reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Malmer oczywiście ze można karmić mm narzadanie tyle tylko ze twoi to wczesniaki tak jak i moi i ja karnie co trzy godziny w ciągu dnia a w nocy od 23do 7 śpią jeżeli twoi waza 5kg i maja 5 miesięcy to są poza siatka centylowa a wiekiem korygowany to o ile się nie mgle na drugim centylu to ja bym karmiła co 3 godziny najlepiej mlekiem dla wcześniaków o zzwiększonej kalorycznosci bo im szybciej przybiora na wadze tym szybciej będą się rozwijać ale to jest tylko mój wniosek z mojego własnegoddoświadczenia co do rozwoju to myślę ze do roku powinni nadgonic moi przerobili w ostatnich dwóch tyg wstawianie śiadanie i chodzenie przy meblach a i raczkowanie
 
reklama
malmer
mi pediatra z karmieniem tłumaczyła tak że że z cyka można na żądanie i nigdy się malucha nie przekarmi, na mm min. przerwy 3h bo się dłużej trafi i brzuszek maluszka musi odpocząć. Ja karmie Kaje moim, Natana 50/50, Kaja mało przybierała wiec jej do mojego mleka -mm dosypuje.
Co do żelaza to u wcześniaków i bliźniaków w zaleceniach jest podawanie go do roku
:szok: my na razie podajemy teraz kupiłam taki dosypywany do mleka do kaja pluje tym podawanym z strzykawki.

lilonka
coś w tym jest, ja jestem teraz w domu z maluchami a cieszę się że Nela w żłobku i swoją drogą już liczę kiedy do pracy wrócę i napiję się na siedząco kawy ;-)

a u mnie zmiana o 180 stopni - wczoraj 2h po karminu 140ml Kaja płacze i płacze już odchodziłam od zmysłów może chora, daje butle a ona zjadła 120ml :-D i po kolejnych 2h kąpiel i znów 100 :tak: wiec wróciła do normy nawet ostatniej nocy sama się 2 razy na karmienie obudziła o 23.30 i 5
A ja 4 dzień nie ćwiczyłam z maluchami :zawstydzona/y:, od jutra zaczynam - wszytko przez te przeboje z Kają - jakoś po tym się rozleniwiłam.

Pytanie do tych dziewczyn z krzywymi główkami dzieci - kiedy zaczęły być bardziej kształtne te główki u was?? Strasznie mnie martwi głowa Kaji że jej tak zostanie.
 
Mila - to są zdjęcia z sierpnia/września, a moi to do kruszynek się nie zaliczają;-) Syn mój był pierwszą Kluską forumową, dopóki mu Bibianowy Tomuś tytułu nie zgarnął:-D:-D A w gondolach jeździliśmy prawie do świąt - czyli maluchy miały 8,5 miesiąca. To jest z grudnia
Justynia - ciepła kawa to luksus ;-) 20131202516.jpg
 

Załączniki

  • 20131105421.jpg
    20131105421.jpg
    25,2 KB · Wyświetleń: 64
  • 20131202516.jpg
    20131202516.jpg
    41,4 KB · Wyświetleń: 61
Ostatnia edycja:
Justynia ja jak zaczęłam dawać Dawidowi zwiększoną dawkę vit D gdzieś w listopadzie chyba to w lutym już miał ładną główkę.

Sent from my RM-941_eu_euro1_224 using Tapatalk
 
Ja to wyczułam, ze tu sie o nas pisze hehe, ciekawe jak długo tomuś utrzyma swoje miejsce największej kluski, bo coś mi się wydaje, że Justyniowy Natan nam odbierze nasz tytul :-D

co do główek ja tam poprawy nie widzę, no może mała, D ma krzywą i nie wiem czy mu się wyrówna, koleżanka była z córka i neurochirurga i ten jej powiedział,żeby mała spała na brzuchu i powinna tak spać od samego początku, ze powinni jej w szpitalu powiedzieć, że dzieci z małą masą urodzeniową, przedwcześnie urodzone mają bardziej miękkie kości i szybciej się odkształcają:dry:
 
Justynia ja tez daje zwiększoną dawkę d3poprawa mała spalilam lapka i nie mam jak zdjęć dodać czy ja dobrze rozumiem ze dosypujesz mleko do swojego mleka? Hmm o takim sposobie to nie wiedzialam to mi tez mówili ze moi maja takie głowy ze kości mieli bardzo elastycznie bo wczesniej się urodzili teraz muszęzzamówić nowe poduszki z menoryfoam bo sśpią na brzuch tylko a to są specjalne żeby się dziecko nie udusilo rozmawiała z lekarzem o kasku i wybieramy się na wizytę eo kliniki ale podobno u nas za male skrzywienie choć ja uważam ze jest duże ale to juz oni stwierdza co do żelaza to wartość sprawdzić ile nasze mleko ma go w sobie nasza mieszanka była wzbogacana żelazem i ja przestała podawać teraz muszę zrobić morfologię ale ja anemi nie widzę mam nadzieje ze jej nie maja a jak jutro będę mieć poibudke o 4 to sobie chyba kawę w kroplowce podań bo dziś to padam na ryj;-)
 
