reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ból i twardnienie brzucha, skracanie się szyjki macicy, skurcze

reklama
Dziewczyny czy Wasze malenstwa rowniez maja czkawke? Moj synus dzis juz 2i raz.
Opiszcie mi prosze jak wygladaja te skurcze, czy wtedy brzuch twardnieje?
Dzis calkiem niedawno mialam takie 3 ukucia doslownie po sekundzie? Juz kiedys to czulam. Nie wiem czy to skurcz, czy maly kopie bo brzuch jest miekki przy tym?
 
Justys_FF , witamy :)
Tu same takie jak ty, leżące i z problemami :) Ja akurat nie z powodu szyjki ale tez mam problemy od początku ciazy, od 5 tc leżałam bardzo dużo, a od 15 tc to już leze prawie całymi dniami.:)
A czemu ty leżałam od początku ciazy?
 
Justyna 33.84
Moja ma codziennie czkawkę :)
Skurcze to nie są ukłucia. Jeśli brzuch jest miękki to nie ma skurczy. W momencie skurczu brzuch robi sie twardy jak kamień i jest uczucie ciężkości w brzuchu, uczucie kamienia, zwykle to nie boli tylko jest nieprzyjemne, choć może czasem bolec.
Mnie tez czasem kłuje, nie wiem dlaczego...
 
Wcześniej miałam dwie straty 21 tc i 17 tc to 3 lata temu było. Po wielu badaniach nie udało się ustalić czemu tak się stało i że najprawdopodobniej to niewydolność szyjki. Jak się dowiedzialam o tej ciąży lekarz od samego początku kazał prowadzić oszczędny tryb życia, od samego początku jestem ba zwolnieniu a i trochę miałam plamień ( raczej to była brązowa wydzielina niż krew)po zwiększeniu dawki duphasonu się skończyły. I tak sobie poleguję do łazienki wstaję ewentualnie jak nie ma męża zrobić sobie coś do jedzenia albo picie wziąć. A jeszcze dzisiaj byłam na badaniu i się okazało, że szyjka trzyma i jest ok ale z jednej strony szew sie trochę zsunął i lekarz chce poprawić go.
 
Justyna 33.84
Moja ma codziennie czkawkę :)
Skurcze to nie są ukłucia. Jeśli brzuch jest miękki to nie ma skurczy. W momencie skurczu brzuch robi sie twardy jak kamień i jest uczucie ciężkości w brzuchu, uczucie kamienia, zwykle to nie boli tylko jest nieprzyjemne, choć może czasem bolec.
Mnie tez czasem kłuje, nie wiem dlaczego...
Dziekuje za wyjasnienie, to moze cos z szyjka. Znow zmartwienie
 
Wcześniej miałam dwie straty 21 tc i 17 tc to 3 lata temu było. Po wielu badaniach nie udało się ustalić czemu tak się stało i że najprawdopodobniej to niewydolność szyjki. Jak się dowiedzialam o tej ciąży lekarz od samego początku kazał prowadzić oszczędny tryb życia, od samego początku jestem ba zwolnieniu a i trochę miałam plamień ( raczej to była brązowa wydzielina niż krew)po zwiększeniu dawki duphasonu się skończyły. I tak sobie poleguję do łazienki wstaję ewentualnie jak nie ma męża zrobić sobie coś do jedzenia albo picie wziąć. A jeszcze dzisiaj byłam na badaniu i się okazało, że szyjka trzyma i jest ok ale z jednej strony szew sie trochę zsunął i lekarz chce poprawić go.
Justys glowa do gory. Pozytywne naatawienie jest bardzo wazne!
 
Dzięki. Staram się innej opcji nie biorę pod uwagę, chociaż czasem mam gorsze dni. Dobrze, że mam lekarza na którego mogę zawsze liczyć!!
 
Justys_FF
Bardzo Ci współczuje dwóch strat. Jeśli to rzeczywiście przez szyjkę to szew + leżenie to chyba najlepsza opcja. Leżenie nie jest fajne ale da się wytrzymać:) Pomaga to forum, tu każda z nas ma skomplikowana sytuacje wiec dobrze się rozumiemy:)
Ja tez miałam plamienia od początku, a potem inne problemy... i jeszcze trochę tego leżenia mi zostało :(
 
reklama
A ja mam takie pytanie do tych, ktore juz zrodziły, bo mnie to zastanawia ciagle. Czy przed porodem sie zawsze obniza brzuch? Ciagle mnie te ginekolog strasza, ze porod tuz tuz, a ja mam jeszcze brzuch wysoko.
Mi się nie obniżył, a przynajmniej ani lekarz ani ja sama tego nie widziałam (a patrzyłam bo wszyscy o tym mówili!). Tak samo jak nie odeszły mi wody jak w filmach, tylko już na koniec porodu [emoji6]
Cześć dziewczyny, jestem tu nowa całego wątku nie przeczytałam bo jest tego duuuużo Leże odkąd dowiedziałam się, że jestem w ciąży a teraz jestem w 18 tc a 2 tygodnie temu miałam założony szew na szyjkę macicy, jest któraś z Was w podobnej sutuacji co ja??[emoji5]
Witaj, ja też 18 tc [emoji4] i też ciąża leżąca, z resztą jak wszystkie tutaj jesteśmy szyjkowe [emoji2] u mnie szyjka długa ale z rozwarciem, dla odmiany hehe.
Na kiedy masz termin?


Dziewczyny, to teraz ja z pytaniem za sto punktów. Do kiedy dziecko może się obrócić glowkowo? Bo my jeszcze posladkowo i wczoraj lekarz zwrócił na to uwagę...
 
Do góry