reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Ja dostałam jedna kroplowkę z przeciwbólowym i jedną z czymś nawadniajacym. Nie czułam żadnego bólu podbrzusza po zabiegu i plamienie trwało z 2-3 dni.
 
reklama
A jakie to komplikacje wystąpiły ?

Poronienie zagrażające. To był przełom 13/14 tygodnia i wystapily bolesne, intensywne skurcze. Szwy podraznily szyjke a że to ciało obce to tak zareagował mój organizm. Udało się je wtedy wyciszyć lekami-kroplowki i zastrzyki. Więcej się nie powtórzyło.
 
Poronienie zagrażające. To był przełom 13/14 tygodnia i wystapily bolesne, intensywne skurcze. Szwy podraznily szyjke a że to ciało obce to tak zareagował mój organizm. Udało się je wtedy wyciszyć lekami-kroplowki i zastrzyki. Więcej się nie powtórzyło.

Całe szczęście wszystko w porządku !
 
Miałam badanie i wypisują mnie do domu :) Moja magiczna szyjka się trochę podniosła i nie ma naporu na szew, więc nie muszą go zdejmować jeszcze. W przyszłym tygodniu pójdę na wizytę do lekarza to już pewnie będziemy się umawiac na zdjęcie i ewentualnie poród
 
Miałam badanie i wypisują mnie do domu :) Moja magiczna szyjka się trochę podniosła i nie ma naporu na szew, więc nie muszą go zdejmować jeszcze. W przyszłym tygodniu pójdę na wizytę do lekarza to już pewnie będziemy się umawiac na zdjęcie i ewentualnie poród
Super że już do domku wypuszczają u mnie jeszcze nie ma wyników posiewu jak bedzie dobry to dopiero w piatek usg i jak z szyjka nic sie nie bedzie dzialo to do domku
 
A ile po założeniu szwu lezałyscie jeszcze na obserwacji ? Czyli leki przeciwbólowe po tym zabiegu sa konieczne tak ?

Ja leżałam 4 dni po zabiegu ale miałam podwyższone crp. Z tego co pamiętam to bez komplikacji 2 dni trzymają. Jedyny przeciwbólowy podano mi na sali pozabiegowej. Potem nie było potrzeby.
 
Dwa razy miałam zakładane szwy w znieczuleniu zewnątrzoponowym, zabieg krótki, bezbolesny. U mnie w szpitalu zakładają cewnik i po 24h ściągają, w tym czasie trzeba leżeć. Może wystąpić krwawienie, u mnie nie było tragedii, po tej dobie już było wszystko ok. Po zabiegu leki przeciwbólowe i przeciwskurczowe w kroplówce dostawałam. Jak coś, to pytaj, może jeszcze sobie coś przypomnę ;)
Potwierdzam wszystko co napisała Dorotea
 
A ile po założeniu szwu lezałyscie jeszcze na obserwacji ? Czyli leki przeciwbólowe po tym zabiegu sa konieczne tak ?
Ja nie bralam zadnych lekow przeciwbolowych i nic mnie nie bolalo. Szew zakladali we wtorek w znieczuleniu w kregoslup od pasa w dol, takze jak na cesarke, i wypuscili mnie w czwartek
 
reklama
Poronienie zagrażające. To był przełom 13/14 tygodnia i wystapily bolesne, intensywne skurcze. Szwy podraznily szyjke a że to ciało obce to tak zareagował mój organizm. Udało się je wtedy wyciszyć lekami-kroplowki i zastrzyki. Więcej się nie powtórzyło.
U mnie tez wystapily czestsze twardnienia brzucha i przed i po zabiegu bylam podlaczona do magnezu w pompie
 
Do góry