reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Dziewczyny jestem w trakcie rozszerzania diety. Była marchewka a teraz jest marchewka z ziemniakiem. Zauważyłam za zmieniła się konsystencja kup i zaczęły być zbite. Czy tak ma być, czy może to oznacz, że dziewczynom marchewka nie służy i mam jej nie podawać? Żadnych innych negatywnych reakcji nie ma.
 
reklama
Anulfka dobrze, ze wszystko ok, to jest najważniejsze, a juz wiadomo kto zamieszkał w brzuszku?

Dziewczyny która miała problemy z rozchodzącym się spojeniem łonowym? wiem, że Mama miała z blixniakami które straciła :-( moja sis jest w 32 tc i jej sie rozchodzi, gin mówi, ze wskazanie do cc, a ortopeda, ze nie....

Adb tak może być, bo jedzą już normalne jedzonko, ale kupy nie są bardzo twarde?, mozesz więcej przepajać, moje do tej pory robia takie luxniejsze kupki, pare razy zdarzyła sie taka normalna "nasza" kupka.

Gotadora, moje też po takim jedzeniu ladują w wannie :-D

Cannot napisz po weselu jak było :tak:
mam zdjęcia na telefonie jak zgram to ci pokażę, mamy taki jaśniutki kremowy, taki prosty ale z rzeźbą aniołka spiącego w skrzydle anioła.
 
a moje dzieci dziś stwierdziły,że dawno nie bawiły się o piątej rano ... aj, dopiero dochodzę do siebie po takiej nocy, odzwyczaiłam się
 
Bibiana nie są takie bardzo zbite ale jest duża różnica bo do tej pory były maziste. Wody nie cierpią ale muszę chyba nad nimi popracować.
 
Moje dziewczyny 10ego kończą 4 miesiące czy powinnam juz myślec o rozszerzaniu diety czy jeszcze poczekać ? Tu w Anglii preferuje sie rozszerzanie dopiero od 6 miesiąca, wiec sama juz nie wiem, poza tym moje dziewczyny maja refluks wiec z tego powodu tez obawiam sie podawać im inne posiłki. We wtorek mamy wizytę u dietetyka na która czekamy juz ponad 1.5 miesiąca, możliwe ze z powodu refluksu lekarz zmieni nam mleko, wiec tez nie wiem jaka bedzie ich reakcja, nie wiem co robić, doradzcie mi proszę.
 
Adb to jeżeli nie są twarde czyli że się nie męczą to ok, konsystencja zmienia sie bo jedzonko jest inne.
Moje też za bardzo nie lubią pić, jak im się chce to zrobia kilka łyków i to wszystko, jedynie przy upałach duzo pili. ale jak nie chciali pic to pediatra kazała dawać mleko, no bo to też woda jakby nie było.

Dolores poczekaj na wizytę specjalisty, moze akurat zaleci wam podawanie posiłków, moi mieli wcześniej ze względu na mocne ulewanie, do tej pory sie im jeszcze zdarzy, ale juz nie tak jak kiedyś takie chlustające. Najlepiej poobserwuj dzieci czy sa gotowe na jedzonko, czy interesują się jak Ty coś jesz, ja np nie szłam kalendarzem co w jakim czasie mają jeść, zdałam sie na instynkt...zawsze możesz np na czubku łyżeczki dać marchewki i zobaczyc jak reagują, czy są gotowe na nowe smaki...ale poczekaj do tego wtorku co wam powie specjalista.
 
Gatadora hehehe u Was to żaden śliniaczek nie pomoże :) ja jak dawałam swojemu jeść samemu to nago siedział :) i to dość długo trwało ale szybko się nauczył sam ładnie jeść choć i do tej pory potrafi się wybrudzić
Adb po marchewce może być taka kupka, to normalne
Dolores jak mają refluks to mi się wydaje, że lepiej wcześniej wprowadzić stałe pokarmy bo one się nie będą cofać (ale lekarzem nie jestem), można zacząć od kleiku czy kaszki
Jejku jak Wy wcześnie dietę rozszerzacie, ja zamierzam jak dziewczyny 5 miesięcy będą miały, jakby były na piersi to 6, ale już nie są od 2 dni, już wcale nie przystawiam
U nas ogólnie coraz lepiej, złapałyśmy jakiś rytm, codziennie na spacerki chodzimy na których dziewczyny nie płaczą :) daję im też butlę koło 23 przez sen dzięki czemu do 6 śpimy :)
Dziś jest nasza 6 rocznica ślubu, ale nie wychodzimy nigdzie bo nie chcę nadużywać dobroci moich rodziców, tym bardziej że jeszcze w tym miesiącu mamy 30-tke koleżanki:) zamówimy sobie sushi i wypijemy winko jak dziewczyny zasną :) a synek do dziadków
oglądałam ostatnio fajny film na tvp Bliźniaki zaskakująca więź i ma być druga część ale nie wiem kiedy, bardzo fajny film; było o jednej parze bliźniaczek które rozdzielili jak były malutkie teraz mają po 6 lat i się spotkały aż się poryczałam, jak można rozdzielić bliźniaki?;/ w tej pierwszej części było o tym jak genetyka wpływa na nasze zachowania, wynika z tego że geny mają decydujący wpływ na to jak się zachowujemy, to po cholerę się stresować wychowaniem dzieci skoro nie mamy na nie wpływu? może w drugiej części to wyjaśnią ;)
 
Edytka wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy, my również 6 niedługo będziemy obchodzić :-) co do wczesnego rozszerzania diety to i ja uważam,że nie potrzeba się spieszyć.
 
reklama
Do góry