reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dzisisj od lekarza uslyszalam ze obwod brzuszka jest o dwa tygodnie mniejszy i musimy to kontrolować czy nie ma hipotrofi. Jak mały będzie źle przybieral to czeka mnie wizyta w szpitalu. Ale przepływy wyszły bardzo dobre. Czy któraś miała podobną sytuację albo słyszała o czymś takim?
Ale +/- dwa tyg to chyba normalne ?
 
Ponoć do 2 tygodni różnicy między wymiarami to norma, tak mówiły dziewczyny tutaj. Może w tym tygodniu po prostu szybciej urosła głową? Jakie wymiary miałaś ostatnio? Też odbiegaly?
Ja też słyszałam, że to norma i wymiary mogą się różnić o dwa tyg. U mnie tez bywa różnie. Raz szybciej jedna część za chwilę inna.
 
Ja sie wlasnie dowiedzialam,ze syn mpjej siostry ma rumien zakazany...a widzielismy sie z nimi czesto, w okresie największego zarazania tez...a moj syn ma cos bardziej czerwone policzki i rece tez mocniej wysypane(zawsze ma, bo alergik,a teraz jakby mocniej)... a ponoc to grozna choroba w ciazy... tym bardziej,ze mojemu synowi ostatnio skorki od winogron z buzi wyjadalam...
 
Hej 31 tydzień to już ładny wynik :) dużo przeszłaś ,ja też id 18 tygidnia szyjka 2,4 i w 20 tyg pessar ,obecnie 30+2 i też odliczam dni do 32 tygodnia ! Która to twoja ciąża ?
To moja pierwsza ciąża. Długo wyczekana, bo kilka lat się staraliśmy a gdy odpuscilismy okazało się, że jestem w ciąży :) A ile obecnie ma twoja szyjka ? Czy musisz leżeć? Czy wystarczy, że się oszczędzasz?
 
Ja sie wlasnie dowiedzialam,ze syn mpjej siostry ma rumien zakazany...a widzielismy sie z nimi czesto, w okresie największego zarazania tez...a moj syn ma cos bardziej czerwone policzki i rece tez mocniej wysypane(zawsze ma, bo alergik,a teraz jakby mocniej)... a ponoc to grozna choroba w ciazy... tym bardziej,ze mojemu synowi ostatnio skorki od winogron z buzi wyjadalam...
O matko, co to za choroba? Nie znam. Może zadzwoń do swojego ginekologa, może możesz wziąć jakieś leki szybko na to?
 
Ja sie wlasnie dowiedzialam,ze syn mpjej siostry ma rumien zakazany...a widzielismy sie z nimi czesto, w okresie największego zarazania tez...a moj syn ma cos bardziej czerwone policzki i rece tez mocniej wysypane(zawsze ma, bo alergik,a teraz jakby mocniej)... a ponoc to grozna choroba w ciazy... tym bardziej,ze mojemu synowi ostatnio skorki od winogron z buzi wyjadalam...
Który tydzień u Ciebie ? Podobno dorośli często mają przeciwciała i trudno sie zarazić od dziecka , k
 
reklama
To moja pierwsza ciąża. Długo wyczekana, bo kilka lat się staraliśmy a gdy odpuscilismy okazało się, że jestem w ciąży :) A ile obecnie ma twoja szyjka ? Czy musisz leżeć? Czy wystarczy, że się oszczędzasz?
Ja od końca stycznia szyjka 2,4 tak było też w marcu
Później pod koniec marca byłam w szpitalu na cukrzycę i tam lekarz stwierdził że szyjka zamknięta ale przepuszcza na opuszek z zewnątrz ( po czym dodał że u wielorodki to normalne ,to moja druga ciąża pierwszy poród w 36 tyg i też taka zagrożona od 19 tyg )i tak się boje,też dziękuję za każdy dzień ! Leże ile mogę ale...mam w domu 3 latka bardzo energicznego ;( trzeba zrobić śniadanie obiad kolacja siku kupka i między czasie się trochę pobawić ,na rodzinne mogę jedynie delikatnie liczyć ,mąż ogarnia zakupy
 
Do góry