reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dziewczyny, czy macie problemy z alergia? Bo u nas chyba jest, albo gluten, albo zoltko, wyglada to jak lekka egzema ... Nadusia ma kilka szortkich, czerwonych, suchych plamek pod kolankami i przy szyi ... I bidulke to swedzi strasznie ... :-(
 
reklama
Justynko u mnie niestety też :( najpierw miał Filip ale przeszło mu, a teraz ma Kacperek. U Nas to chyba gluten jak takie objawy miał Filip to gluten podawałam pier raz w tygodniu potem 2, potem 3 i tak do 7, ale chyba też po prostu zmniejszę ilość glutenu:/ a te szorstkie miejsca smaruje bepantenem i oliwką.
 
walawenderki moje lale nawet nie pisnęły na pobraniu,a były kłute 2razy bo Asi zrobił się skrzep i krew nie nadawała się do badania,a że moja teściowa pracuje w labolatorium to dała nam znać i od nowa,z tym że pomyliły jej się dziewczyny i Julka była niepotrzebnie kłuta drugi raz,aż śmiać mi się chciało,na szczęście dziewczyny tego nie odczuły.
Co do dawania rady to jakoś musimy,nie zawsze jest kolorowo,ale cóż wychowanie dzieci nie jest prostą sprawą i nikt nie mówił,że będzie łatwo,a Ty jak dajesz radę?

Tossa a ile kosztuje mleczko z rosmana?bo jakoś nie mogę się tam wybrać,my obecnie dajemy bebilon pepti i średnio je tolerują,ogólnie chyba się nie najadają
 
walawenderki czy to u Ciebie Laura miała słabszą morfologię?

nie kochana, ja moim powtarzam tak dla swojego spokojnego sumienia. Jesli mnie pamiec nie zawodzi to Monia N u Oskarka miala problemy z wynikami. Monia dobrze pamietam ????
Moje szkraby jak mialy pobierana krew w szpitaliku to trzymaly sie dzielnie. Dzis bylismy w polskim laboratorium i cos im pielegniarka nie podpasowala :crazy:
U mnie jest moj tato w odwiedzinach, wiec mam pomoc, bo maz calymi dniami w pracy. Dziewczyny nie wiem jak Wy ale ja wygladam jak przecinak:-):-):-)
 
Tak,przeleciałam wcześniejsze wpisy i to u MoniN był problem z morfologią.
Ja postanowiłam na jakiś czas przeprowadzić się do teściowej,bo z trójką dzieci nie jest lekko,a tak troche więcej czasu będę mogła poświęcić Gabrysi,póki mąż ma urlop to jesteśmy u siebie.
 
Dziewczyny, czy macie problemy z alergia? Bo u nas chyba jest, albo gluten, albo zoltko, wyglada to jak lekka egzema ... Nadusia ma kilka szortkich, czerwonych, suchych plamek pod kolankami i przy szyi ... I bidulke to swedzi strasznie ... :-(

moj Arek ma atopowe zapalenie skory-tak powiedziala dermatolog, wysyla nas do alergologa ale to moze w przyszlym mcu, wracajac do tematu , Arek mial szorstkie zaczerwienione policzki, wychodzilo czasami na zaczerwienienie na brwiach , uszach, za uszami, na klatce piersiowej , jakies pojedyncze plamki na nozkach raczkach, lydke to az do krwi skubaniec zdrapal,
dermatolog kazala nam przedewszystkim nawilzac skore nawet kilka razy dziennie, polecila kupic krem CETAPIL- drogi bo ok 40 zl krem jest super stosuje 3-4 razy dziennie i zaczerwienienia zlagodnialy, ponadto masc sterdowa do momentu wyleczenia skory i fenistil w kropelkach-na alergie, lagodzi swiad, dziecko teraz jest nie to samo ladnie sie bawi wiecej smieje i taki kochaniutki zalotnik sie zrobil, nawet nie sadzilam ze taki marudny moze byc przez swiad skory, wczesniej myslalam ze on poprostu woli byc na raczkach:rofl2:

moze sprobuj na poczatekz ztym kremem i ew. spytaj lekarza o fenistil??
 
Walawenderki rozszerzam im diete od czasu jak mialy 4,5m-ca jakos, czyli obecnie od 1,5m-ca.
Moje tez mialy jakas wysypke na raczkach i nozkach, najpierw jedna, a pozniej druga. Smarowałam mascia z Oilatum, zniknelo. Ale to chyba tez jakas alergia, narazie ciezko mi stwierdzic na co. Teraz Maja znowu rozognione i szorstkie policzki ma. To brzoskwinia albo kurczak.. Ale jak wprowadzalam, to po tym tygodniu nic im nie bylo. Nie wiem,czy moze tak byc,ze jakies objawy pokazuja sie po dluzszym czasie? Lekarka nam powiedziala, ze to moze byc tez od leku,ktore braly na bakterie w nosku (moraxella catarhallis - powoduje wieczny katar, slyszalyscie cos o tym?). Ale teraz leku nie biora, a te policzki czerwone;/
 
Swoja droga Cetaphil i Physiogel to kosmetyki, ktore ja stosuje, bo mam alergie na jakies skladniki kosmetykow blizej mi nieznane. Rzeczywiscie pomagaja i nie uczulaja:)
 
reklama
Tak Was czytam z ta morfologia i jestem w szoku- u nas nawet nikt slowem nie pisnal, zeby dzieciakom zrobic badania krwi- mieli robione w szpitalu i to by bylo na tyle;/

Donka fajnie z ta tesciowa- u mnie na etacie tesciu urzeduje i i tak jest hardkorowo bo maz bez przerwy w pracy;/ bez niego chyba bym kopyta wyciagnela:-D takze szacun kobieto!!!!!!

A propos rozszerzania diety- na bank jest tak jak pisze Volka- musieli cos pokrecic.

Walewanderki gratki dla dzielnego dziadka!! Tak trzymac;-)

My wczoraj bylismy na szczepieniu- bable rosna W OCZACH:-):-) 4500 Zuza i 5 :szok: Pawciooo jeeee pakujemy:-D mlody wyglada jakby wlozyl paszcze do ula ha ha jedza 120 ml co 3h i zaczynaja stopniowo coraz bardziej wydluzac sobie przerwy miedzy karmieniami:-)

Volka.... zazdroszcze tych przespanych nocy... mnie juz 3h snu chyba weszlo w krew:-) etap 2 jak pisze MoniaN- glupawka:-)

maluchy juz sie zrobily takie niemowlaczki:-) super:-) juz ciesza bule, sa kontaktowe, coraz mniej spia (buuuuu), czekamy na rozwoj wydarzen;)
 
Do góry