reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

U mnie dziś dość niestandardowo jak na weekend nie ma męża. I z jednej strony trochę mi tęskno. A z drugiej czuje jakiś taki wewnętrzny luz. Mąż jest osobą bardzo pedantyczną. Lubi mieć wszystko uporządkowane i na każdy dzień robi listę zadań. Po przyjściu do domu odpytuje co zostało zrobione i sprawdza jak to zrobiłam. Ja z natury jestem balaganiara i dlatego dziś czuje się blogo ☺☺

No to się dobraliście jak w korcu maku. Korzystaj póki możesz kochana.
 
reklama
Cześć dziewczyny,no i stało się 24.04.2017 zostałam mamą dwóch córeczkę( ciąża 2k2o) mam nadzieję że mi pomożecie jako doświadczone już mamy :) no i pierwsze pytanie moje dziewczyny urodziły się w 36t,ściągam pokarm i karmię ich butelką,a mleka mam dużo,dostawiam je do cyca,widzę ze chęci maja,ale ten odruch ssania jest słaby,nie umieja tak ciągnąć,chociaz Oliwce lepiej idzie, myślicie ze jest szansa je nauczyć? No i czy któraś z was miała zapalenie pęcherza podczas karmienia,bo ja mam i dostałam antybiotyk Duomox czy któraś z was brała go podczas karmienia?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
Gratulacje Sikorkaaa :) właśnie przeczytałam na forum o ciąży, że sie rozpakowałaś :) myślę, że zawsze jest szansa tylko trzeba cierpliwości i zaparcia, ja zostałam przy butelce, bo nie ukrywam, że mimo wszystko pod pewnym kątem jest to wygodniejsza opcja. Karmię w ten sposób już ponad 4 miesiące, moja córa też ma na imię Oliwia ;) sprawdziłam w laktacyjnym leksykonie leków substancję, którą zawiera ten antybiotyk i jest oznaczona jako L1 czyli najbezpieczniejszy. Jeśli lekarz wiedział, że karmisz to raczej przepisał bezpieczny lek
 
Ostatnia edycja:
Sikorkaaa, gratulacje! ja brałam duomox przy zapaleniu piersi, jest podobno bezpieczny. Co do karmienia polecam Ci grupę o nazwie bliźniaki na piersi na fb. Wiele dziewczyn tam zaczyna tak jak Ty - ściągając i dokarmiajac butelką, a potem długo karmią. Wszystko zależy od Ciebie ;) zdrówka dla Was!
 
Cześć dziewczyny,no i stało się 24.04.2017 zostałam mamą dwóch córeczkę( ciąża 2k2o) mam nadzieję że mi pomożecie jako doświadczone już mamy :) no i pierwsze pytanie moje dziewczyny urodziły się w 36t,ściągam pokarm i karmię ich butelką,a mleka mam dużo,dostawiam je do cyca,widzę ze chęci maja,ale ten odruch ssania jest słaby,nie umieja tak ciągnąć,chociaz Oliwce lepiej idzie, myślicie ze jest szansa je nauczyć? No i czy któraś z was miała zapalenie pęcherza podczas karmienia,bo ja mam i dostałam antybiotyk Duomox czy któraś z was brała go podczas karmienia?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom

Witaj. Moje tez sa z 36tc, początkowo ssały, ale słabo, przysypiały. Przyrost wagi byl maly, wiec Polozna zaleciła odciąganie pokarmu i karmienie butelką. Wtedy chociaż wiedziałam, ile wypijały. Ściąganie bylo upierdliwe, bo to czego nie zjadły z piersi to ściągałam albo robiłam na zmianę cyc/butla. Do dzis pamiętam warkot laktatora heh
Potem przyszedł moment, ze Male podrosły, może miały ze 2 miesiące - i dostawały tylko pierś. Ssanie nie sprawiało im kłopotu a i mleka miałam duzo. Bylo fajnie i wygodnie. Karmiłam je dokładnie rok
 
U mnie już pełzanie pełną parą. Jedna w jedną druga w drugą. A ja je tylko łapie żeby za daleko się nie rozpełzły :). Ale moje za dwa tygodnie będą już miały 8 miesięcy. Do siedzenia się rwą, ale narazie jeszcze jak im się jakimś cudem uda usiąść na bujaku to kiwaja się jak pijaki :), więc ja ich nie sadzam bo same nie są jeszcze gotowe. Byłam z nimi wczoraj na szczepieniu to ważą jedna 7970 a druga 7900. Trochę zwolnily z długością i jedna 76 a druga 74. Już od jakiegoś czasu ubieram je na 80, bo 74 było nadmiernie naciągnięte ☺
 
No powiem wam dziewczyny,że myślałam że będzie lżej, jesteśmy juz prawie tydzień w domu, no jest roboty przy dwójce dzieci,dobrze,że mąż jest teraz w domu i mi pomaga,co 3h pobudka,ściąganie pokarmu, zmienianie pampersow itp a wam jak szlo na początku?

Napisane na ALE-L21 w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Do góry