reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
I jak założyli Ci szew to moglas chociaż cos robić?czy tez tylko leżenie?
Te pierwsze dni lezalam w większości,ale mam dwójkę dzieci, więc tak do końca też się nie da. Z resztą nie chciałabym. Potem już robiłam wszystko w domu normalnie, poza zakupami i długimi spacerami.
Ja mam porównanie z pessarem z poprzedniej ciąży i ze szwem - u mnie McDonalda jest chyba lepiej. Tzn. od kwietnia szyjka praktycznie się za wiele nie zmienila! No i skurcze się bardzo uspokoily, choć to trwało stopniowo.
Niestety doświadczeń z ciąży bliźniaczej nie mam. Nie znam też nikogo, kto by miał.
Przed założeniem szwu musiałam podpisać zgody, na znieczulenie ogólne i ze wiem,że zabieg może spowodować pęknięcie błon plodowych lub wyzwolić czynność skurczowa macicy. Także ja rozumiem obawy Twojego lekarza .
Ale mam nadzieję,że będzie dobrze!
 
Jestem po wizycie. Szyjka z 27mm powróciła do około 35 mm, czyli super. Odpoczywanie, leżenie (nie cały czas) luteina i magnez pomogły. Brzuch nadal mi twardnieje, ale mam wrażenie że trochę mniej. Dzięki dziewczyny za wsparcie. Następna wizyta za 3 tygodnie
 
Widzę że prawie same dobre wieści z wizyt :) super :) może u mnie też już będzie ok ! Dziewczyny a ciąże kiedy uznaje się za donoszona ? W 37+0 czy 38+0 ?

hchylhb820bsn4sa.png
 
Chyba w 38 jest donoszona :) super ze takie wiadomości.. ja tez duzo leżę odpoczywam chociaz dzis pojechalam z mezem do tesco nakupowac smoczki pampersy oby wszystko było ok, wizyta za tydzien :)
 
reklama
Jestem po wizycie. Szyjka z 27mm powróciła do około 35 mm, czyli super. Odpoczywanie, leżenie (nie cały czas) luteina i magnez pomogły. Brzuch nadal mi twardnieje, ale mam wrażenie że trochę mniej. Dzięki dziewczyny za wsparcie. Następna wizyta za 3 tygodnie
A mówią i piszą, ze szyjka niby się nie wydluży a u Ciebie proszę wydłużyła sięTo super:-)
 
Do góry