mama290 ja karmiłam swoich synów Prenanem od początku byli dokarmiani aż do stycznia, później zaczely się problemy z brzuszkiem i wymioty i stękanie po każdym posilku. Prześlismy na Bebilon nenatal home i było to samo i tak przez kolejne mleka. Okazało się że nabyli skazy białkowej i jestesmy na mleku Neocate LCP bo nutramigen i bebilon pepti nam nie pomagały. I własnie od kąd jestesmy na Neocate mało przybierają na wadze ale lekarze kazali cos wybrac albo zerowe przybieranie i męczarnia dzieci i wymioty po posilku albo znikome przybieranie i spokoj dzieci. I własnie gastroenetrolog w sumie nawet dwóch bo byłam na konsultacjach u dwóch lekarzy ze potwierdzic opinie, powiedzieli mi ze po to jest podana informacja na mleku dla wcześniaków do ilu kg karmic żeby nie podawać pózniej mleka niz zalecane bo własnie często sie zdarza ze nenonatolodzy chcą utuczyc pre nanem a potem dzieci nabywają skazy bialkowej. Jakos mi to tłumaczyli ze pozniej te układy pokarmowe oraz brzuszki są bardziej rozwiniete od 2,5kg i te mleka są zacięzkie. Tez ich chiałam podtuczyc :-( I bądz tu człowieku mądry jedni lekarze tak drudzy tak wiec gastrolodzy dali mi do zrozumienia że sama wyrządziłam krzywde dzieciom i to dosłownie krzywde i zamiast teraz ich tuczyc to karmie ich lekkostrawnym mlekiem. Ale skąd ja mogłam wiedzieć że sie tak stanie.
 
Mama
Tak dosypuje mm do mojego ale tylko Kaji no nie przybierala na wadze ale powoli ma waleczki wiec chyba przestane sama, a do kolejnego szczepienia mam jeszcze 3 tyg:dry:
Ja Kaji robilam z krwi badania na gospodarke wapniowo-jakas tam i wyszlo ze wapnka i wit D ma w normie.

Przyznam wam sie ze czasem w ciagu dnia marze o makijarzu, szpilkach i ciuchach ktore nie sa orzyganym dresem. Eh... Ale kocham te moje kluski ale czasem brakuje mi zycia jak bylismy tylko we dwoje :zawstydzona/y:

no moj Natan to ambitnie dazy do pierwszego miejsca :-D nie wiem czy to dobrze dla takiego malucha :confused: ale nie jest duzo ciezszy jak stasza w jego wieku jakies 100-200gr a ona teraz w miare dobra ma wage.
 
A co do tych głowek to moim rozmiękły potylice miesiąc temu i od tej pory daję podwójną dawkę D3 i jest poprawa. A żelazo jakie daje to actiferol 15mg i dodoaje do mleka bądz do wody i nie zmienia smaku. Moi spali na poduszkach to się nazywa klin dokłądnie tylko mielismy takie specjalne wyprofilowane na głowki bo byly wieksze niz reszta ciala, pozatym te poduszki tez byly dobre przy ulewaniach. Teraz głowki są prawidłowej wielkosci a ja od tygodnia już nie stosuje tych poduszek.

Co do kawy ostatni raz cieplą piłam w zeszłym roku:-p
 
reklama
Malmer powiem ci ze jakby mi lekarz takim tekstem trzasnol ze albo tak albo siak to ja bym go chyba wysmiala to chyba jest ich zadanie żeby znaleźli sposób powiem ze dla mnie to nie jest pojete dla mnie priorytetem było to żeby przybierało na wadze a to się wiązało z ich rozwojem na moim mleku wczesniaczym jest niby żeby karmić do 6kg wagi ale moi maja niespełna 9 kg i nadal je piją (mam jeszcze 8 dużych opakowań)a później niż zwykle mm tyle tylko ze u nas sensacji brzuchowych nie było tzn jakieś tamepizody co do skazy to u nas tez jest ale moje wszystkie dzieci mmiały wiec wyrosna mój neantolog powiedział ze dopkoki nie będą szli dobrze z waga to nie mowy o zmianie mleka tak mi się przypominało a głowy im się zniekształcony juz w szpitalu jak leżeli w inkubatorach mój starszy syn cale swoje mlekowego życie pil nutramigen a urodził się 7tyg wczesniej ale to w ogóle zarlok był bo pil mleko w nocy co dwie godziny przez pierwszy rok zycia:szok: a ja kawe pije codziennie ciepla tlamsze dzieci na pierwsza drzemke przez godzine czytam ksiazke i wypuijam kawe przez druga godzine popierdzielam ogarniam haos i gotuje obiad:-)
 
Do góry