reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

gotadora
czemu do kardiologa?? ja muszę mojego Natana zarejestrować bo ma szmery na sercu :no: i coś zaczynam się martwić.

My chodzimy na NFZ, do lakarza czekałam nie caly miesiac, ale jak juz mięłam skierowanie na ćwiczenia to na vojte czekałam 2 tyg, a parafinę/masaż/i naciąganie miałam od ręki (teraz jakieś dziwne terminy mają bo rehabilitantka jest na L4). U mnie od razu stwierdzili że vojta i niczym innym u mnie nie ćwiczą :eek: musimy to przetrwać i tyle.
 
reklama
Justynia co do karmienia to sie wogole nie przejmuj karmilas tyle ile dalas rade teraz wiosenne przesilenie zreszta masz starsze dziecko to sie czasem nie da tego wszytskiego pogodzic
 
Dzisiaj zakladajac czapkę Adasiowi zauwazylam, ze ma taką miekka czaskę z tylu, tzn jak go mocniej dotknelam palcem to mialam wrazenei ze sie cos az wygięło tak jak plastik a nie kosc. Czy to cos pilnego czy mam od razu z tym isc do lekarza czy moge poczekac do poniedzialku?
 
jejku Jjka ja nie wiem co odpowiedzieć ...

Justynia po urodzeniu w szpitalu robią takie rutynowe usg serduszka i tam wyszło,że cos jest niedomknięte i dr mówił,że to bardzo często się zdarza i aby się tym nie przejmować, ale na kontrolę trzeba iść, że do 2 latek ma się wszystko pozamykać. Kazał się zarejestrować za pół roku i to wypadło dziś, a teraz kazali za rok na kontrol, że wszystko dobrze, napisane coś takiego: " drożny otwór owalny ze śladowym przepływem lewo-prawym", a inne parametry wszędzie napisane,że prawidłowe :-)

Anulfka - na nfz. Dla mnie to takie crazy od początku było, bo pediatra widząc nas za pierwszym razem, gdzie nie było żadnych wskazń do terapi już chciała dawać skierowanie, więc pomyślałam,że oni tak dla wszystkich bliźniaków czy wcześniaków robią. Pozatym my mamy tu szpital rehabilitacyjny sławny na cała PL pod bokiem i tam też jeździliśmy. Wszystko jest tam super, oprócz rehabilitacji metodą vojty. Czytałam,że prawidłowo to dziecko nie powinno płakać, że jak jest dobry rehabilitant to dziecko nie płacze, nie cierpi, więc może problemem jest sposób w jaki pani I. rehabilituje. Na jednym spotkaniu była inna pani, która pod okiem pani I wykonała dwa ćwiczenia i byłam w szoku - synek nie płakał, patrzył na nią, uśmiechał się. Później zaczął już płakać, ale raczej że był zmęczony i znużony, głodny i spiący. Tam dają zestaw dla dzieci - i vojtę i bobatha. No ale tam to nas chyba już nie będa miło witać, gdybyśmy kiedyś nie daj Boże mieli powód do powrotu, bo wypisałam dzieci na moje żądanie.
 
Jjka a nie miał tak wcześniej? Bo mój D długo miał miękką czaszkę...może dla świętego spokoju udaj się do pediatry, niech zobaczy.

Gotadora masz rację, teraz wszystkim bliźniakom od razu wypisują skierowanie na rehabilitacje, tak mi powiedziała pediatra, bo lekarze uważają, że skoro była dwójka dzieci to wiadomo, że byli cały czas w jednej pozycji w dodatku urodziły się przedwcześnie, my na szczęście trafiliśmy na super panią doktor i może neurolog nie była zbyt miła, ale też powiedziała, że z dziećmi wszystko w najlepszym porządku, jedynie na początku badania od razu powiedziała, że za szybko na dźwiganie głów i klatek piersiowych i już dopatrywała wzmożonego napięcia, ale po dokładniejszym badaniu wyszło ok.
 
Cześć!Justynia mój starszy też miał jakieś szmery i kazali nam przyjść jak skończył 4 miesiące i już było ok:)Ja sama jestem po operacji serca,miałam ubytek międzyprzedsionkowy.Jak miałam 5 lat to wykryli mi szmery w sercu i okazało się,że miałam to od urodzenia ale żaden lekarz tego nie wykrył.

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
Bylismy u lekarza -wszystko ok, falszywy alarm. Nie wiem co mi sie uwidzilo:)
Za to dopatrzyla sie lekko powiekszony wezel chlonny. Jak zacznie gorączkowac to mamy dac Nurofen i przyjsc w poniedzialek. Ale uszy i gardlo narazie ok. Uff, ale strachu sie najadlam.:szok:
 
reklama
JJKA ja daje zwiększona dawkę wit D3 jedna lekarka powiedziala zeby nie dawac (pani gastrolog) ale pediatra od razu kazala zwiekszyc i daje od marca 2x d3 i sie poprawilo bo im stwardnialy więc każdy lekarz mówi co innego ale jesli zakładasz czapke i zapadają Ci się palce to moim zdaniem powinnaś zwiększyc.
Co do problemów z serduszkami moi tez mają niedomknięte komory do pól roku powinny sie przymykac najpozniej do 2 lat i to nie jest w tym okresie nic strasznego jeśli po okresie 2 roku życia się nie domkną wtedy będzie można mówic o wadzie. My mamy dobrego kardiologa i babeczka powiedziała że jesli dziecko przy jedzeniu się poci i męczy moze to byc wina serducha i wtedy ta niedomknięta komora jest wada ale jesli jest wszystko ok to powinno sie unormowac i zazwyczaj się domykają.
Anfulka my chodzimy na NFZ ale co najlepsze ja będac w lutym w szpitalu dziecięcym w Klimontowie i pytając się o rehabilitacje usłyszałam ze nie ma miejsca w tym rokku i zapisy będa na rok 2015 w listopadze 2014 no porażka. Poszłam do Pani doktor porozmawialam poprosilam o zbadanie przedstawilam sytuacje i miejsce sie znalazlo za tydzien więc jakies rezerwy mają, co prawda uważam ze mnie lekarz nastraszyl twierdząc że chłopcy mają opóznienie. MI sie wydaje że po prostu oni idą swoim tempem ale cóz na Vojtę tez bym sie nie zgodziła ale Bobath jest delikatny i przyjemny więc nie odmówilam .
 
Do góry