reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Emilek a ty kuruj tam swoje szkraby i niech wracają szybko do zdrowia:tak:. Dużo dawaj picia, szybciej z nich to wyjdzie, moje na szczęście tylko katarek i kaszelek ale to bardziej chyba z ząbkowania, mam taką nadzieję, Wojtka obserwuje bo on coraz częściej kaszle. No to zaczna się okres chorób:wściekła/y:
 
reklama
No to za moment wasze dzieciaki porozbiegają się po domu ;-). jjka chyba już najgorsze za wami co?.
Ja już wczoraj zamknęłam kojec bo Wojtek już wychodzi mi z niego i szuka przygód hehe, troche protestował ale narazie przeszło mu, do czasu jak się zacznie nudzić.
dziewczyny dajecie juz dzieciakom kapustę??
Milla gdzie ty się podziałaś??

Oj, nie wiem czy najgorsze za nami. Podczytuje wątek blizniakow maluszkow i tam to się dopiero dzieje. Z tego co dziewczyny piszą, to okres dwóch lat jest bardzo trudny.
Ale fakt, teraz odpoczywam:-D

Kapusty nie daje, ale można już. Ja jutro robie im barszcz ukraiński i grochem.
 
Emilek a ty kuruj tam swoje szkraby i niech wracają szybko do zdrowia:tak:. Dużo dawaj picia, szybciej z nich to wyjdzie, moje na szczęście tylko katarek i kaszelek ale to bardziej chyba z ząbkowania, mam taką nadzieję, Wojtka obserwuje bo on coraz częściej kaszle. No to zaczna się okres chorób:wściekła/y:

Mój też tak czasem zakaszlał i lekarz po osłuchaniu mówił że pewnie ząbki. I tak sobie kaszlał aż nagle w ciągu dwóch dni się nasiliło i przerodziło momentalnie w zapalenie oskrzeli.
 
Emilek- a temp mial? Bo u mnie Antek tez sobie kaszle ale to mi mówią ze od śliny. Gardlo chyba czyste. A i kicha jakoś częściej.


Byliśmy dziś u okulisty i wszystko w porządku, kolejna wizyta na roczek :)
 
Emilek- a temp mial? Bo u mnie Antek tez sobie kaszle ale to mi mówią ze od śliny. Gardlo chyba czyste. A i kicha jakoś częściej.


Byliśmy dziś u okulisty i wszystko w porządku, kolejna wizyta na roczek :)

Nie miał ani nie ma temp., kataru też nie miał. Gardło też czyste. Tylko kichanie i kaszel. Też mówili, że od śliny, a dziś okazało się że zaawansowane zapalenie oskrzeli :-(

Super że u okulisty wszystko ok :-)
 
Ostatnia edycja:
Cannot :-) super, jak miło czytać dobre wieści!

Emilek dużo zdrówka dla synka! niestety jak widać nie każdy lekarz potrafi od razu rozpoznać chorobę, szkoda tylko że maluszki muszą cierpieć z tego powodu
 
Mój też tak czasem zakaszlał i lekarz po osłuchaniu mówił że pewnie ząbki. I tak sobie kaszlał aż nagle w ciągu dwóch dni się nasiliło i przerodziło momentalnie w zapalenie oskrzeli.
Ty weź mnie nie strasz, mam nadzieje że u nast tak nie będzie, chociaż ma ten kaszel taki jak z grubej rury, chyba też się przejdę z nim do lekarza :-(
 
No u moich dzieci tez kaszelek, Emilek postraszylas mnie tym zapaleniem oskrzeli i wzielam dzid numerek do lekarza dla dziewczyn i idziemy na 17:30 niech je oslucha.

Czy powinnam juz podawać jakies mleczne desery na bazie np jogurtu naturalnego i jajka do posilkow??

Jjka i emilek pisalyscie cos ostatnio o króliku, nie macie zaufanego źródła z którego mogę kupić gdzieś z okolic?
 
Kamilasze żółtko wprowadza się chyba po 6 m-cy ale jogurty dopiero po 8. Tak mi lekarka radziła. Ja najpierw zaczęłam od jogurtów Nestle, trzyma się je w temp pokojowej, niestety sa z cukrem, ale po 9 m-cu można już jogurty naturalne trzeba tylko poszukać takich bez zagęstników o najkrótszym składzie.
Dużo zdrówka dla chorowitków.
 
reklama
kamilasze - ja swoim już podaję czasem takie deserki mleczne z bobovity. A jajko do zupy co drugi dzień dostają już od tygodnia ;-)

Co do królika to ja kupiłam świeżą tuszkę w kauflandzie z polskiej hodowli. Z tego co wiem (opinia lekarza) to w Lidlu podobno są dobre króliki ze sprawdzonych i przebadanych hodowli.


Dziewczyny, nie było moim celem Was straszyć. Po prostu napisałam jak u nas było. Zawsze lepiej dmuchać na zimne. Ja od tej pory będę już tak robić.
 
Do góry