reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Bliźniaki niemowlaczki - pierwszy rok życia naszych dzieciaczków.

Kurde wszystkie piszecie body, bluzka , rajtki a u mnie dzieciarnia biega w samych bodach krotki rekaw. Spidnie czasem zakladam takie cienkie a skarpety to sa na nogach piersze 5 min a poznirj matke sobie moze je schowac ;) im najlepiej w samych bidziakach i golych nogach.

Niuleczka sprawdz sklad antybiotyku bo takia wysoka goraczka przy antybiotyku to czesto uczulenie na penicyline. Dla pewnosci sprawdz na przyszlosc.

Ja za dziecka mialam takie goraczki przy antybiotyku. Lekarze zawsze mysleli ze to reakcja ze organizm pozbywa sie choroby. Pozniej byl spokoj az pewnego dnia zemdlalam po antybiotyku duomox. Ale wtedy tez tego nie sprawdzili. Teraz tu miakam antybiotyk penicyline i prawie w szpitalu wyladowalam. Okazalo sie ze mam uczulenie na penicyline. Zaczelam szperac po necie i co wyszlo. Duomox jest na penicylinie a tamte antybiotyki co brakam za dziecka ( mam ksero swojej karty z przychodni) byly na bazie penicyliny.
 
reklama
Witam mausie , no co do dziewczynek to one rozumieja ze mama musi odsapnac troche, a synusie to doslownie synunie mamuni mama musi byc zawsze na nogach gotowa do obslugi :) niuleczka bardzo wspolczuje, chorobska to u dzieci to wogole jakas masakra. Moja siostra tez ma uczulenie na penicyline kiedys malo nieumarla bo jej pielegniarka dala w zastrzyku po porodzie. To byl koszmar wogole co ona w tym szpitalu przeszla.Milego wieczorku.
 
niuleczka - zdrowka zycze, biedne dziecko sie nameczylo a ty biedna przy nim. Na penicyline wlasnie duzo osob ma uczulenie moj emek tez i tez wlasnie prawie umarl jak dostal ja jako dziecko, teraz podobno coraz mniej lekow jest robionych na bazie penicyliny.

Moje chlopaki zazwyczaj sa w bodach z dlugim rekawkiem i jakis spodniach lun spiochach. Czasem pod kaftaniki cieiutkie zakladam im bodziaki z krotkim bo maja takie kaftaniki zapinane tylko na jeden guzik i zawsze sie rozbieraja. No ale moje chlopaki jeszcze nie pelzaja po podlodze tylko leza. Poza tym czasem w domu mam chlodniej bo kaloryfer nie chodzi caly czas.

U nas slinienia ciag dalszy. Poza tym musialam znalezc sobie innego chrzestnego dla jednego malucha bo moj szwagier musial odmowic. Dobrze ze od poczatku mowil ze da jeszcze odpowiedz to mialam rezerwe :-) Jutro jedziemy po odbior paszportow. A poza tym cholera mnie bierzez z ta pogoda bo w zeszlym tygodniu i w sobote bylo po 12 stopni a wczoraj i dzisiaj zimno i snieg :wściekła/y:
 
Niuleczka- oj zdrówka!!!!!

Zabolek- raz wyszłam chyba +2- na pewno było na plusie i jedzie kolega- jego córka w maju będzie mieć rok i całą zimę nie wychodziła na dwór- jak te mnie widział to oczy wywalił i hasło: nie za zimno?!?!?!Z taką ironią troszkę......jak mu powiedziałam o -10 to zdębiał i odjechał:-D:-D


Co do słuchu- w maju mamy szczepienie to zapytam naszej pediatry co i jak to wygląda....

Moje teraz body krótki rękaw, sweterek i rajtasy a pod wieczór same bodziaki....ale oboje mi już teraz froterują podłogi:-D, Amelia się turla, ale zasuwa z tym nieźle:-D teraz to trza uważać gdzie się chodzi co się którego nie podepcze....
IMG_3261.jpgbyłam w kuchni (za tym fioletowym rogiem) i słyszę stęki idę, ale małego nie widzę:szok:, po chwili dopiero go znalazłam :-D zawiesił się to stęczał:-D
 

Załączniki

  • IMG_3261.jpg
    IMG_3261.jpg
    26,8 KB · Wyświetleń: 54
Ostatnia edycja:
Shyla - my jezdzimy na badania sluchu bo Lucy ma przyrosnieta malzowine uszna i problem w uchu srodkowym... U nas badanie wygladalo tak, ze do glowki miala poprzyklejane diody plus w uszkach oczywiscie, ktore przekazywaly dane do komputera. Badanie trwalo dosc dlugo... wkrotce jedziemy na kolejne, ale czekamy na pismo ze szpitala kiedy.
Kacperek bomba!
 
