reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Aneczka co 4h to za rzadko, moje mają prawie 5 miesięcy i by tyle nie wytrzymały, wcześniaki powinny jeść częściej, ja bym dawała tyle ile dzieci chcą zjeść...
 
reklama
Mi kazali budzić co 3g i do tej pory tak robilam ale po wazeniu okazalo się ze super przybieraja więc daję im teraz i 5 g pospać; ) oczywiście nieraz i co godzinę chcą więc sie wyrówna, dzis w nocy nie mam zamiaru ich budzić;)
 
Dziekuje bardzo za odpowiedz tez właśnie wydawało mi sie ze co 4 godz to za długo :/ zaczne im dawac kiedy beda glodne lekarze mi namieszali w glowie i balam sie podawac czesciej
 
Aneczka8765
ja nie powiem bo nie miałam wcześniaczków... ale mi lekarka powiedziało to samo co pisała gotadora że te małe dzieci (często z hipotrofią) lub własnie bliźniaki/wcześniaki mają moment że jedzą i tyją na potęgę. Mój Natan miał moment że tył po 0,5kg na tydzień a jadł nawet co 2h , przy czym tylko spał- juz myślałam że klops będzie z niego a on sam zwolnił po 5 mc i w dwa miesiące przybrał od 0,5kg.
 
Ostatnia edycja:
Milla ale śliczny kawaler! :tak:

Justynia oby katar poszedł precz!

Aneczka moje na początku jadły 15-20 ml, po jakimś czasie było 30-40 ml i nagle zaczęły jeść wiecej przez jakis czas, ale pediatra kazała im dawać, bo tak jak dziewczyny piszą musiały nadrobic straty, fakt dużo przybierały, ale nam powiedziała lekarka, że tyle potrzebują więc mam ich nie ograniczać, moje chłopaki należą do tej wagi ciężkiej na 6 m miały 8600 i 10 kg i nigdy lekark nie kazała ograniczać, choć do 8 miesiąca wypijały 120-150 ml mleka, a obiadków tyle co nic, na 9 miesięcy waga była 9700 i 10600 więc waga potem spowalnia.
 
Aneczka, ja urodziłam w 37tc waga 2700 i 2200 i chłopaki w pierwszych tyg jedli ok 40-60ml + cycek co 2,5-3 godziny. Pozniej przyszedł taki moment, ze jedli co 2 godziny i to mleko modyfikowane, taki mieli apetyt. Z miesiąca na miesiąc skakali po centylach, bo przy porodzie nie mieścili się nawet w 3ciej siatce. Teraz chyba sa w 50tej. Male dzieci nadganiają. Karm na zadanie. 4h przerwy to dużo. No chyba ze same taki rytm sobie ustalily.
 
Hej dziewczyny cała noc budzilam chlopakow co 3 godz i zjadaly ok 50ml 55ml później juz same sie budzily i wydaja sie najedzone :) dziekuje Wam za rady :*
 
Aneczka witaj. Moje maluchy urodziły się w 26 + 4 tc i od początku w szpitalu byli na mm, jedli co 2-2,5 godz po 40-50 ml. Lekarze kazali nie robić przerw więcej niż 3 godz (jak śpią to trzeba budzić, w nocy też). Potem w ciągu 1 m-ca jedli od 50 do 70 ml co 2,5 - 3 godz.Twoje maluchy chyba jedzą prawidłowo, tylko przerwy nie powinny być dłuższe niż 3 godz. Później same sobie uregulują rytm jedzenia. Moi chłopcy jedli co 3 godz. do 5 m-ca.
 
mama bardzo mi przykro z tak wielkiej straty :(((( ( ' )( ' )
Justynia dosłownie super dzieciaki :)
Milla ja zamierzam za około 2 tygodnie wprowadzić warzywka, trochę mam pietra. A też zastanawiam się czy nie wprowadzić teraz im bobovita mleczno- ryżową, chciałabym im dawać troszkę na kolacje, bo moje teraz zachowują sie tak jak na początku. idą spać 19-20 a budzą mi się już nawet o 23 :/ i potrafią nawet co 3 godz jeść w nocy. Mam nadzieje, że to chwilowe ich zachowanie. A jeszcze Wojtek o 4 w nocy potrafi sobie śpiwać( ostatnio nauczył się od siostry):angry:
Twój synek to naprawdę słodziak, blond włoski, przystojniak taki mały :-)
 
reklama
Bibiana - proszę bardzo - to moje Czorciska :-) teraz ważą po 11 kg, chociaż Zuza wydaje się szczuplejsza
zuza.jpgm.php.jpg


Patrzę na sygnaturkę i aż się wierzyc nie chce że kiedyś byli tacy mali :-) Chociaż powiem Wam, że z nostalgią wspominam te chwile kiedy leżeli nieruchomo:-D
 

Załączniki

  • zuza.jpg
    zuza.jpg
    33,8 KB · Wyświetleń: 67
  • m.php.jpg
    m.php.jpg
    6,7 KB · Wyświetleń: 88
Ostatnia edycja:
Do góry