reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

reklama
Witajcie! Chciałam się przywitać :happy: 2 tygodnie temu urodziły sie moje dziewczyny i uczymy się siebie nawzajem. Na razie tylko śpia, więc jest spokojnie :-D
Urodziły się w 36 t 6dniu, miały po 10p, 53cm i ważyły 2700 i 3040. Czeka nas trochę wizyt w poradniach (asymertria, pedejrzenie wylewu). Mam nadzieję że znajdę czas żeby tu często zaglądać.

tylko spią? No to super masz! Moje tylko sie darly a teraz mają prawie 3miesiące i dale j się tylk odrą:-D
 
ja uzywalam medela swing, super byl i bardzo polecam.

u mnie juz dwa rotawirusy. Tosiek tylko ma juz lekka sraczke (3 zadkie kupki dziennie) a Wikulek dolaczyla wczoraj z zyganskiem- wczoraj 1 pawik, dzis juz dwa. nie wiem co im dawac do jedzenia, bo za bardzo nie chca jesc :///
 
Jjka strasznie żal mi Adasia :-(Nie daj się zbyć lekarzowi przecież musi być jakiś sposób żeby ulżyć dziecku w cierpieniu. Rozumiem twoje wkur.. jeśli nikt nie chce wam pomóc.
U nas Lenka drugi dzień daje po garach nic jej nie pasuję łudzę się że to skok rozwojowy a nie brzuch już sama zgłupiałam ( niby kupa codziennie ostatnio jest i purki też idą ale sama nie wiem) Natomiast Filip miód na moje serce odkrył swoje rączki i jest czad.. :-)
Miałam was zapytać czy zdarzało się waszym dzieciom zezować?
 
Jjk współczucie najgorzej jak się nie wie co jest grane a może on ma cos nie tak w budzi połknąć to raczej chyba nic nie polknol hmmm powiem szczerze ze to zagadka przy refluksie to b ulewal chlustajaco u mnie tez kiedyś Olek Carl się cala noc a na drugi dzień odkryla!m ze mu się włos obkrecil wokół palca i zacisnol sie spuchl i wydało się zakażenie i ostatnia moja myślą było wtedy zeby sprawdzać palce karmelova a może oczko ucieka na bok ? Ja bym poszła do okulisty lepiej sprawdzić moja starsza córka tak miała ze jej uciekało i zbadali ja wzdłuż i wszez i się okazało ze ona to robi sama tzn ma tak elastyczne mięśnie w oku ze potrafi je tak wywracac i mi fantazja opadla:dry:
Ie
 
dzwoniłam do szpitala, gdzie mamy rehabilitację,że chcemy zrezygnować, bo neurolog stwierdził,że dzieci są zdrowe i nie potrzebna im rehabilitacja. Dr ( z Ameryki) jest niezadowolona, bo uważa,że dr ze szpitala dziecięcego zna się gorzej na tym, czy dzieci potrzebują rehabilitacji czy nie. W piątek się z nią zobaczymy i najprawdopodobniej wypisze nam wypis "na rządanie", bo zapewne znajdzie coś aby rehabilitować. Mówiła,że to nasz wybór, ale od razu wyczułam, że ten nasz wybór jest zł, że oni mają dużą kolejkę na rehabilitację itp. Gdyby ta opinia była wydane przez ich neurologa to ok, a tak to się jej ta opinia nie podoba. .... :angry:
 
Jjka kurcze, może jest tak jak mama pisze, może to jakiś inny problem...a nie ma pleśniawek? Dziwna ta wasza pediatra....a może ma przepuklinke? mój D miał i też płakusiał, chirurg powiedział, ze mogło go to piec...


Lilonka ojjj już do pracy, czas za szybko leci...a Kluski czadowe :-D a pomysleć, ze mój Tomasz w ich wadze :cool2:

Gotadora, no chyba wasz neurolog wie co robi i jak mówi, ze nie potrzeba to nie potrzeba, teraz to jak tylko są bliźniaki to od razu wysyłają na rehabilitacje.
 
Bibiana to nie jest nasz neurolog, po prostu lekarz, który przyjmuje w szpitalu. Widział nas po raz pierwszy, krótko badał dzieci, ale tak samo jak i dr na miejscu, i tak jak doktorzy i rehabilitanci w szpitalu rehabilitacyjnym. Różnica jest taka, że dr w szpitalu dziecięcym bada "normalnie" bez doszukiwania się,że coś jest nie tak, natomiast lekarze w sz. rehabilitacyjnym badają dzieci dłużej i jak tylko się bardziej przechyli w którąś stronę to już jest coś nie tak. Takie odniosłam wrażenie. Pozatym dziewczyna którą poznałam na rehabilitacji z córeczką powiedziała,że ta dr powiedziała że w większych miastach ( to wychodzi,że my głupie małomiasteczkowe) wszystkie dzieci kierują na vojte i to sami rodzice tak robią, czy potrzebują czy nie. Chyba moda taka
 
reklama
Gotadora masz z tym rację że za bardzo się doszukują, jak moje były małe to neurolog też widział, że są nieprawidłowości bo za szybko robią niektóre rzeczy i to na pewno napięcie, ale po głębszym zbadaniu stwierdziła brak napięcia i była tym zawiedziona, a wiadomo, ze taki rehabilitant to wszędzie znajdzie coś nie tak, więc ja się cieszę, ze my nie mamy żadnych skierowań, bo na pewno byś my musieli się ćwiczyć...
 
Do góry