Syla hehe boski jest :)

U mnie Tomcio pod stol i krzesla wchodzi i proboje tam siadac no ale pod krzeslem to ciezko hehe

Elunia a jaki to Lucy ma problem z uchem?

Mloda pierwsze 3 lata miala non stop badania ucha bo sluchu u niej nie wykrywaly te sprytne sprzety. Naszczescie wszystko juz dobrze, zrobili jej maly zabieg na glupim jasiu i dziekiaj juz slyszy normalnie.

My niedlugo musimy zakrecic sie z chlopcami do okulisty.
 
Prosilyscie o zdjecia azs. Przepraszam ze tak dlugo ale ciezko zrobic dobre zdjecie. Udalo mi sie takie. To jedne z kilku zmian
 

Załączniki

  • image1.jpg
    image1.jpg
    10,5 KB · Wyświetleń: 51
  • image2.jpg
    image2.jpg
    12,4 KB · Wyświetleń: 51
zabolek-dzięki za zdjęcia,Gabrysiowi już przeszło,ale na przyszłość będę pamiętać,że to jest właśnie to!

miss ciname
-hey, no jakie to fajne mieć Cię już po tej stronie:) Wiesz co mi rana nie drętwiała i nie drętwieje, po porodzie jeszcze dość długo zakładałam te siateczkowe majtki,żeby wietrzyć i przemywałam białym jeleniem, od jakiegoś miesiąca noszę majtki ściągające-uwielbiam je,bo trzymają mi rozciągniętą skórę w ryzach i rozstępy wydają się mniej widoczne, u mnie to jestem załamana moich brzuchem,bo skóra wygląda po ciąży jak u 70 latki do tego rozstępy dookoła:-( Stosuję różne kremy i jak masuję to jest ok,ale wystarczy że 2 razy zapomnę i skóra znowu obwisa... Może dziewczyny mają jakąś dobrą metodę na dojście z brzuszkiem do ładu. Super,że macie też kotka-mój tak jak u koleżanki najpierw omijał je szerokim łukiem a teraz jest ciekawski i podchodzi powąchać maluszki:)
Sylha- być może Amelka nie lubi wysokich tonów i czuję się przestraszona,ale jeśli będzie możliwość to warto zbadać słuch.
Marcikuk- moje to się teraz tak ślinią,że im kapie z buzi i wkładają sobie piąstki do buziaka.

Piszecie o ruchliwości dzieci,no i u mnie tak samo,bo niby Gabryś w gorszej kondycji,ale bardziej zwinny od Laury,która jest małym sztywniaczkiem-jak ją podnoszę boczkiem lub przewracam na boki to protestuje najlepiej jakby siedziała taka sztywna z koroną jak królowa:-) za to śpi spokojniej pierwszy budzi nas synek, zresztą on to co chwilę w ciągu dnia robi awantury,ze mu smoczek wypadł i trzeba mu podać,albo po prostu muszę przy nim postać i pogadać:)
 
Gienek ja znam sposob na rozstepy. Dziala przy regolarnym stosowaniu. Ja brzuch mam ok ale przy mlodej wyszly mi na nogach i teraz juz prawie 6 lat po porodzie praktycznie ich nie widac. Fakt nie smaruje sie tym co dzien ale min raz w tygodniu. Po chlopcach mam kilka na cyckach i juz sa bardzo malo widoczne, wiadomo calkowicie sie ich nie pozbedzie ale juz nie strasza ;) tylko to moze troche kosztowac ale warto. Dodatkowo sposob ten dziala ujedrniajaco i ladnie pachnie. Mozna stosowac zamiast balsamu na cale cialo.

Kup firmy PALMERS mleczko kokosowe na rozstepy ( ang. Cocoa butter formula - massage lotion for stretch marks)
I do tego bio oil. Zaraz dam fotki

Oba zmieszac razem - do mleczka dolac bio oil i smarowac cale cialo. Polecam. Tu bardzo duzo osob to stosuje i efekty sa naprawe dobre.
 
reklama
Palmers

http://m.okazje.info.pl/okazja/uroda/palmer-s-massage-lotion-for-stretch-marks-balsam-na-rozstepy-ciaza-250-ml.html

Bio oil
http://www.i-apteka.pl/product-pol-40787-BIO-OIL-60ml.html

Oba troche kosztuja ale starczaja na dlugo :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry