reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

husky- witaj i gratulacje córeczek:-) a jakie duże się urodziły?!?!?100ml to bardzo dużo na takie smyki jeszcze widzę trochę przed terminem urodzone więc na pewno długo nie posiedzą:tak::tak: bo taką porcją to na pewno szybko nabiorą sił i ochotę na więcej!!!!:-D

Bibiana, Polka- dzieciaki urocze!!!!!!!!

Miss- właśnie jak tam urlopik i wrażenia?!?!?!

A tu moje smykole :-D
Amelia_Kacper_2013IMG_2432.jpgAmelia_Kacper_2013IMG_2131.jpgAmelia_Kacper_2013IMG_2332.jpgAmelia_Kacper_2013IMG_2469.jpgIMG_2145_sw.jpg
 

Załączniki

  • Amelia_Kacper_2013IMG_2432.jpg
    Amelia_Kacper_2013IMG_2432.jpg
    15,9 KB · Wyświetleń: 55
  • Amelia_Kacper_2013IMG_2131.jpg
    Amelia_Kacper_2013IMG_2131.jpg
    29,9 KB · Wyświetleń: 60
  • Amelia_Kacper_2013IMG_2332.jpg
    Amelia_Kacper_2013IMG_2332.jpg
    23,8 KB · Wyświetleń: 51
  • Amelia_Kacper_2013IMG_2469.jpg
    Amelia_Kacper_2013IMG_2469.jpg
    16,6 KB · Wyświetleń: 78
  • IMG_2145_sw.jpg
    IMG_2145_sw.jpg
    16,3 KB · Wyświetleń: 57
reklama
sylha super dzieciaczki. to jakas profesjonalna sesja?

moje urodzone rowno w 35tc. lekarz powiedzial ze jeszcze 1-2 tyg czyli beda ladnie 2-3 tyg tutaj.
generalnie na moje przesadzaja, bo moje male by zjadly pewnie i bez sondy ale karmienie ma trwac 15-20min.
jest chlopiec z 32tc juz 3 tyg i przybral juz 200g, nie ma sondy, pije z cycka a oni nie mysla go wypuscic a nawet chca mu sonde podlaczyc bo on glodny chce cyca co 3 a nie co 4h...
 
Husky- oj przessadzają, jak się karmi cyckiem to na żądanie, mnie też kazano początkowo karmić co 3 h, bo taki maluszek ma żołądek jak orzech więc potrzebuje częściej i w nocy też teraz wiem,że jakbym miała jeszcze raz rodzić to będę robić po swojemu- jak dziecko głodne to sie upomni!!!Widzisz mnie np. mówili, że jedno karmienie może trwać i 40min- czyli generalnie co szpital to inne zasady...
A sesję robiła nam siostrzenica emka- zaczyna profesjonalną przygodę z fotografowaniem:-D

A poza tym może trochę dupowaty temat z rana, ale Amelia zrobiłą mi kupkę do nocnika:-D Kacper nie chce wcale siedzieć
 
sylha bo na moje piersia takiego malucha powinno sie karmic na zadanie. gratuluje sukcesow nocnikowych amelki a synka tez nauczysz- niedlugo podlapie od siostry
 
Husky - na moje również lekarze u Ciebie przesadzają i to bardzo. Moja Lenka leżała 2 tyg w inkubatorze i tam jadła ładnie. Kiedy dostałam ją na pokój karmiłam ją tylko piersią ale w pierwszej dobie tylko na piersi straciła dużo na wadze, ponieważ za krótko jadła 5 minut i spała 4 godziny. Lekarka prowadząca kazała podawać butelką mleko żeby wiedzieć ile zjada okazało się że ok 10 ml maks, dlatego miałam budzić ją co 1,5 godziny i karmić, ponieważ również spadała troszkę na wadze po tej metodzie to w 3 dobie pobytu ze mną na pokoju miała co drogie karmienie podawane mleko sondą, ale tylko 50 ml jej podawali. I zaczęła przybierać na wadze tzn. najpierw waga stanęła w miejscu a później lekko drgnęła. A najlepsze jest to że w dniu wyjścia ze szpitala odkryłam dlaczego Lenka tak mało zjadała okazało się że ją trzeba karmić na leżące tak jak w inkubatorze, a nie na rękach (na rękach zaraz zasypiała).

