reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

Staś waży 1360 gramów i przybrał 500 g w 3 tygodnie. Ja za to niecały kilogram na plusie :)
Ryzyka przedwczesnego porodu praktycznie nie ma, bo szwy trzymają, a że są dwa to nawet jak jeden spełznie to będzie trzymał drugi. Planowo szwy ściągamy w 38 tygodniu, w gabinecie mojego lekarza. Dopiero jak się nie uda to do szpitala. Po pół roku szwy mogą być wzrośniete i samo ich usuwanie bolesne. Dobrze, że już wiem to się przygotuję psychicznie ;)
Dotychczasowa aktywność nie zaszkodziła, więc nic nie muszę zmieniać w trybie życia :)
Super wiadomości !! Teraz dzieciaczki będą rosły jak na drożdżach ;)
 
reklama
Staś waży 1360 gramów i przybrał 500 g w 3 tygodnie. Ja za to niecały kilogram na plusie :)
Ryzyka przedwczesnego porodu praktycznie nie ma, bo szwy trzymają, a że są dwa to nawet jak jeden spełznie to będzie trzymał drugi. Planowo szwy ściągamy w 38 tygodniu, w gabinecie mojego lekarza. Dopiero jak się nie uda to do szpitala. Po pół roku szwy mogą być wzrośniete i samo ich usuwanie bolesne. Dobrze, że już wiem to się przygotuję psychicznie ;)
Dotychczasowa aktywność nie zaszkodziła, więc nic nie muszę zmieniać w trybie życia :)
No to pieknie,oby tak dalej:) pozytywne wiadomosci napawaja nas nadzieja:) rosnijcie zdrowo
 
Staś waży 1360 gramów i przybrał 500 g w 3 tygodnie. Ja za to niecały kilogram na plusie :)
Ryzyka przedwczesnego porodu praktycznie nie ma, bo szwy trzymają, a że są dwa to nawet jak jeden spełznie to będzie trzymał drugi. Planowo szwy ściągamy w 38 tygodniu, w gabinecie mojego lekarza. Dopiero jak się nie uda to do szpitala. Po pół roku szwy mogą być wzrośniete i samo ich usuwanie bolesne. Dobrze, że już wiem to się przygotuję psychicznie ;)
Dotychczasowa aktywność nie zaszkodziła, więc nic nie muszę zmieniać w trybie życia :)
Pięknie! Super informacje! Nie wiedziałam, że można mieć dwa szwy. Co więcej, każdy zawsze mówil o spełzaniu szwu a nie wzrastaniu. To ile długości ma teraz Twoja szyjka?
 
Cześć dziewczyny, chciałabym dołączyć do wątku. Jestem juz po 3 wizytach w szpitalu. Mam problem z szyjka, od 19 tc ciągle się skraca i wydłuża. W 19 tc 22 mm, 20 tc 28mm, 26 tc 22 mm 27 tc 14 mm i założenie szwu, 28 tc 20 mm, 29 tc 8-12 mm, obecnie 31 tc 20 mm. Oczywiście leżę od 19 tc. Nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego tak się dzieje mimo iż cały czas leżę. W 29 tc byłam w szpitalu z podłączona pompa na skurcze, lekarze mówili aby wytrwać do 32 tyg to będzie już dobrze, więc leżę i liczę ze będzie ok. Szyjka wydłużyla się od pobytu w szpitalu. Lekarz mówi, ze jest stabilnie. Wizyty co tydzień.
 
Dzisisj od lekarza uslyszalam ze obwod brzuszka jest o dwa tygodnie mniejszy i musimy to kontrolować czy nie ma hipotrofi. Jak mały będzie źle przybieral to czeka mnie wizyta w szpitalu. Ale przepływy wyszły bardzo dobre. Czy któraś miała podobną sytuację albo słyszała o czymś takim?
 
Cześć dziewczyny, chciałabym dołączyć do wątku. Jestem juz po 3 wizytach w szpitalu. Mam problem z szyjka, od 19 tc ciągle się skraca i wydłuża. W 19 tc 22 mm, 20 tc 28mm, 26 tc 22 mm 27 tc 14 mm i założenie szwu, 28 tc 20 mm, 29 tc 8-12 mm, obecnie 31 tc 20 mm. Oczywiście leżę od 19 tc. Nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego tak się dzieje mimo iż cały czas leżę. W 29 tc byłam w szpitalu z podłączona pompa na skurcze, lekarze mówili aby wytrwać do 32 tyg to będzie już dobrze, więc leżę i liczę ze będzie ok. Szyjka wydłużyla się od pobytu w szpitalu. Lekarz mówi, ze jest stabilnie. Wizyty co tydzień.
Hej! Już u Ciebie 31tc, więc do 32 coraz blizej, na pewno dotrwasz, a potem już raz dwa 34 i 38. :) Jak do tej pory dałaś radę to sądzę, że uda Ci się dociągnąć do końca. :) Od 19tc to kawał czasu. ;)
 
Dzisisj od lekarza uslyszalam ze obwod brzuszka jest o dwa tygodnie mniejszy i musimy to kontrolować czy nie ma hipotrofi. Jak mały będzie źle przybieral to czeka mnie wizyta w szpitalu. Ale przepływy wyszły bardzo dobre. Czy któraś miała podobną sytuację albo słyszała o czymś takim?
Ponoć do 2 tygodni różnicy między wymiarami to norma, tak mówiły dziewczyny tutaj. Może w tym tygodniu po prostu szybciej urosła głową? Jakie wymiary miałaś ostatnio? Też odbiegaly?
 
reklama
Cześć dziewczyny, chciałabym dołączyć do wątku. Jestem juz po 3 wizytach w szpitalu. Mam problem z szyjka, od 19 tc ciągle się skraca i wydłuża. W 19 tc 22 mm, 20 tc 28mm, 26 tc 22 mm 27 tc 14 mm i założenie szwu, 28 tc 20 mm, 29 tc 8-12 mm, obecnie 31 tc 20 mm. Oczywiście leżę od 19 tc. Nikt nie potrafi powiedzieć dlaczego tak się dzieje mimo iż cały czas leżę. W 29 tc byłam w szpitalu z podłączona pompa na skurcze, lekarze mówili aby wytrwać do 32 tyg to będzie już dobrze, więc leżę i liczę ze będzie ok. Szyjka wydłużyla się od pobytu w szpitalu. Lekarz mówi, ze jest stabilnie. Wizyty co tydzień.
Hej 31 tydzień to już ładny wynik :) dużo przeszłaś ,ja też id 18 tygidnia szyjka 2,4 i w 20 tyg pessar ,obecnie 30+2 i też odliczam dni do 32 tygodnia ! Która to twoja ciąża ?
 
Do góry