reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

@Mikasa7,
Ja jednak wolę aplikator, jakiś sterylniejszy mi się wydaje, zawsze przed i po aplikacji porządnie go myje więc raczej nie powinnam sobie nic zapodac do środka :p a z palcem to różnie bywa jakoś nie mam zaufania , tym bardziej że noszę dłuższe paznokcie...
Jeżeli chodzino szpital to TAAAK!!!:D w końcu wczoraj mnie wypuścili!!!
Mialam badanie wziernikiem i palpacyjnie , szyjka się nie skrocila a wręcz wydluzyla :wink: Pani doktor powiedziała że jest lepsza i dobrze uformowana, szew trzyma, pessar też. Dostalam dwie dawki Celestron, mam brać luteine 2x200 i 2× w tygodniu macmirror, dodatkowo doustnie probiotyk albo Lacibios Femina albo Provag, 3x dziennie no spe forte i 3 x 2 magne B6 forte, poza tym oszczędzający tryb życia ale bez reżimu łóżkowego, wręcz przeciwnie mam wstawać do toalety, na jedzenie , przynajmniej raz dziennie prysznic i do tego dostalam pozwolenie na 30 minut spaceru dziennie :szok: same dobre wieści poki co :-) :)
Super, że takie dobre wieści. Zabawne, że po tak długim leżeniu pozwolenie na 30 min spaceru dziennie wywołuje szok i niedowierzanie. Bierz leki i słuchaj lekarza a na pewno będzie dobrze
 
reklama
Ja mialam zakladany pessar w szpitalu i tak trzeba go samemu kupić w aptece, koszt to około 170 zł.
Są 3 rozmiary pessara ale w przypadku niewydolności szyjki zakłada się pessar położniczy numer 2.
W szpitalu też Ci na pewno jeszcze o tym jaki masz rozmiar kupić powiedzą;)
Dzięki za info. Ja czekam na obchód, teraz jestem w takim zawieszeniu. Tutaj lekarze nie chcą za dużo mówić, nawet jak prubuje "ciągnąć za język" także nie wiem czy czegoś się dowiem. Czekamy na wynik posiewu-pobrali we wtorek to nie wiem czy dziś będą wyniki. Trochę się boję, że odeślą do domu z przysłowiowym kwitkiem i każą się udać do lekarza prowadzącego, a wizyta dopiero 11 maja, to jeszcze się może coś przyplątać.
 
Dzięki za info. Ja czekam na obchód, teraz jestem w takim zawieszeniu. Tutaj lekarze nie chcą za dużo mówić, nawet jak prubuje "ciągnąć za język" także nie wiem czy czegoś się dowiem. Czekamy na wynik posiewu-pobrali we wtorek to nie wiem czy dziś będą wyniki. Trochę się boję, że odeślą do domu z przysłowiowym kwitkiem i każą się udać do lekarza prowadzącego, a wizyta dopiero 11 maja, to jeszcze się może coś przyplątać.
W tym szpitalu w którym teraz byłam też tylko jeden lekarz był decyzyjny reszta jak pytałam nic nie chciała mówić i to jest mega irytujące...a czekanie w niewiedzy już w ogóle!
Co do posiewu jeżeli jest jalowy wynik powinien być w ciągu 3 dni, jeżeli coś urośnie to czas oczekiwania się wydluza ponieważ sprawdzają na jakie antybiotyki dana bakteria/grzyb jest wrażliwa.
Badz dobrej myśli! ☺
 
@Mikasa7,
Ja jednak wolę aplikator, jakiś sterylniejszy mi się wydaje, zawsze przed i po aplikacji porządnie go myje więc raczej nie powinnam sobie nic zapodac do środka :p a z palcem to różnie bywa jakoś nie mam zaufania , tym bardziej że noszę dłuższe paznokcie...
Jeżeli chodzino szpital to TAAAK!!!:D w końcu wczoraj mnie wypuścili!!!
Mialam badanie wziernikiem i palpacyjnie , szyjka się nie skrocila a wręcz wydluzyla :wink: Pani doktor powiedziała że jest lepsza i dobrze uformowana, szew trzyma, pessar też. Dostalam dwie dawki Celestron, mam brać luteine 2x200 i 2× w tygodniu macmirror, dodatkowo doustnie probiotyk albo Lacibios Femina albo Provag, 3x dziennie no spe forte i 3 x 2 magne B6 forte, poza tym oszczędzający tryb życia ale bez reżimu łóżkowego, wręcz przeciwnie mam wstawać do toalety, na jedzenie , przynajmniej raz dziennie prysznic i do tego dostalam pozwolenie na 30 minut spaceru dziennie :szok: same dobre wieści poki co :-) :)
Bsrdzo sie ciesze czytajac z rana tak dobre wiesci:) napawaja optymizmem:)
Moze tez jeszcze do konca lipca beda dane mi jakies spacery:D
Poki co patrze na wiek ciazowy, z miesiaczki 24+2,ale z usg skonczony 25tc:D biometria tez odpowiada ciagle wiekowi z usg, nawet lekarz mi w karte ciazy taki wpisal ostatnio... wiec zawsze kilka dni do przodu,hehe:)
 
W tym szpitalu w którym teraz byłam też tylko jeden lekarz był decyzyjny reszta jak pytałam nic nie chciała mówić i to jest mega irytujące...a czekanie w niewiedzy już w ogóle!
Co do posiewu jeżeli jest jalowy wynik powinien być w ciągu 3 dni, jeżeli coś urośnie to czas oczekiwania się wydluza ponieważ sprawdzają na jakie antybiotyki dana bakteria/grzyb jest wrażliwa.
Badz dobrej myśli! ☺
Dzięki, staram się ale czasem jest te "mniej dobre" same człowieka nachodzą
 
reklama
Staś waży 1360 gramów i przybrał 500 g w 3 tygodnie. Ja za to niecały kilogram na plusie :)
Ryzyka przedwczesnego porodu praktycznie nie ma, bo szwy trzymają, a że są dwa to nawet jak jeden spełznie to będzie trzymał drugi. Planowo szwy ściągamy w 38 tygodniu, w gabinecie mojego lekarza. Dopiero jak się nie uda to do szpitala. Po pół roku szwy mogą być wzrośniete i samo ich usuwanie bolesne. Dobrze, że już wiem to się przygotuję psychicznie ;)
Dotychczasowa aktywność nie zaszkodziła, więc nic nie muszę zmieniać w trybie życia :)
 
Do góry