Co do usypiania to ja od początku kładę ich do łóżeczek i same zasypiają. Do leżaczków kładłam od 3 miesiąca, ale to dlatego że wcześniej nie miałam:-D Ale jak mieli jakieś 2 miesiące to kładłam ich czasami do fotelików samochodowych.

Dziewczyny dzieciaczki urocze.

Miss - u nas też był sajgon ze spaniem w nocy, wcześniej przesypiali całą noc i jakieś 2 tyg temu pobudka ok 1 i nic nie pomaga tylko mleko. Zaczęłam podawać mleko z kleikiem - nic to nie dawało, mleko z kaszką efekt sen do 3, od 3 dni podaję znowu samo mleko efekt sen do 6 czasem 5 a dziś do 7. Podejrzewam, że to jakiś skok rozwojowy był albo jakiś inny :-D
 
20130828255.jpg20130828257.jpg
Moje marchewkowe zbóje :-)

Kurczę u nas też się poprzestawiało w nocy. Byłam tydzień u mamy - myślałam że odpocznę, a tu noce tak dały mi popalić że hej. Jak Kluchy potrafiły spać do 4, tak przez poprzedni tydzień wstawiały średnio co 3 godziny na jedzenie - oczywiście każde o innej porze - z pierwszą pobudką koło 22:szok: A wczoraj wróciliśmy do domu - i Maciek spał do 4 :szok:, co prawda Zuzik w tym czasie zaliczyła już dwa karmienia - ale zawsze to mniej pobudek:tak:
A jutro wyruszamy na podbój plaż:-)
 

Załączniki

  • 20130828255.jpg
    20130828255.jpg
    19,8 KB · Wyświetleń: 57
  • 20130828257.jpg
    20130828257.jpg
    22,4 KB · Wyświetleń: 56
Sylha - Ami już na nocniku:szok: super;-) Nie będę Ci po raz kolejny pisać, że jak cudni modele to i zdjęcia świetne wychodza :-) ale oczywiście dalej skręca mnie z zazdrości:-D
 
Witam

Tak nieregularnie zaglądam na forum że nie wiem co się u kogo dzieje...
Śliczne zdjęcia wrzuciłaś Sylha - cudowne uśmiechnięte Maluszki :)
Bibiana - Twoje Cudeńka jakie już są duże :))) I już się przewracają na brzuszek??????? Szybko chyba?? Moi się nie przewracają jeszcze..hmmm...i już się martwić zaczynam...a są ponad miesiąc starsi...ehhh...Każde dziecko w innym tempie się rozwija....
DSCN2146.jpg A oto moje Słodziaki :) ze 3 tyg.temu :)
 

Załączniki

  • DSCN2146.jpg
    DSCN2146.jpg
    30 KB · Wyświetleń: 51
forumowe ciocie PROSIMY O KCIUKI za jitrzejsze wazenie. chyba maja malo miejsca na noworodkach bo sami dzis powiedzieli ze mam karmic tylko piersia bez butli i zmniejszyli dawke przez sonde o 15ml. wiec jak jutro na wazeniu nie zjada z wagi to zmniejszaja im tube o kolejne kilka mm i sa widoki na wyjscie do domu za tydzien tak mysle :-D
no i na kolejne karmienie biore poduchy by sprobowac karmic naraz bo julka plakala i widac ze glodna jak karmilam amelcie a jak przyszla jej kolej to poszla spac...
 
reklama
Husky -kciuki zaciśnięte:-) Niech Ci szybko panienki wypuszczają do domu:-D
Różyczko - to jeszcze za szybko na obroty. Najpierw dziecko powinno obracać się z pleców na bok, a potem na brzuch, a dopiero potem na plecy. Maciek zaczął przewracać się na brzuch tuż po skończeniu 4 miesięcy - to i rehanilitantka i neurolog twierdzili, że to za wcześnie, że to przypadkowe - a ten skubany pokazywał im że to nieprawda. Zuza załapała obrót na brzuch dopiero kilka dni temu, a wcześniej jak widziała że Maciek się obrócił, to się denerwowała i trzeba było ją też obracać:-) tu masz dokładnie napisane co i kiedy http://www.fpd.ig.pl/pol/dokumenty/niemowlak.pdf - ale wiadomo każde dziecko rozwija się swoim tempem. Moje np niekoniecznie zauważają swoje nogi:-(
 
Do góry