :)
Nie muszę już robić zastrzykow z clexane i mam powoli zacząć się ruszać :)
Kolejną wizytę mam za dwa tygodnie 07.07 i wtedy zdecydujemy kiedy ściągamy szew ale wstępnie 16.07 lub 23.07
07.07 mam mieć też pobrane wszystkie posiewy i zrobione badania do porodu.
@Menia2018 Ty chyba pytałaś o to rozpieranie w podbrzuszu, pytałam o to Pani doktor i powiedziała że to na tym etapie ciąży normalne także możesz być spokojna;)
O widzisz, to suuuuuuuper, bardzo się ciesze:) i już powoli możesz chodzić? Ekstra!!! Moja szyjka się trochę skraca, ale jestem dobrej myśli. Muszę byc:)
 
reklama
Cześć Dziewczyny! :)
Wczoraj miałam wizytę kontrolną, mialam się odezwać ale mamy gości od wczoraj i nie było kiedy...
W każdym razie mam na szczęście dobre wieści :D szyjka bez zmian 5mm, szew trzyma, z małym tez wszystko okej :)
Nie muszę już robić zastrzykow z clexane i mam powoli zacząć się ruszać :)
Kolejną wizytę mam za dwa tygodnie 07.07 i wtedy zdecydujemy kiedy ściągamy szew ale wstępnie 16.07 lub 23.07
07.07 mam mieć też pobrane wszystkie posiewy i zrobione badania do porodu.
@Menia2018 Ty chyba pytałaś o to rozpieranie w podbrzuszu, pytałam o to Pani doktor i powiedziała że to na tym etapie ciąży normalne także możesz być spokojna;)
Dziękuję
 
Do góry