reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Hej dziewczyny. Ja wyszlam ze szpitala z ostatniego hamowania skurczy. Mala ma sie dobrze. Dziś 35+5 mala wazy 2380. Lekarka podczas usg w szpitalu powiedziała ze lozysko ma 3-stopien dojrzalosci, widoczne zwapnienia ale przepływy dobre. Dala mi do myslenia tym, a tym samym martwienia.7.05 ide na zdjęcie pessara, moj gin niestety nie robi przepływów. Chyba kupie sobie detektor tętna lub bede jezdzic na ktg.
Hej, u Ciebie już ostatnia prosta 8 dni i ciąża donoszona :) także możesz odetchnąć z ulgą ;)
 
Patka010890, i jak tam, wypuscili Cie ze szpitala?
@Mikasa7,
Ja jednak wolę aplikator, jakiś sterylniejszy mi się wydaje, zawsze przed i po aplikacji porządnie go myje więc raczej nie powinnam sobie nic zapodac do środka :p a z palcem to różnie bywa jakoś nie mam zaufania , tym bardziej że noszę dłuższe paznokcie...
Jeżeli chodzino szpital to TAAAK!!!:D w końcu wczoraj mnie wypuścili!!!
Mialam badanie wziernikiem i palpacyjnie , szyjka się nie skrocila a wręcz wydluzyla :wink: Pani doktor powiedziała że jest lepsza i dobrze uformowana, szew trzyma, pessar też. Dostalam dwie dawki Celestron, mam brać luteine 2x200 i 2× w tygodniu macmirror, dodatkowo doustnie probiotyk albo Lacibios Femina albo Provag, 3x dziennie no spe forte i 3 x 2 magne B6 forte, poza tym oszczędzający tryb życia ale bez reżimu łóżkowego, wręcz przeciwnie mam wstawać do toalety, na jedzenie , przynajmniej raz dziennie prysznic i do tego dostalam pozwolenie na 30 minut spaceru dziennie :szok: same dobre wieści poki co :-) :)
 
Hej kobitki, ja aplikuje luteinę dopochwową 2x1 i robie to palcem, boje się, że tym aplikatorem mogłabym zrobić sobie i dzidzi krzywdę. Tak nawiasem mówiąc w szpitalu odstawili mi wszystkie leki, mam brać tylko tą luteinę. Trochę mnie to dziwi, że nawet nospy nie co by wyciszyć ewentualne skurcze, mam nadzieję, że wiedzą co robią. Czy któraś się orientuje czy jeśli pesar zakładają podczas pobytu w szpitalu to trzeba za niego dodatkowo zapłacić?
Ja mialam zakladany pessar w szpitalu i tak trzeba go samemu kupić w aptece, koszt to około 170 zł.
Są 3 rozmiary pessara ale w przypadku niewydolności szyjki zakłada się pessar położniczy numer 2.
W szpitalu też Ci na pewno jeszcze o tym jaki masz rozmiar kupić powiedzą;)
 
Ja mialam zakladany pessar w szpitalu i tak trzeba go samemu kupić w aptece, koszt to około 170 zł.
Są 3 rozmiary pessara ale w przypadku niewydolności szyjki zakłada się pessar położniczy numer 2.
W szpitalu też Ci na pewno jeszcze o tym jaki masz rozmiar kupić powiedzą;)
@Isei dodam że trzeba się dowiedzieć w które aptece pessar jest dostępny w sprzedaży bo na pewno nie w każdej, mi to popowiedzieli w szpitalu.
 
reklama
Hej dziewczyny. Ja wyszlam ze szpitala z ostatniego hamowania skurczy. Mala ma sie dobrze. Dziś 35+5 mala wazy 2380. Lekarka podczas usg w szpitalu powiedziała ze lozysko ma 3-stopien dojrzalosci, widoczne zwapnienia ale przepływy dobre. Dala mi do myslenia tym, a tym samym martwienia.7.05 ide na zdjęcie pessara, moj gin niestety nie robi przepływów. Chyba kupie sobie detektor tętna lub bede jezdzic na ktg.
35+5to już pięknie, ja na razie marzę o 30. Nie martw się łożyskiem przepływy są dobre musi być dobrze, jeszcze do 40 dojdziesz
 
Do góry