reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Multimama mi się zdarzały noce kiedy synek w ogóle nie mógł zasnąć tylko caly czas się wiercił, ale tak jakby stawał na głowie, przewracał się z boku na bok. Zauważyłam,że robi tak gdy np nauczy się czegoś nowego i nie całkiem mu wychodzi, a chce bardzo lub gdy widział dużo biegających dzieci. Z córeczką też tak się zdarzało. No i są takie noce jak Jjka pisze,że dziecku coś się śni i się wybudza z wielkim płaczem, szczególnie córeczka ma takie realistyczne sny, bo częściej z nią się tak zdarza
 
Byłam dziś zważyć dziewczyny to Ala 4,9 Lidka 5,24 i kazała budzić Alę w nocy na karmienie;/ a ja tu szukam sposobu żeby przespały noc bez karmienia ;) i sama nie wiem co robić, ale przybiera ok 150 gr tygodniowo to może jednak raz obudzę.
Co do @ to ja jeszcze nie dostałam, choć pewnie niebawem to nastąpi. Mam tylko nadzieję, że nie będą takie bolesne jak przed ciążą i mogłyby mi się cykle wydłużyć bo 22 dni to trochę krótko;/
 
Jak ja marzyłam żeby dzisiejszy dzień się już skończył. Mój syn to jest taki marudny że szok. Nie poznaje go :szok:Mam nadzieje że dzisiejsza noc będzie ok bo jutro mamy wesele
Emilek ja przed ciążą miałam bardzo bolesne i raczej skąpe @ teraz mam bezbolesne i mega obfite. Gadałam z ginem i mówił że to normalne.
Napierajka jak znajdziesz sposób jak odrzucić karmienie o 5 to daj znać:-) może same odrzucą?
 
Moje dzieci dzisiaj okropnie marudne były. Wojtuś co chwilę wybuchał płaczem i pchał rączki do buzi. Pod palcem wyczułam że lekko po prawej stronie tam gdzie powinien być dwójka ząbek taki mały ostry czubek. Asia też pcha rączki do buzi.

Musze się wam troszkę pochwalić bo moje szkraby dzisiaj kończą tak jakby roczek. Doskonale pamiętam jak rok temu 29 sierpnia miałam owulację, takiego bólu jajników to w życiu nie miałam, hehe. :-D
 
Dziewczyny podałam dzis ten gluten pierwszy raz tzn. Zagotowslsm troche manny i dolalam do zupki warzywnej z cielecinka ktors wcześniej zrobilam... i co teraz mam codziennie juz dodawać? Zobaczyć czy ich nie uczula? Czy jak bo nie wiem?;)
 
kamilasze - ja dzisiaj trzeci dzień pod rząd gluten ;-)

Anulfka - gratulacje dla Wojtka za przebicie ząbka :-)
Twoje dzieciaki to już duże smyki skoro "skończyły" dzisiaj roczek ;-)
Poszłam za radąTwojej lekarki w kwestii glutenu i chyba jest to prawdą co ona mówiła. Dwa dni dawałam im gotową mannę z
Nestle i miały plamy na polikach a dzisiaj ugotowałam zwykłą mannę i było ok:confused:

karmelova - skoro Twój gin mówi, że tak jest to sobie tym głowy nie zawracam, chociaż w sumie już chyba czas najwyższy żeby iść na kontrolę po porodzie:zawstydzona/y:
 
Dziewczyny podałam dzis ten gluten pierwszy raz tzn. Zagotowslsm troche manny i dolalam do zupki warzywnej z cielecinka ktors wcześniej zrobilam... i co teraz mam codziennie juz dodawać? Zobaczyć czy ich nie uczula? Czy jak bo nie wiem?;)

Tak, podawaj codziennie. Mi pediatra mowila, ze najpierw 0,5 lyzeczki kaszy mannej na dobe na glowe. Po miesiącu zwiekszyc do 1 lyzeczki na glowe na dobe. Jak jest wszysko ok to już można dawac tyle ile się chce. U nas wyskoczyly jakies krostki na początku ale lekarka powiedziała, żeby podawac dalej, ze to nie jest uczulenie. I faktycznie mimo, ze jedli nadal manne te krostki zniknely. Najlepsza na początek taka zwykla kasza manna ze sklepu spożywczego. Ja mam lubella kasza blyskawiczna. Nie trzeba gotowac, wystarczy zalac wrzątkiem i trochę pomieszać. Tez dodawałam do zupki. Teraz tez im daje Nestle zdrowy brzuszek ze sliwką (kupa po tym jest w trybie natychmiastowym, hehe) i zdrowy brzuszek 7 zboz z lipą (bardzo ją lubią bo jest slodkawa).
 
Byłam dziś zważyć dziewczyny to Ala 4,9 Lidka 5,24 i kazała budzić Alę w nocy na karmienie;/ a ja tu szukam sposobu żeby przespały noc bez karmienia ;) i sama nie wiem co robić, ale przybiera ok 150 gr tygodniowo to może jednak raz obudzę.
Co do @ to ja jeszcze nie dostałam, choć pewnie niebawem to nastąpi. Mam tylko nadzieję, że nie będą takie bolesne jak przed ciążą i mogłyby mi się cykle wydłużyć bo 22 dni to trochę krótko;/

Ala w którym jest centylu? Jak miedzy 25 a 50 to bym nie wybudzała. Przeciez sa tez dzieci drobne, nie kazde musi być w 50tym centulu. Ja nie wiem dlaczego lekarze tak się upierają, żeby tuczyć bliźniaki.
 
reklama
jjka Ala jest między 3 a 10 centylem, ale dziś w nocy sama się budziła 2 razy, więc chyba wie kiedy jest głodna :)
najgorzej, że synek coś zaczyna kaszleć;/ oby mi córeczek nie zaraził
 
Do góry